Piątek, 21 lutego 2020 r.   Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2020-01-16, 08:02 Tatiana Adonis/Redakcja

Chcą zadbać o potrzeby każdego mieszkańca. Strategia Bydgoszczy gotowa

Środa była ostatnim dniem konsultacji społecznych/fot. Tatiana Adonis
Środa była ostatnim dniem konsultacji społecznych/fot. Tatiana Adonis
Kończą się prace nad strategią rozwoju Bydgoszczy do 2030 roku. Środa była ostatnim dniem konsultacji społecznych.
Strategia określa kierunek, w jakim ma się rozwijać miasto. – To dokument, który ma odpowiadać na potrzeby każdego z mieszkańców – to zasadniczy element nowej strategii – mówi Grzegorz Boroń, dyrektor wydziału zintegrowanego rozwoju bydgoskiego ratusza. – Każdy powinien znaleźć swoje miejsce i przyjazne środowisko, przyjazne otoczenie.

Strategia zakłada zrównoważony rozwój w sześciu obszarach, biorąc pod uwagę potrzeby indywidualne każdego z mieszkańców – od dziecka po osoby starsze. Dokument zakłada między innymi zahamowanie spadku liczby mieszkańców, rozwój przedsiębiorstw, umocnienie pozycji Bydgoszczy wśród polskich i europejskich miast, a także rozwój bydgoskich uczelni i ciągły wzrost ich udziału w funkcjonowaniu miasta.

– Zakładamy wzrost aktywności zawodowej i pozazawodowej mieszkańców, a także poprawę jakości środowiska przyrodniczego – to to też będzie jeden z priorytetów, widzimy co dzieje się z klimatem – mówi dyrektor.

Prace nad strategią trwają od dwóch lat. W marcu dokument ma trafić pod obrady Rady Miasta.
Rozmowa z Grzegorzem Boroniem, dyrektorem wydziału zintegrowanego rozwoju bydgoskiego ratusza
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2020-02-20, godz. 20:47 Od kwietnia opłaty za deszczówkę w Grudziądzu. Na razie zapłacą przedsiębiorcy i zarządcy dróg Grudziądzcy przedsiębiorcy i zarządcy dróg zapłacą od kwietnia za deszczówkę. Na razie z opłat zwolnieni będą mieszkańcy bloków, kamienic i domów jednorodzinn ... » więcej 2020-02-20, godz. 19:47 Czym jest edukacja globalna? Tego można było dowiedzieć się we Włocławku O edukacji globalnej rozmawiali dziś we Włocławku nauczyciele i eksperci. Seminarium miało pokazać, jak pracować w szkole, by uczniowie lepiej rozumieli świat ... » więcej 2020-02-20, godz. 18:36 W Toruniu rozpoczęło się zbieranie podpisów poparcia kandydatury Roberta Biedronia Społeczny Komitet Poparcia Roberta Biedronia rozpoczął zbieranie podpisów dla swojego kandydata w wyborach prezydenckich. W skład Komitetu weszli członkowie i ... » więcej 2020-02-20, godz. 17:32 Jest wyrok ws. wyprowadzenia majątku z Domaru. Kary w zawieszeniu Kary od 14 miesięcy do 2 lat więzienia w zawieszeniu, grzywny i dozór kuratora dla 7 oskarżonych o wyprowadzanie majątku z bydgoskiego Domaru. Bydgoski sąd uz ... » więcej 2020-02-20, godz. 16:37 Lewica Razem chce wzrostu opłat za parkowanie w Bydgoszczy Mniejsze dofinansowanie miasta dla transportu publicznego w Bydgoszczy to wina Prawa i Sprawiedliwości, a lekarstwem na to mają być wyższe opłaty za parkowani ... » więcej 2020-02-20, godz. 15:45 Medale dla bohaterów. Także tych współczesnych Za walkę o niepodległość, działalność charytatywną, ale również sumienne wykonywanie obowiązków zawodowych. Wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz wrę ... » więcej 2020-02-20, godz. 14:33 Chcesz lepiej poznać region? Jest do tego świetna okazja! „Poznaj Region z Przewodnikiem” - władze województwa po raz szósty zapraszają do wspólnego poznawania bardziej i mniej znanych zakątków Kujaw i Pomorza. » więcej 2020-02-20, godz. 13:36 Większy komfort dla pacjentów i lekarzy. Klinika w szpitalu wojskowym po modernizacji Klinika Ortopedii i Chirurgii Narządu Ruchu w szpitalu wojskowym w Bydgoszczy już po modernizacji. Od dziś ma też patrona - wybitnego ortopedę Wiesława Romani ... » więcej 2020-02-20, godz. 12:11 Rokowania są dobre! Mała Julka już po operacji w Bostonie! 5 miesięczna Julka z Bydgoszczy już po operacji. Z jej serca lekarze z Bostonu wycięli około 5 cm włókniaka. Jak stwierdzili - guz był dwa razy większy niż sa ... » więcej 2020-02-20, godz. 11:06 Gowin: reformy sądownictwa są niezbędne, ale jest pole do kompromisu Jarosław Gowin gościł w Toruniu przy okazji pierwszy raz obchodzonego Dnia Nauki Polskiej i święta UMK. » więcej
1234567