Środa, 22 stycznia 2020 r.   Imieniny: Anastazego, Wincentego / Dzień Dziadka
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-11-19, 18:15 Michał Zaręba/Redakcja

Centrum przesiadkowe i akademia przedszkolaka. Kolejne projekty z unijnym dofinansowaniem

Beneficjenci RPO i PROW podczas uroczystości podpisania umów. Fot. Michał Zaręba
Beneficjenci RPO i PROW podczas uroczystości podpisania umów. Fot. Michał Zaręba
Nowe miejsca w przedszkolach, modernizacja świetlic wiejskich oraz instalowanie na domach urządzeń wykorzystujących odnawialne źródła energii... Takie projekty będą realizowane w województwie dzięki wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego i Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Umowy podpisane zostały w Urzędzie Marszałkowskim.
Włocławek otrzymał prawie 8 mln zł na budowę centrum przesiadkowego - wyjaśnia prezydent miasta Marek Wojtkowski.

- Po stronie PKP pozostaje część związana z przebudową dworca, natomiast zadaniem miasta jest budowa centrum przesiadkowego. Będą mogli z niego korzystać pasażerowie korzystający w PKP, będziemy starali się też włączyć tutaj ruch autobusów, dodatkowo jeszcze transport wewnętrzny - Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne. Planujemy też budowę garaży dla rowerów - powiedział Marek Wojtkowski.

- Otrzymujemy dofinansowanie na trzecią edycję projektu Akademia Przedszkolaka. Powstanie dzięki temu 100 nowych miejsc przedszkolnych. Nawet w tak w dużych ośrodkach jak Bydgoszcz te miejsca w przedszkolach ciągle są potrzebne. Oprócz tego będziemy realizować dodatkowe zajęcia, szkolić personel przedszkolny, a w tym czasie rodzice mogą pracować - powiedziała Zofia Smolińska, dyrektor Wydziału Funduszy Europejskich Urzędu Miasta w Bydgoszczy.

Marszałek Województwa Piotr Całbecki Te umowy świadczą o tym, jak ogromnym obszarem różnych spraw zajmujemy się w urzędzie, ale to co najważniejsze, jak wiele fantastycznych projektów realizowanych jest przez naszych beneficjentów, które służą wszystkim mieszkańcom - podkreślił Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego.

Wartość przekazanego wsparcia to prawie 28 mln zł.
Centrum przesiadkowe i akademia przedszkolaka. Kolejne projekty z unijnym dofinansowaniem (Popołudnie z nami)
Toruń

Wiadomości lokalne

2020-01-22, godz. 08:06 Jakiej pracy chcą młodzi, a jaką oferuje rynek? Oto jest pytanie! W Zespole Szkół Handlowych w Bydgoszczy odbyła się dyskusja i warsztaty dotyczące funkcjonowania na dzisiejszym rynku pracy. Jakie wnioski? Młodzi chcą robić ... » więcej 2020-01-22, godz. 07:03 Szkoła istnieje od 120 lat i ma zostać zlikwidowana. Będą walczyć, by tak się nie stało Burmistrz Lubrańca Stanisław Budzyński chce zlikwidować Zespół Szkół w Kłobi. Pismo w tej sprawie wysłał do Związku Nauczycielstwa Polskiego. » więcej 2020-01-21, godz. 21:26 Nie podoba się im pomysł przebudowy linii tramwajowej w Grudziądzu. Co na to mieszkańcy? Projekt przebudowy linii tramwajowej w Grudziądzu zawiera błędy i nie był konsultowany z mieszkańcami mówili dzisiaj na konferencji prasowej politycy Nowoczes ... » więcej 2020-01-21, godz. 20:48 Awans Jarosława Wenderlicha. Został wiceprzewodniczącym Stałego Komitetu Rady Ministrów Przewodniczący Klubu Radnych PiS w Bydgoszczy, Jarosław Wenderlich został powołany przez premiera na wiceprzewodniczącego Stałego Komitetu Rady Ministrów. Akt ... » więcej 2020-01-21, godz. 20:23 Dlaczego na niektórych przystankach wiaty są, a na innych nie ma? My wiemy! Przejechać trasę szybko i w miarę wygodnie - to podstawowy cel pasażera komunikacji zbiorowej. Często trzeba też na tramwaj lub autobus poczekać. Nie zawsze j ... » więcej 2020-01-21, godz. 19:16 Ciąg dalszy sporu o organizację ruchu wokół Katedry w Bydgoszczy Droga wokół Katedry w Bydgoszczy od dziś jest „drogą pożarową”. Stanął tam znak, który do wjazdu uprawnia jedynie straż pożarną. » więcej 2020-01-21, godz. 18:17 Apelacja w sprawie wyroku dotyczącego tragedii na UTP w Bydgoszczy Bydgoska prokuratura odwołuje się od wyroku w sprawie tragedii na UTP w Bydgoszczy, której pokłosiem była śmierć trojga studentów. Nie zgadza się Sądem Okręgo ... » więcej 2020-01-21, godz. 17:19 Pomoc dla doktora Pawła Drojeckiego. Wkrótce pobranie komórek macierzystych Około 100 tysięcy złotych udało się zebrać podczas koncertu charytatywnego „Moc dla Pawła” w Arenie Toruń. Na rzecz chirurga ze stwardnieniem zanikowym boczny ... » więcej 2020-01-21, godz. 15:21 Tu 100 lat temu stało Wojsko Polskie. Chełmża też świętuje powrót do Macierzy - Powróciły twoje dzieci do domu - mówił w Chełmży marszałek województwa Piotr Całbecki, podczas uroczystości powrotu miasta do wolnej Polski. » więcej 2020-01-21, godz. 14:32 Wojskowa Akademia Techniczna szkoli uczniów. I pozyskuje studentów W toruńskim Zespole Szkół Mechanicznych, Elektrycznych i Elektronicznych zainaugurowano cykl wykładów z nauczycielami i doktorantami Wojskowej Akademii Techni ... » więcej
1234567