Czwartek, 23 stycznia 2020 r.   Imieniny: Ildefonsa, Rajmunda
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-11-05, 18:35 Adriana Andrzejewska-Kuras

Roszady w kujawsko-pomorskim sejmiku. Na szkodę Bydgoszczy?

Marszałek województwa Piotr Całbecki tłumaczy, że stanowiska nie są obsadzane ze względu na terytorium, a biorąc pod uwagę kompetencje kandydatów. Fot. Mikołaj Kuras
Marszałek województwa Piotr Całbecki tłumaczy, że stanowiska nie są obsadzane ze względu na terytorium, a biorąc pod uwagę kompetencje kandydatów. Fot. Mikołaj Kuras
Zbigniew Sosnowski z PSL wicemarszałkiem województwa, Elżbieta Piniewska z PO - przewodniczącą sejmiku, a Agnieszka Kłopotek z PSL - wiceprzewodniczącą. To propozycja nowego podziału stanowisk po posiedzeniu sejmikowego klubu PO.
- Tylko Bydgoszczy żal. Nie ma już żadnego znaczenia - napisał komentując nowy podział stanowisk radny Koalicji Obywatelskiej Roman Jasiakiewicz. Jego zdaniem przewodniczący sejmiku powinien być z Bydgoszczy.

- Zerwano zasadę, która legła u podstaw dwu-stołeczności powołania województwa kujawsko-pomorskiego, iż przewodniczącym sejmiku będzie przedstawiciel Bydgoszczy. Od wyboru pana Ryszarda Bobera z poprzedniej kadencji okazuje się, że tak można. Ciekawe, że dotyka to wyłącznie Bydgoszczy, natomiast w żaden sposób nie idzie to w drugą stronę. Nikomu do głowy nie przychodzi, aby marszałkiem województwa był przedstawiciel Bydgoszczy, największego ośrodka miejskiego w naszym województwie - powiedział Roman Jasiakiewicz.

Marszałek województwa Piotr Całbecki tłumaczy, że stanowiska nie są obsadzane ze względu na terytorium, a biorąc pod uwagę kompetencje kandydatów.

- Pan Sosnowski już był kiedyś wicemarszałkiem, to bardzo pracowity, sumienny, rzeczowy człowiek. Nie patrzy na terytorium dla którego pracuje, województwo jest jedno, duże. Kwestia sejmiku, po raz trzeci zasiadająca w sejmiku pani Elżbieta Piniewska, która jest radną z Inowrocławia, będzie wspólnym kandydatem na nowego przewodniczącego, właśnie ze względu na jej długoletni staż i doświadczenie. Ten nowy podział ról jest dla naszego województwa bardzo korzystny - powiedział Piotr Całbecki.

Nowy przewodniczący sejmiku i wicemarszałek muszą zostać wybrani, bo dotychczas zajmujący te funkcje Ryszard Bober i Dariusz Kurzawa dostali się do parlamentu. Ostateczną decyzję dotyczącą nowego prezydium podejmą radni na sesji 13-go listopada. Swoich kandydatów może też zgłosić PiS.
Materiał Adriany Andrzejewskiej-Kuras (Popołudnie z nami)
Toruń

Wiadomości lokalne

2020-01-22, godz. 20:54 Więził, bił, zgwałcił. Oskarżono go o usiłowanie zabójstwa. Nie przyznaje się do winy O usiłowanie zabójstwa partnerki oskarżyła Adriana K. Prokuratura Okręgowa w Toruniu. Jak ustalili śledczy w nocy z 7 na 8 czerwca w Chełmży mężczyzna pokłóci ... » więcej 2020-01-22, godz. 19:32 Wilk w owczej skórze? Nieoficjalnie: podpalacz był druhem OSP Podpalacz z Mąkowarska w rękach policji. Koronowscy funkcjonariusze aresztowali 21-latka, który podpalał stodoły i pustostany. » więcej 2020-01-22, godz. 17:32 Kolejne miejsce w Bydgoszczy przypominające o powrocie miasta do Macierzy Tablicę poświęconą pamięci generała Józefa Dowbor-Muśnickiego odsłonięto w środę w Bydgoszczy na gmachu Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej. » więcej 2020-01-22, godz. 16:29 Grudziądz: najpierw wzniosła uroczystość, później twarda rzeczywistość Grudziądzcy radni i zaproszeni goście uczcili dzisiaj powrót Grudziądza do Macierzy. W ratuszu zakończyła się uroczysta nadzwyczajna sesja rady miasta. » więcej 2020-01-22, godz. 15:39 Nowe mieszkania dla seniorów i niepełnosprawnych wybudowali w Toruniu 48 mieszkań czeka na seniorów i osoby niepełnosprawne w Toruniu. Nowe lokale przy ulicy ul. Watzenrodego wybudowało Toruńskie Towarzystwo Budownictwa Społeczn ... » więcej 2020-01-22, godz. 14:45 Matematyka bez tajemnic, zwiedzanie uczelni. UTP otwiera drzwi [zdjęcia, wideo] Topnienie gwoździ, prymitywne zboża czy wiatrak holograficzny - o tym m.in. młodzi ludzie dowiedzieli się w środę na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczy ... » więcej 2020-01-22, godz. 14:04 Ukradł dwie monety warte 9 tys. złotych. Pościg za złodziejem w Bydgoszczy 27-letni mężczyzna został zatrzymany w Bydgoszczy za kradzież dwóch monet wartych 9 tysięcy złotych. Złodzieja dopadł policjant po służbie. » więcej 2020-01-22, godz. 13:09 Meble, łóżka, telewizory! Wyprzedaż w dawnym hotelu Brda [zdjęcia] Nieistniejący już Hotel Brda wyprzedaje swoje wyposażenie, czyli szafy, fotele, łóżka, telewizory i inne przedmioty z 200 pokojów. » więcej 2020-01-22, godz. 12:11 Podali trzylatkowi tabletki nasenne, dziecko zmarło. Zarzuty dla matki i Daniela B. Prokuratura Rejonowa Bydgoszcz-Północ kończy śledztwo przeciwko Katarzynie F. i Danielowi B. o umyślne spowodowanie śmierci 3-letniego synka kobiety Jakuba M. ... » więcej 2020-01-22, godz. 11:40 Posłanka Iwona Michałek: Przede mną nowe projekty i nowe wyzwania - Będę się zajmowała departamentem pomocy i integracji społecznej oraz departamentem pomocy społecznej - zapowiada Iwona Michałek. Posłanka Porozumienia Jaros ... » więcej
1234567