Środa, 11 grudnia 2019 r.   Imieniny: Damazego, Waldemara, Daniela
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-11-06, 18:15 Agnieszka Marszał

Usuwanie barier komunikacyjnych. Włocławek ma na to pieniądze

Winda schodowa./fot. Pixabay
Winda schodowa./fot. Pixabay
Gminy, wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe, a także towarzystwa budownictwa społecznego mogą dostać pieniądze na przystosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych części wspólnych budynków mieszkalnych.
Dofinansowanie w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III” może wynieść nawet 165 tysięcy złotych na jeden projekt.

O tym, na jakie projekty można dostać wsparcie mówi Agnieszka Chmielewska - pełnomocnik prezydenta Włocławka do spraw osób z niepełnosprawnościami:

- Celem inwestycji ma być zapewnienie dostępu do, co najmniej, dwóch lokali, w których mieszkają osoby z niepełnosprawnością ruchową. Dofinansowanie może wynieść nawet 165 tys. zł na jeden projekt. Każdy z podmiotów może złożyć dowolną ilość projektów. Program ma trzy obszary. Pierwszy dotyczy likwidacji barier w poruszaniu się, czyli na przykład budowa wind, dojścia do wind, modernizacja wind, dostawa, zakup i montaż wszelkiego rodzaju platform pionowych, ukośnych, jak również innego rodzaju elementów służących do transportu, zastosowanie nawierzchni antypoślizgowej, dojście do terenów zielonych, do śmietników, do stanowisk postojowych. W tym drugim obszarze można zlikwidować bariery w komunikowaniu się. Chodzi o zakup i montaż instalacji dźwiękowej i świetlnej, tablic z informacją pisaną, montaż głośnomówiących domofonów.

Na składanie wniosków jest czas do 30 listopada. Niekompletny wniosek można po upływie terminu uzupełnić. Dokumenty należy przynieść do siedziby Kujawsko-Pomorskiego Oddziału PFRON (Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych).
Materiał Agnieszki Marszał (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2019-12-11, godz. 14:52 Po zmarłym panu Zbysławie został piękny ślad. Patronuje konkursowi historycznemu W Świeciu pamiętają o Zbysławie Budzyńskim, zasłużonym przewodniku PTTK, który rok temu zginął tragicznie na przejściu dla pieszych. W ośrodku kultury zorgani ... » więcej 2019-12-11, godz. 13:50 Krok po kroku, każdego roku Toruń ułatwia życie niepełnosprawnym mieszkańcom Aż 1300 osób korzysta z Karty Osoby Niepełnosprawnej, a nieco mniej z programu „Pomagamy' wspierającego rodziny chorych dzieci - wynika z podsumowania działań ... » więcej 2019-12-11, godz. 13:09 Bus wiozący dzieci z domu dziecka miał wypadek. Auto wpadło w poślizg Groźny wypadek w Grzybnie, na trasie Chełmno-Toruń. Pięć samochodów osobowych zderzyło się z busem, wiozącym dzieci z domu dziecka w Chełmnie. » więcej 2019-12-11, godz. 12:50 Grudziądz: pojawiła się nadzieja na wyjście z ogromnego zadłużenia Plan naprawczy przygotowany przez Grudziądz został pozytywnie oceniony przez Regionalna Izbę Obrachunkową z Bydgoszczy. Dokument budzi zastrzeżenia komisji, a ... » więcej 2019-12-11, godz. 11:40 O odwecie Mariana Banasia, prezesa NIK, mówił toruński politolog na antenie PR PiK Dr Patryk Tomaszewski, politolog z UMK w Toruniu, który był gościem środowej (11.12.) Rozmowy dnia Polskiego Radia PiK, uważa, że sytuacja w Najwyższej Izbie ... » więcej 2019-12-11, godz. 08:07 Utrudnienia w Toruniu. Od czwartku zalecany objazd przez most gen. Zawackiej Utrudnienia w ruchu czekają na toruńskich kierowców w al. św. Jana Pawła II. W czwartek (12 grudnia) zamknięta zostanie jej jedna nitka (od strony Bydgoskiego ... » więcej 2019-12-11, godz. 07:05 Orszak Trzech Króli zmierza do Bydgoszczy wielkimi krokami, ale zupełnie inną trasą 6 stycznia, w dniu Objawienia Pańskiego, po raz siódmy Orszak Trzech Króli wyruszy do bydgoskiej stajenki w poszukiwaniu Dzieciątka. Można być widzem tego uli ... » więcej 2019-12-10, godz. 20:25 Chcą pomóc Jarkowi. Koncert i akcja w toruńskich centrach handlowych „Trzy wymazy i do bazy” - to hasło akcji, która ma pomóc 16-letniemu Jarkowi Aleksandrowiczowi z Torunia wrócić do zdrowia. Uczeń I Liceum Ogólnokształcącego ... » więcej 2019-12-10, godz. 19:15 Pisali listy w obronie praw człowieka. Akcja Amnesty International Uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Świeciu nad Wisłą stanęli w obronie osób, których prawa są łamane. Młodzież włączyła w Międzynarodowy Maraton Pisa ... » więcej 2019-12-10, godz. 18:35 Spotkanie wigilijne toruńskiej Caritas. Nagrody Cor Bonum Było wspólne śpiewanie kolęd, dzielenie się opłatkiem, a na stołach świąteczne potrawy - podopieczni Caritas wzięli udział w tradycyjnym spotkaniu wigilijnym ... » więcej
1234567