Środa, 01 kwietnia 2020 r.   Imieniny: Teodory, Grażyny, Ireny / Prima Aprilis
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-10-30, 17:20 Monika Siwak

Biznesowy odlot: Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 łączą się z Warszawą!

Międzynarodowa Wystawa Air Fair w Bydgoszczy./fot. Kamila Zroślak/archiwum
Międzynarodowa Wystawa Air Fair w Bydgoszczy./fot. Kamila Zroślak/archiwum
W stolicy trwają właśnie rozmowy na temat przejęcia przez WZL nr 2 w Bydgoszczy, WZL nr 4 w Warszawie. Jak mówi przedstawiciel bydgoskiego zakładu, połączenie usprawni pracę, pozwoli na efektywniejsze dzielenie się technologicznymi doświadczeniami.
O komentarz do planu wchłonięcia spółki warszawskiej przez bydgoską, poprosiliśmy posła Bartosza Kownackiego. Jego zdaniem realizowany plan bardzo dobrze świadczy o poziomie bydgoskich zakładów.

- To efekt szerszej strategii realizowanej od wielu lat przez Polska Grupę Zbrojeniową. Proces łączenia zakładów lotniczych został rozpoczęty, kiedy ja byłem wiceministrem obrony narodowej. Chodziło o to, żeby osiągnąć i zagwarantować efekt pewnej synergii. Zmniejszają się pewne koszty, zwiększa się atrakcyjność zakładu, można pokusić się wtedy o nowe kontrakty, o lepsze wyniki finansowe. To, że akurat WZL nr 2 niejako wchłaniają warszawskie WZL nr 4, to dowód, że WZL 2 był pewną wizytówką - mówił poseł Bartosz Kownacki.


- Będziemy bardziej atrakcyjni - ocenia tę zmianę Daniel Ciechalski, rzecznik WZL nr 2.
- Obecnie trwa proces konsolidacji, czyli połączenie dwóch podmiotów Polskiej Grupy Zbrojeniowej z domeny produktowej lotniczej, czyli Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 w Bydgoszczy, będą łączyły się z Wojskowymi Zakładami Lotniczymi nr 4 w Warszawie.

Po połączeniu, obie spółki będą dużym podmiotem, będziemy mieli kompleksową ofertę w zakresie całego produktu, jakim jest samolot. Bydgoszcz ma płatowiec i agregaty, a WZL nr 4 w Warszawie mają kompetencje silnikowe - i tak mamy jeden produkt. Nie będzie przenoszenia pracowników, po prostu będziemy implementować niektóre rozwiązania, które się sprawdziły w Bydgoszczy, do podmiotu warszawskiego. Ostateczny wpis do KRS-u jednego podmiotu odbędzie się w pierwszym kwartale przyszłego roku.

WZL nr 2 w Bydgoszczy planują na przyszły rok kolejne przyłączanie firm. W Bydgoszczy pracuje 900 osób. W warszawskim oddziale przedsiębiorstwa, 400.
Mówi poseł Bartosz Kownacki.
Mówi Daniel Ciechalski, rzecznik prasowy WZL nr 2 w Bydgoszczy.

Wiadomości lokalne

2020-04-01, godz. 07:05 Jednostka ratowniczo-gaśnicza nr 1 PSP w Bydgoszczy po dezynfekcji działa normalnie Jednostka ratowniczo-gaśnicza nr 1 Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy została już zdezynfekowana i działa normalnie - poinformował rzecznik prasowy Komed ... » więcej 2020-03-31, godz. 20:55 Prezydent Torunia: Miejskie placówki ochrony zdrowia funkcjonują bez utrudnień W Toruniu i w powiecie toruńskim jest 11 potwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem, ponad 800 osób przebywa w kwarantannie domowej, a 23 przebywa w mi ... » więcej 2020-03-31, godz. 20:25 Jak zmieniła nas epidemia koronawirusa? Badania naukowców z UKW i Collegium Medicum UMK Chcą wiedzieć jak w związku z koronawirusem zmieniły się nasze nawyki higieniczne. Grupa naukowców z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego oraz Collegium Medicum ... » więcej 2020-03-31, godz. 19:21 Kujawsko-Pomorskie: 75 hospitalizowanych z powodu koronawirusa; 76 zakażonych W województwie kujawsko-pomorskim hospitalizowanych jest 75 osób w związku z koronawirusem SARS-CoV-2. Potwierdzono 4 nowe przypadki zakażania, a liczba chory ... » więcej 2020-03-31, godz. 19:16 Trzynasta emerytura niebawem trafi na konta uprawnionych. Ruszyły wypłaty Ruszyła wypłata „trzynastek” dla emerytów i rencistów. W województwie kujawsko-pomorskim dodatkowe świadczenie otrzyma ponad 430 tys. osób, a w całym kraju ok ... » więcej 2020-03-31, godz. 18:05 W sanatorium „Orion” w Ciechocinku powstanie izolatorium dla zakażonych koronawirusem Izolatorium dla chorych na COVID-19, którzy nie wymagają hospitalizacji, powstanie w sanatorium MSWiA „Orion” - powiedział burmistrz Ciechocinka Leszek Dzierż ... » więcej 2020-03-31, godz. 16:25 Nowa firma śmieciowa w Bydgoszczy, ale gdzie pojemniki na odpady? Na bydgoski rynek śmieciowy wkracza nowa firma. Komunalnik - przedsiębiorstwo z dolnośląskiej Nysy będzie od 1 kwietnia odbierać śmieci z trzech dużych sektor ... » więcej 2020-03-31, godz. 15:25 Kujawsko-Pomorskie: Kolejne cztery osoby zakażone koronawirusem; łącznie 76 chorych W woj. kujawsko-pomorskim potwierdzono kolejne cztery przypadki zakażenia koronawirusem. Łącznie chorych jest 76 osób - poinformował we wtorek po południu rze ... » więcej 2020-03-31, godz. 15:13 Radni KO w Toruniu: Wybory prezydenta RP powinny zostać przesunięte w czasie Klub Koalicji Obywatelskiej apeluje do prezydenta Torunia i radnych o wspólne stanowisko w sprawie zmiany terminu wyborów. - Skupmy się teraz na walce z koron ... » więcej 2020-03-31, godz. 14:42 Respirator, ambulans i środki ochrony dla szpitali. Pomoc od Lasów Państwowych 2 miliony złotych przeznaczą Lasy Państwowe na walkę z epidemią koronawirusa. Duża część ogólnopolskiej kwoty - bo 370 tysięcy - to pieniądze od Regionalnej D ... » więcej
1234567