Sobota, 08 sierpnia 2020 r.   Imieniny: Cypriana, Emiliana, Dominika
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2020-01-14, 14:20 Adriana Andrzejewska-Kuras/Redakcja

Powstaje strategia przyspieszenia 2030+ dla Kujaw i Pomorza

Konferencja w Dworze Artusa w Toruniu. Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
Konferencja w Dworze Artusa w Toruniu. Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
„Przyspieszenie rozwoju województwa” - pod takim hasłem powstaje nowa strategia dla Kujaw i Pomorza. Prace nad dokumentem właśnie się rozpoczęły.
Strategia rozwoju województwa do roku 2030 jest ważnym dokumentem programowym, który będzie m.in. podstawą do opracowania regionalnego programu operacyjnego województwa w perspektywie 2021-2027.

W konferencji inaugurującej, na zaproszenie marszałka Piotra Całbeckiego, uczestniczyli samorządowcy wszystkich szczebli z całego regionu, parlamentarzyści, przedstawiciele administracji rządowej oraz reprezentacji środowiska akademickiego, organizacji pozarządowych i biznesu.

- Nowy plan ma przyspieszyć realizację tego, czego nie udało się zrealizować w poprzedniej strategii - mówił marszałek województwa Piotr Całbecki i dodał, że wytworzony duży potencjał województwa należy jeszcze intensywniej wykorzystać. Wszystko po to, by wzrosła jakość życia mieszkańców.

Profesor Jacek Szlachta ze Szkoły Głównej Handlowej podkreślał, że strategia rozwoju województwa to podstawowy dokument dla regionu. Dokument ma odpowiedzieć na dwa podstawowe pytania: Jak wykorzystać potencjał regionu w wymiarze gospodarczym, zwracając uwagę na współpracę biznesu i nauki, a po drugie jak sprostać wyzwaniom związanym na przykład demografią i sytuacją na rynku pracy.

Dokument ma być gotowy 14 maja, potem zostanie poddany konsultacjom społecznym. Ostatecznie ma zostać przyjęty na sesji sejmiku we wrześniu.
Materiał Adriany Andrzejewskiej-Kuras (Popołudnie z nami)
Toruń

Wiadomości lokalne

2020-08-07, godz. 20:32 Co uprawiasz, co hodujesz czyli Powszechny Spis Rolny Co generalnie uprawiają rolnicy, jakie zwierzęta hodują, jakie mają gospodarstwa i czego potrzebują, jakiego wsparcia, pomocy w polityce państwa oraz Unii Eur ... » więcej 2020-08-07, godz. 19:43 W Inowrocławiu gzyms spadł tuż obok chłopca. Kto jest za to odpowiedzialny? Stan kamienic w centrum Inowrocławia budzi wiele zastrzeżeń? Sprawą zajął się radny Marcin Wroński i wysyła kolejną interpelację do prezydenta Ryszarda Brejzy. » więcej 2020-08-07, godz. 16:01 Damski bokser z Kapuścisk do aresztu. Wcześniej uderzył ekspedientkę, gdy zwróciła uwagę, że nie ma maseczki Najbliższe dwa miesiące w areszcie spędzi mieszkaniec bydgoskich Kapuścisk. Taką decyzję podjął sąd po zapoznaniu się z materiałami sprawy. Mężczyzna będzie o ... » więcej 2020-08-07, godz. 14:45 Kilku pracowników bydgoskiego ratusza trafiło na kwarantannę Ośmiu pracowników Urzędu Miasta w Bydgoszczy przebywa na kwarantannie. Decyzja zapadła po wykryciu zakażenia koronawirusem u innego pracownika ratusza. » więcej 2020-08-07, godz. 13:30 Wystarczy spacer i już można pomóc! Walkathon NEUCA dla Zdrowia Koronawirus nie zatrzymał marszu NEUCA dla zdrowia. Toruńska impreza odbędzie się w nowej formie, ale nadal będzie promować aktywność fizyczną i pomaganie. » więcej 2020-08-07, godz. 12:15 Zamiast znaków drogowych kwiaty, a zamiast dróg niekoszone trawniki Pracownicy Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy chcą, by ich siedziba przyciągała pszczoły. Wspólnie przystąpili do międzynarodowej ak ... » więcej 2020-08-07, godz. 10:12 Niebezpieczne zachowania kierowców na przejazdach kolejowych. Lista jest długa „Bezpieczny piątek”- to akcja przeprowadzana na setkach przejazdów kolejowych w całym kraju. Jej celem jest wyeliminowanie niebezpiecznych zachowań kierowców. » więcej 2020-08-07, godz. 09:06 Protest mieszkańców Płużnicy. Nie chcą zakładu przetwarzania odpadów gumowych Obawiamy się o środowisko i nasze zdrowie - mówią mieszkańcy gminy Płużnica. Kilkaset metrów od zabudowań i niedaleko ośrodka wypoczynkowego nad jeziorem ma p ... » więcej 2020-08-07, godz. 08:21 Pożar w garażu bloku przy Żmudzkiej w Bydgoszczy Cztery jednostki Państwowej Straży Pożarnej walczyły z pożarem w parkingu podziemnym w bloku przy ul. Żmudzkiej w Bydgoszczy. Nikt nie ucierpiał, a działania ... » więcej 2020-08-06, godz. 20:32 Jest ich mniej niż zazwyczaj, ale bawią się równie dobrze! Kto? Harcerze na obozie 40 harcerzy i zuchów odpoczywa obecnie w bazie Kujawsko-Pomorskiej Chorągwi ZHP w Smerzynie koło Łabiszyna. To 5-ciokrotnie mniej niż zwykle o tej porze. » więcej
1234567