Piątek, 24 stycznia 2020 r.   Imieniny: Felicji, Franciszka, Rafała
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-11-28, 20:15 Elżbieta Rupniewska

Miasto znów się zmieni dzięki pieniądzom z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego

Ogłoszenie wyników ostatniej edycji BBO./fot. www.bdgbo.pl.
Ogłoszenie wyników ostatniej edycji BBO./fot. www.bdgbo.pl.
Wiadomo już jakie przedsięwzięcia zostaną zrealizowane w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego w 2020 roku. Miasto zagwarantowało na ten cel rekordowe 16 milionów złotych.
Rewitalizacja Kanału Bydgoskiego, w tym budowa ścieżki pieszo-rowerowej i stworzenie miejsc wypoczynku - to projekt, na który mieszkańcy oddali najwięcej głosów. Drugim wygranym pomysłem jest budowa Wielkiej Pętli Fordonu – u podnóża Fordońskich Górek powstanie pierwszy fragment trasy rekreacyjnej. Obydwa projekty mają charakter ponadosiedlowy i pochłoną łącznie 3 mln 400 tys. złotych.

- Uda się też zrealizować wiele mniejszych zadań - mówił Michał Sztybel, zastępca prezydenta Bydgoszczy. - Na wielu osiedlach są to albo większe albo drobne inwestycje od placu zabaw, poprzez realizacje najbardziej potrzebne, praktyczne w codziennym życiu, czyli: chodniki, sensoryczne place zabaw, skwery, miejsca gdzie można spędzić czas w zieleni. Dużo takich właśnie projektów powstaje, to znaczy że mieszkańcy mają taką potrzebę, aby w tej przestrzeni publicznej czuć się wygodnie i dobrze.

Inwestycje w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego realizowane są od siedmiu lat.
- BBO się zmienia, każdy regulamin konsultujemy z mieszkańcami, z radami osiedli, z organizacjami pozarządowymi. Staramy się BBO udoskonalać. Efekt jest taki, że w przyszłym roku będzie aż 72 zadań realizowanych w ramach obywatelskiego budżetu - mówi Michał Sztybel.

W głosowaniu wzięło udział 24 tysiące mieszkańców Bydgoszczy, którzy oddali w sumie 75 i pół tysiąca głosów. Nowością w tym roku są małe projekty społeczne – aż 11 z nich doczeka się realizacji w 2020 roku. Będą to m. in. Kanał Kultura – koncerty nad Kanałem Bydgoskiem, zlot zabytkowych autobusów, plac zabaw przy Górze Szybowników, a także Bydgoski Festiwal Zero Waste i rolkowisko na Bartodziejach. Mieszkańcy zagłosowali także na wypożyczalnię leżaków na Wyspie Młyńskiej.

Szczegółowe wyniki głosowania znajdują się na stronie www.bdgbo.pl.
Materiał Elżbiety Rupniewskiej (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2020-01-23, godz. 21:14 Dary trafią niebawem do Polaków na Białorusi Jedzenie, polskie książki i filmy zostaną zawiezione z Bydgoszczy na Białoruś. Spod biura Prawa i Sprawiedliwości z Bydgoszczy wyjedzie samochód z transportem ... » więcej 2020-01-23, godz. 20:15 Robert Biedroń: Miastom takim jak Włocławek potrzebne jest wsparcie rządu Kandydat Lewicy na prezydenta RP Robert Biedroń spotkał się z mieszkańcami Włocławka. Mówił między innymi o tym, że miastom średniej wielkości, które dużo str ... » więcej 2020-01-23, godz. 19:02 Protest przeciwko nowelizacji ustaw sądowych. Pod pomnikiem Kopernika w Toruniu Flagi narodowe, Unii Europejskiej oraz transparenty z napisami „Ręce precz od sędziów” - przynieśli uczestnicy manifestacji „Kneblowanie sądów - rozwód z Euro ... » więcej 2020-01-23, godz. 18:25 Ofiara księdza pedofila domaga się odszkodowania od toruńskiej kurii Miliona złotych odszkodowania od toruńskiej kurii domaga się Mariusz Milewski - ofiara księdza pedofila Jarosława P. Duchowny prawomocnym wyrokiem sądu został ... » więcej 2020-01-23, godz. 18:05 Grudziądz uczcił 100-lecie powrotu do wolnej Polski Błękitny marsz, rekonstrukcja historyczna i uroczystości patriotyczne na rynku - tak Grudziądz świętował 100. rocznicę powrotu do Macierzy. W głównych uroczys ... » więcej 2020-01-23, godz. 17:15 „Warto być bohaterem” zwłaszcza dla małych, chorych dzieci Choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Do wyjazdu na leczenie brakuje jeszcze 2,5 mln zł. 6-miesięczna Julia Rówczyńska może liczyć na pomoc toruńskiej Caritas. » więcej 2020-01-23, godz. 17:12 Bartosz D. bez taryfy ulgowej. Sąd II instancji utrzymywał wyrok za pobicie psa Fijo Sąd Okręgowy utrzymał wyrok 1,5 roku bezwzględnego więzienia wymierzony w marcu 2019 r. Bartoszowi D. za pobicie ze szczególnym okrucieństwem psa Fijo. Orzecz ... » więcej 2020-01-23, godz. 16:45 Pacjenci nie chorują według planu, ale NFZ planować musi Rozpoczęcie budowy nowego modelu opieki psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży, kontynuacja cyfryzacji oraz zapewnienie odpowiedniego finansowania - to cele K ... » więcej 2020-01-23, godz. 15:48 Przedszkole na Kapuściskach będzie przeniesione, a nie likwidowane Z ulicy Techników 4 na bydgoskich Kapuściskach wyprowadza się przedszkole, które pod tym adresem działało 60 lat. » więcej 2020-01-23, godz. 14:50 Spotkanie „Bydgoscy maturzyści 1920-1939”. Pod patronatem Polskiego Radia PiK W stulecie powrotu Bydgoszczy do Macierzy „Tygodnik Bydgoski”, Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Bydgoskiej, Polskie Radio PiK oraz Instytut Akcji Katolicki ... » więcej
1234567