Piątek, 25 września 2020 r.   Imieniny: Aurelii, Władysława, Kleofasa
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2020-01-03, 18:51 Tatiana Adonis

Tego projektu nie wolno traktować jak powietrze! Chodzi o oczyszczenie atmosfery

Jakość powietrza to temat projektu, w którym wziąć mogą udział mieszkańcy./fot. Pixabay
Jakość powietrza to temat projektu, w którym wziąć mogą udział mieszkańcy./fot. Pixabay
Czy wiesz czym oddychasz? - to pytanie do mieszkańców Kujaw i Pomorza. Naukowcy i urzędnicy zachęcają do wypełnienia ankiety na temat jakości powietrza. Ankieta on-line dostępna jest m.in. na stronie bydgoskiego ratusza.
Liderem projektu „Czy wiesz czym oddychasz?" jest Uniwersytet Wrocławski. Uczelnia przeprowadza badania ankietowe dotyczące świadomości ekologicznej mieszkańców województw kujawsko-pomorskiego i dolnośląskiego.

- W ankiecie znajduje się kilkanaście pytań - mówi Aleksandra Kowalska, zastępca dyrektora Wydziału Zintegrowanego Rozwoju bydgoskiego ratusza. - Jakość powietrza jest dobra, zła? Czy ma na nią wpływ sezon grzewczy? I prosimy o wskazówki dla władz samorządowych: co jeszcze powinno się zrobić, żeby jakość powietrza poprawić.

Anonimową ankietę można wypełnić do 15 stycznia. Później przyjdzie czas na sondaż telefoniczny i wywiad osobisty, a na koniec powstanie raport. Badania będą powtarzane.

Partnerem projektu jest między innymi Bydgoszcz, dlatego w mieście rozmieszczone zostaną dodatkowe czujniki jakości powietrza. Zaplanowano także kampanię informacyjną, konkursy, a także ekologiczne rozwiązania budowlane w postaci chociażby zielonych ścian na budynkach użyteczności publicznej.

Wszystkie te działania odbywają się w ramach unijnego programu LIFE i Kampanii na rzecz czystszego powietrza.
Materiał Tatiany Adonis

Wiadomości lokalne

2020-09-25, godz. 17:32 Gry, zagadki i dąb czyli 115. rocznica urodzin Mariana Rejewskiego Dąb Pamięci Mariana Rejewskiego, ozdobił plac przed Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Bydgoszczy. Był też tort, wykład i zwiedzanie sali pamięci, a w plana ... » więcej 2020-09-25, godz. 15:19 Rozmowa dnia: skąd kryzys w Zjednoczonej Prawicy, jak z niego wyjść? - Kryzysom w koalicji powinien zapobiec przede wszystkim zdrowy rozsądek — powiedział poseł Tomasz Latos, gość dzisiejszej Rozmowy Dnia. » więcej 2020-09-25, godz. 14:12 Podróżnicy po raz piąty czekają ze swoimi opowieściami. Posłuchajcie! W 2014 roku odbyli roczną podróż dookoła świata z dwójką dzieci. Od pięciu lat organizują w Toruniu Festiwal Podróżników Extreme Travel Festiwal. W tym roku w ... » więcej 2020-09-25, godz. 13:08 Codzienne towarzyszenie osobie chorej wyczerpuje. Warto prosić o pomoc Opiekunowie niepełnosprawnych z Torunia mają szansę nieco odpocząć. Rusza program „Opieka wytchnieniowa”, który daje szansę na krótką przerwę od codziennej pr ... » więcej 2020-09-25, godz. 12:00 Dziennik z czasu kwarantanny. To się czyta jak dobrą powieść sensacyjną! [foto] Niezwykły dziennik z czasu lock downu trafił do Archiwum Państwowego w Toruniu. Swoje zapiski przekazali muzealnikom pracownicy Hoteliku Centrum, który na poc ... » więcej 2020-09-25, godz. 10:15 Zastrzyk finansowy dla strażaków: na sprzęt, umundurowanie, remont 31 jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu byłego województwa włocławskiego otrzymało promesy na zakup sprzętu oraz termomodernizację budynków. Strażac ... » więcej 2020-09-25, godz. 09:45 Koronawirus: bydgoskie liceum „Ósemka" na nauczaniu hybrydowym W związku z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa u jednego z nauczycieli z VIII LO w Bydgoszczy, 7 nauczycieli i 4 klasy (około 120 uczniów) przebywa na ... » więcej 2020-09-25, godz. 09:18 Caritas Polska przez dwa dni zbiera w sklepach dary żywnościowe W piątek i w sobotę (25 - 26.09.) w marketach odbywa się XVIII Zbiórka Żywności Caritas 'Tak. Pomagam!'. Akcja każdego roku planowana była na przełom marca i ... » więcej 2020-09-25, godz. 08:08 Wspólny ogród w centrum miasta - każdy może do niego przyłożyć rękę! Bydgoskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu zaprasza na spotkanie organizacyjne dotyczące utworzenia ogrodu społecznego na tyłach bu ... » więcej 2020-09-24, godz. 21:04 Złamała zasady kwarantanny. Za to prawie 5 miesięcy spędziła w areszcie 38-latnia torunianka Karolina L. oskarżona jest o tzw. sprowadzenie niebezpieczeństwa powszechnego, po tym, jak w czasie domowej kwarantanny, dwa razy wyszła ... » więcej
1234567