Czwartek, 23 stycznia 2020 r.   Imieniny: Ildefonsa, Rajmunda
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-11-26, 14:16 Agnieszka Marszał/Redakcja

Delegatura Urzędu Wojewódzkiego we Włocławku? Na razie spór o działki

Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy/ fot. Google Street View
Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy/ fot. Google Street View
Prezydent Włocławka nie przekaże działki u zbiegu ulic 3-go Maja i Tumskiej pod budowę nowej siedziby delegatury Urzędu Wojewódzkiego.
Z takim pomysłem wystąpiła poseł Joanna Borowiak z Prawa i Sprawiedliwości, która zaproponowała, by miasto przekazało ten teren w zamian za dwie działki inwestycyjne przy ul. Papieżka, które należą do skarbu państwa. Tam z kolei miasto chce budować elektrociepłownię. Na wtorkowej sesji Rady Miasta interpelację w tej sprawie złożył Janusz Dębczyński - przewodniczacy klubu radnych PiS. .

Jak mówi prezydent Marek Wojtkowski - jego sprzeciw wynika z prostego rachunku ekonomicznego. – Działki, które są ulokowane przy ulicy Papieżka to jest raptem 1 tys. m. o wartości 65-70 tys. zł, natomiast działka przy ul. 3-go Maja i Tumskiej jest chyba najładniejsza w mieście i warta grubo ponad milion złotych – tłumaczy prezydent. – Poza tym te działki mają różny status, bo jedna z nich jest działką budowlaną i przygotowujemy tam projekt budownictwa mieszkaniowego – mieszkań na wynajem z dojściem do własności. Na razie jest niezabudowana, bo nie możemy uruchomić projektu z uwagi na to, że część działek na ul. Tumskiej ma nieuregulowany status prawny, ale mam nadzieję, że w przyszłym roku się z tym uporamy - dodaje.

Prezydent spotkał się z wojewodą i zaproponował kilka innych atrakcyjnych działek pod budowę delegatury Urzędu Wojewódzkiego. – Wygląda na to, że w tej sprawie uda się znaleźć kompromis - mówi.
Mówi prezydent Włocławka Marek Wojtkowski

Wiadomości lokalne

2020-01-22, godz. 20:54 Więził, bił, zgwałcił. Oskarżono go o usiłowanie zabójstwa. Nie przyznaje się do winy O usiłowanie zabójstwa partnerki oskarżyła Adriana K. Prokuratura Okręgowa w Toruniu. Jak ustalili śledczy w nocy z 7 na 8 czerwca w Chełmży mężczyzna pokłóci ... » więcej 2020-01-22, godz. 19:32 Wilk w owczej skórze? Nieoficjalnie: podpalacz był druhem OSP Podpalacz z Mąkowarska w rękach policji. Koronowscy funkcjonariusze aresztowali 21-latka, który podpalał stodoły i pustostany. » więcej 2020-01-22, godz. 17:32 Kolejne miejsce w Bydgoszczy przypominające o powrocie miasta do Macierzy Tablicę poświęconą pamięci generała Józefa Dowbor-Muśnickiego odsłonięto w środę w Bydgoszczy na gmachu Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej. » więcej 2020-01-22, godz. 16:29 Grudziądz: najpierw wzniosła uroczystość, później twarda rzeczywistość Grudziądzcy radni i zaproszeni goście uczcili dzisiaj powrót Grudziądza do Macierzy. W ratuszu zakończyła się uroczysta nadzwyczajna sesja rady miasta. » więcej 2020-01-22, godz. 15:39 Nowe mieszkania dla seniorów i niepełnosprawnych wybudowali w Toruniu 48 mieszkań czeka na seniorów i osoby niepełnosprawne w Toruniu. Nowe lokale przy ulicy ul. Watzenrodego wybudowało Toruńskie Towarzystwo Budownictwa Społeczn ... » więcej 2020-01-22, godz. 14:45 Matematyka bez tajemnic, zwiedzanie uczelni. UTP otwiera drzwi [zdjęcia, wideo] Topnienie gwoździ, prymitywne zboża czy wiatrak holograficzny - o tym m.in. młodzi ludzie dowiedzieli się w środę na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczy ... » więcej 2020-01-22, godz. 14:04 Ukradł dwie monety warte 9 tys. złotych. Pościg za złodziejem w Bydgoszczy 27-letni mężczyzna został zatrzymany w Bydgoszczy za kradzież dwóch monet wartych 9 tysięcy złotych. Złodzieja dopadł policjant po służbie. » więcej 2020-01-22, godz. 13:09 Meble, łóżka, telewizory! Wyprzedaż w dawnym hotelu Brda [zdjęcia] Nieistniejący już Hotel Brda wyprzedaje swoje wyposażenie, czyli szafy, fotele, łóżka, telewizory i inne przedmioty z 200 pokojów. » więcej 2020-01-22, godz. 12:11 Podali trzylatkowi tabletki nasenne, dziecko zmarło. Zarzuty dla matki i Daniela B. Prokuratura Rejonowa Bydgoszcz-Północ kończy śledztwo przeciwko Katarzynie F. i Danielowi B. o umyślne spowodowanie śmierci 3-letniego synka kobiety Jakuba M. ... » więcej 2020-01-22, godz. 11:40 Posłanka Iwona Michałek: Przede mną nowe projekty i nowe wyzwania - Będę się zajmowała departamentem pomocy i integracji społecznej oraz departamentem pomocy społecznej - zapowiada Iwona Michałek. Posłanka Porozumienia Jaros ... » więcej
1234567