Niedziela, 15 grudnia 2019 r.   Imieniny: Niny, Celiny, Waleriana
Ruch wahadłowy na DK 25 trasa Sępólno Krajeńskie - Bydgoszcz. W Niechorzu zderzyły się dwa samochody.
Ruch wahadłowy na DK 25 trasa Sępólno Krajeńskie - Bydgoszcz. W Niechorzu zderzyły się dwa samochody.
Ruch wahadłowy na DK 25 trasa Sępólno Krajeńskie - Bydgoszcz. W Niechorzu zderzyły się dwa samochody.
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-11-26, 13:28 Adriana Andrzejewska-Kuras/Redakcja

Wybitny chirurg naczyniowy teraz sam walczy o życie. Potrzebne 3 mln zł na terapię

Dr Paweł Drojecki z córką/fot. siepomaga.pl
Dr Paweł Drojecki z córką/fot. siepomaga.pl
Przez 17 lat uratował zdrowie i życie tysięcy pacjentów, teraz sam walczy z chorobą. Szansą dla niego jest kosztowna terapia. Trwa zbiórka na portalu siepomaga.pl, we wtorek (26 listopada) w Baju Pomorskim odbędzie się też charytatywny koncert.
Dr Paweł Drojecki w toruńskim szpitalu był wybitnym chirurgiem naczyniowym. Rok temu przyszła diagnoza - stwardnienie zanikowe boczne. Dziś doktor porusza się na wózku sterowanym głową, nie rusza rękoma. Jego szansą jest kosztowna terapia. Rodzina długo nie chciała prosić o pomoc, ale koszty leczenia są zbyt duże, by poradziła sobie z nimi sama - to ponad 3 miliony złotych.

Lekarz przyznaje, że jest nastawiony na walkę, choć przeżył załamanie. – Na początku pojawiło się zaprzeczenie, agresja, pytanie "dlaczego ja". Na końcu jest jednak pogodzenie się z diagnozą, to kwestia czasu – opowiada. – Trzeba umieć zrezygnować ze swoich planów. To trudne, ale daje spokój wewnętrzny. Jest cel – pokonać chorobę - opowiada.

– Rozpacz nie ma sensu, bo nic nie daje – mówi Julia Popowska-Drojecka, żona lekarza. Trzeba po prostu zacząć walczyć. Dowiedzieliśmy się o terapii komórkami macierzystymi, autologicznymi. To jest zupełnie coś innego, chorobę można zatrzymać, niestety koszt jest horrendalny. Odzywają się pacjenci, którzy dziękują za uratowaną nogę czy za to, że żyją. Sąsiedzi i przyjaciele niesamowicie nas wspierają – czasami nie wiemy, co powiedzieć - dodaje.

We wtorek w toruńskim teatrze Baj Pomorski o godz. 18.00 rozpocznie się charytatywny koncert na rzecz Pawła Drojeckiego, połączony z licytacją. Zainteresowanie biletami-cegiełkami jest bardzo duże. Ci, którym nie uda się ich zdobyć, mogą wesprzeć zbiórkę pod nazwą "Życie Pawła" na portalu www.siepomaga.pl .
Wybitny chirurg naczyniowy teraz sam walczy o życie (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2019-12-15, godz. 16:40 W przypadku tej akcji, tzw. karma wróciła do darczyńców w postaci...choinki W sobotę (14.12.) 100 choinek w Osielsku, dzień później 150 drzewek w Bydgoszczy trafiło do rąk tych, którzy wsparli Schronisko dla Zwierząt. To już druga akc ... » więcej 2019-12-15, godz. 15:15 Te zawody są po to, żeby chore dzieci nie zostały na lodzie! [wideo] Toruńscy radni, żużlowcy, koledzy z firmy i urzędnicy spotkali się na lodowisku Mentor w Toruniu, na charytatywnym turnieju curlingowym - X Świąteczna Bitwa G ... » więcej 2019-12-15, godz. 13:49 Biegają dla zdrowia, dla satysfakcji i dla towarzystwa. Pora roku nie gra roli! [wideo] Około 400 osób brało udział w Zimowej Zadymce w Bydgoszczy. To ostatnia w tym roku impreza rekreacyjna z cyklu Biegowe Pory Roku. W biegach na 5 i 10 kilometr ... » więcej 2019-12-15, godz. 11:30 Finansowa panorama Torunia jest tak przejrzysta, że widać już na niej rok 2050 Na sesji 19 grudnia toruńscy radni zatwierdzą przyszłoroczny budżet. Na inwestycje zarezerwowano 319 mln zł. Zadłużenie na koniec 2020 roku miasto szacuje na ... » więcej 2019-12-15, godz. 08:05 „Wielki Jarmark Bożonarodzeniowy” w Strzelnie. Po raz pierwszy w mieście Wyroby artystów ludowych i rękodzielników, wigilijne potrawy i pyszne ciasta, a przede wszystkim świąteczną atmosferę można odnaleźć na zorganizowanym po raz ... » więcej 2019-12-14, godz. 20:00 Emocje i dobra energia w tańcu. Finał Grand Prix Polski w Ciechocinku Najlepsze krajowe pary taneczne rywalizują w Ciechocinku w turnieju finałowym Grand Prix Polski. Najmłodsi zawodnicy mają 12-13 lat. » więcej 2019-12-14, godz. 18:30 Cudne szopki i smakołyki na Jarmarku Adwentowym w Przysieku Szopki, na ogół tradycyjne w treści i kształtach, ale często wykonane z bardzo nietypowych, oryginalnych materiałów, nadesłano na 13. Konkurs Szopek Bożonarod ... » więcej 2019-12-14, godz. 14:45 Terytorialsi z Inowrocławia złożyli przysięgę 100 nowych żołnierzy 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej złożyło, po raz pierwszy w Inowrocławiu, przysięgę wojskową. » więcej 2019-12-14, godz. 13:06 Jarek potrzebuje szpiku. Akcja rejestracji potencjalnych dawców Rejestrację potencjalnych dawców szpiku zorganizowano w toruńskich centrach handlowych. Akcję z Fundacją DKMS zorganizowali koledzy 16-letniego Jarka Aleksand ... » więcej 2019-12-14, godz. 11:30 Na czerwonym świetle na rondo? Nie ryzykuj. Mogą to wyłapać kamery Ośmiu kierowców wjechało na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Zostali za to ukarani przez policjantów obserwujących bydgoskie rondo Toruńskie za pomocą Mobil ... » więcej
1234567