Sobota, 19 września 2020 r.   Imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2019-11-26, 13:28 Adriana Andrzejewska-Kuras/Redakcja

Wybitny chirurg naczyniowy teraz sam walczy o życie. Potrzebne 3 mln zł na terapię

Dr Paweł Drojecki z córką/fot. siepomaga.pl
Dr Paweł Drojecki z córką/fot. siepomaga.pl
Przez 17 lat uratował zdrowie i życie tysięcy pacjentów, teraz sam walczy z chorobą. Szansą dla niego jest kosztowna terapia. Trwa zbiórka na portalu siepomaga.pl, we wtorek (26 listopada) w Baju Pomorskim odbędzie się też charytatywny koncert.
Dr Paweł Drojecki w toruńskim szpitalu był wybitnym chirurgiem naczyniowym. Rok temu przyszła diagnoza - stwardnienie zanikowe boczne. Dziś doktor porusza się na wózku sterowanym głową, nie rusza rękoma. Jego szansą jest kosztowna terapia. Rodzina długo nie chciała prosić o pomoc, ale koszty leczenia są zbyt duże, by poradziła sobie z nimi sama - to ponad 3 miliony złotych.

Lekarz przyznaje, że jest nastawiony na walkę, choć przeżył załamanie. – Na początku pojawiło się zaprzeczenie, agresja, pytanie "dlaczego ja". Na końcu jest jednak pogodzenie się z diagnozą, to kwestia czasu – opowiada. – Trzeba umieć zrezygnować ze swoich planów. To trudne, ale daje spokój wewnętrzny. Jest cel – pokonać chorobę - opowiada.

– Rozpacz nie ma sensu, bo nic nie daje – mówi Julia Popowska-Drojecka, żona lekarza. Trzeba po prostu zacząć walczyć. Dowiedzieliśmy się o terapii komórkami macierzystymi, autologicznymi. To jest zupełnie coś innego, chorobę można zatrzymać, niestety koszt jest horrendalny. Odzywają się pacjenci, którzy dziękują za uratowaną nogę czy za to, że żyją. Sąsiedzi i przyjaciele niesamowicie nas wspierają – czasami nie wiemy, co powiedzieć - dodaje.

We wtorek w toruńskim teatrze Baj Pomorski o godz. 18.00 rozpocznie się charytatywny koncert na rzecz Pawła Drojeckiego, połączony z licytacją. Zainteresowanie biletami-cegiełkami jest bardzo duże. Ci, którym nie uda się ich zdobyć, mogą wesprzeć zbiórkę pod nazwą "Życie Pawła" na portalu www.siepomaga.pl .
Wybitny chirurg naczyniowy teraz sam walczy o życie (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2020-09-19, godz. 14:05 Powrót do dzieciństwa w wersji hard, czyli Terenowa Masakra w Bydgoszczy [wideo] W bydgoskim Myślęcinku trwa Terenowa Masakra, czyli bieg z przeszkodami w trudnym terenie. To dziesiąta edycja imprezy. » więcej 2020-09-19, godz. 12:26 Ekologiczny piknik w Toruniu. Na zakupy siatka, plastik zalewa świat Pokaz sprzętu oraz ekologiczne gry i zabawy. Tak wygląda piknik, zorganizowany na Rynku Nowomiejskim przez Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Toruniu. Z ... » więcej 2020-09-19, godz. 10:48 Kujawsko-Pomorskie: 35 nowych przypadków koronawirusa Służby wojewody poinformowały w sobotę o 35 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim. 2 osoby zmarły, 8 osób wyzdrowiało. » więcej 2020-09-19, godz. 07:35 Powiat aleksandrowski od soboty w żółtej strefie. Sprawdź, co to oznacza Zaostrzenie obostrzeń, w związku z większą liczbą przypadków koronawirusa, od soboty (18 września) obowiązuje w powiecie aleksandrowskim. » więcej 2020-09-18, godz. 21:30 Czy w gminie Jeżewo po latach znów będzie posterunek policji? Mieszkańcy i wójt Jeżewa (powiat świecki) chcą przywrócenia w gminie posterunku policji. Funkcjonariusze mieliby zająć budynek po byłym przedszkolu w Laskowic ... » więcej 2020-09-18, godz. 20:10 Prof. Polak na razie zostaje. Będzie konkurs na nowego kierownika jego katedry na UMK Prof. Wojciech Polak zostaje na stanowisku kierownika katedry bezpieczeństwa wewnętrznego na UMK. Rektor toruńskiej uczelni nie przychylił się do wniosku dzie ... » więcej 2020-09-18, godz. 20:00 17 września 1939 roku: sowiecka napaść na Polskę. Pamiętamy! [wideo, część 15] Zabrali i m ubranie, pieniądze, drobiazgi. Jeden rewidował, a drugi celował w głowę z rewolweru. Nie chciała opuścić męża. Jemu i adiutantowi kazali iść w lew ... » więcej 2020-09-18, godz. 19:52 Zawalił się strop chlewni, przygniótł sto świń. Wypadek w Różannej koło Świecia Około stu zwierząt zginęło po tym, jak zawalił się strop w chlewni w miejscowości Różanna (gmina Bukowiec, powiat świecki). Ludzie nie ucierpieli. » więcej 2020-09-18, godz. 19:23 Ludzi po udarach i zawałach tu postawią na nogi. Nowe Centrum Rehabilitacji [wideo, zdjęcia] Centrum Rehabilitacji otwarte zostało w bydgoskim Szpitalu Miejskim. Powstało w  miejscu, gdzie dawniej znajdowała się szpitalna kuchnia. » więcej 2020-09-18, godz. 17:29 Pomagali wybrać drzewa i radzili, jak je pielęgnować. Akcja #sadziMY w regionie W całej Polsce odbyła się w piątek akcja #sadziMY. Zaangażowały się wszystkie nadleśnictwa, które przekazały łącznie milion sadzonek drzew.  » więcej
1234567