Środa, 12 sierpnia 2020 r.   Imieniny: Innocentego, Lecha, Euzebii
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-11-06, 18:15 Agnieszka Marszał

Usuwanie barier komunikacyjnych. Włocławek ma na to pieniądze

Winda schodowa./fot. Pixabay
Winda schodowa./fot. Pixabay
Gminy, wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe, a także towarzystwa budownictwa społecznego mogą dostać pieniądze na przystosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych części wspólnych budynków mieszkalnych.
Dofinansowanie w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III” może wynieść nawet 165 tysięcy złotych na jeden projekt.

O tym, na jakie projekty można dostać wsparcie mówi Agnieszka Chmielewska - pełnomocnik prezydenta Włocławka do spraw osób z niepełnosprawnościami:

- Celem inwestycji ma być zapewnienie dostępu do, co najmniej, dwóch lokali, w których mieszkają osoby z niepełnosprawnością ruchową. Dofinansowanie może wynieść nawet 165 tys. zł na jeden projekt. Każdy z podmiotów może złożyć dowolną ilość projektów. Program ma trzy obszary. Pierwszy dotyczy likwidacji barier w poruszaniu się, czyli na przykład budowa wind, dojścia do wind, modernizacja wind, dostawa, zakup i montaż wszelkiego rodzaju platform pionowych, ukośnych, jak również innego rodzaju elementów służących do transportu, zastosowanie nawierzchni antypoślizgowej, dojście do terenów zielonych, do śmietników, do stanowisk postojowych. W tym drugim obszarze można zlikwidować bariery w komunikowaniu się. Chodzi o zakup i montaż instalacji dźwiękowej i świetlnej, tablic z informacją pisaną, montaż głośnomówiących domofonów.

Na składanie wniosków jest czas do 30 listopada. Niekompletny wniosek można po upływie terminu uzupełnić. Dokumenty należy przynieść do siedziby Kujawsko-Pomorskiego Oddziału PFRON (Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych).
Materiał Agnieszki Marszał (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2020-08-12, godz. 06:13 Przełamują stereotyp bibliotekarza. Fotografie w oknie świeckiej biblioteki miejskiej Kilkanaście niezwykłych fotografii pojawiło się w oknach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świeciu nad Wisłą. Pozowali do nich pracownicy biblioteki, a inspir ... » więcej 2020-08-11, godz. 21:12 12 litrów osocza od kujawsko-pomorskich wysłane do Lublina. Cel - produkcja leku na Covid-19 Osocze od ozdrowieńców z województwa kujawsko-pomorskiego pomoże w produkcji leku na Covid-19 - ustaliło Polskie Radio PiK. Nad lekiem pracuje lubelska spółka. » więcej 2020-08-11, godz. 20:15 Sędzia Jakub K. z prawomocnie uchylonym immunitetem. Prokuratura może postawić zarzuty Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego prawomocnie uchyliła immunitet bydgoskiemu sędziemu Jakubowi K., który miał się dopuścić gwałtu. Oznacza to, że prokuratur ... » więcej 2020-08-11, godz. 19:15 Drogowcy kończą prace na rondzie Poznańskim w Bydgoszczy W Bydgoszczy do niedawna było wiele placów budowy i remontów dróg i ulic. Teraz jest ich już znacznie mniej niż jeszcze kilka miesięcy temu, ale kierowcy musz ... » więcej 2020-08-11, godz. 16:09 Festiwal Wisły pod prąd pandemii, z ograniczeniami, ale się odbędzie Niski stan Wisły pokrzyżował część planów organizatorów Festiwalu Wisły, który odbędzie się w ten weekend. » więcej 2020-08-11, godz. 15:14 Skradziona szarfa Polonii wróciła na wystawę! Skradziona w lipcu szarfa za drużynowe wicemistrzostwo Polski na żużlu z 1953 roku powróciła na wystawę „90 lat Bydgoskiego Sportu Żużlowego”. » więcej 2020-08-11, godz. 14:15 Deszcz pada, a właściciele dachów muszą płacić i to słono! Od kilku do kilkunastu tysięcy złotych muszą zapłacić proboszczowie bydgoskich parafii w ramach tak zwanego podatku od wód opadowych. » więcej 2020-08-11, godz. 13:08 Szyją maseczki, ale zorganizowały też warsztaty dla dzieciaków. Powstają piękne pluszaki Wcześniej szyły maseczki teraz szyją z dziećmi pluszaki. Grupa społeczna Kociewianki Szyją Maseczki zorganizowała dzisiaj w Laskowicach koło Świecia warsztaty ... » więcej 2020-08-11, godz. 12:14 Wyniki matur w Internecie. Zaświadczenia do odbioru w szkole Absolwenci szkół ponadpodstawowych poznali dziś wyniki matur. Mogli je sprawdzić przez Internet. Wystarczyło wejść na stronę odpowiedniej Okręgowej Komisji Eg ... » więcej 2020-08-11, godz. 08:03 ProNatura: animacja dla dzieci, dla dorosłych film o przetwarzaniu śmieci [wideo] Jak pracuje bydgoska ekoelektrociepłownia? Można to sprawdzić nie wychodząc z domu. Bydgoska firm ProNatura przygotowała nowe filmy - pierwszy pokazuje, jak p ... » więcej
1234567