Sobota, 07 grudnia 2019 r.   Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-10-30, 17:20 Monika Siwak

Biznesowy odlot: Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 łączą się z Warszawą!

Międzynarodowa Wystawa Air Fair w Bydgoszczy./fot. Kamila Zroślak/archiwum
Międzynarodowa Wystawa Air Fair w Bydgoszczy./fot. Kamila Zroślak/archiwum
W stolicy trwają właśnie rozmowy na temat przejęcia przez WZL nr 2 w Bydgoszczy, WZL nr 4 w Warszawie. Jak mówi przedstawiciel bydgoskiego zakładu, połączenie usprawni pracę, pozwoli na efektywniejsze dzielenie się technologicznymi doświadczeniami.
O komentarz do planu wchłonięcia spółki warszawskiej przez bydgoską, poprosiliśmy posła Bartosza Kownackiego. Jego zdaniem realizowany plan bardzo dobrze świadczy o poziomie bydgoskich zakładów.

- To efekt szerszej strategii realizowanej od wielu lat przez Polska Grupę Zbrojeniową. Proces łączenia zakładów lotniczych został rozpoczęty, kiedy ja byłem wiceministrem obrony narodowej. Chodziło o to, żeby osiągnąć i zagwarantować efekt pewnej synergii. Zmniejszają się pewne koszty, zwiększa się atrakcyjność zakładu, można pokusić się wtedy o nowe kontrakty, o lepsze wyniki finansowe. To, że akurat WZL nr 2 niejako wchłaniają warszawskie WZL nr 4, to dowód, że WZL 2 był pewną wizytówką - mówił poseł Bartosz Kownacki.


- Będziemy bardziej atrakcyjni - ocenia tę zmianę Daniel Ciechalski, rzecznik WZL nr 2.
- Obecnie trwa proces konsolidacji, czyli połączenie dwóch podmiotów Polskiej Grupy Zbrojeniowej z domeny produktowej lotniczej, czyli Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 w Bydgoszczy, będą łączyły się z Wojskowymi Zakładami Lotniczymi nr 4 w Warszawie.

Po połączeniu, obie spółki będą dużym podmiotem, będziemy mieli kompleksową ofertę w zakresie całego produktu, jakim jest samolot. Bydgoszcz ma płatowiec i agregaty, a WZL nr 4 w Warszawie mają kompetencje silnikowe - i tak mamy jeden produkt. Nie będzie przenoszenia pracowników, po prostu będziemy implementować niektóre rozwiązania, które się sprawdziły w Bydgoszczy, do podmiotu warszawskiego. Ostateczny wpis do KRS-u jednego podmiotu odbędzie się w pierwszym kwartale przyszłego roku.

WZL nr 2 w Bydgoszczy planują na przyszły rok kolejne przyłączanie firm. W Bydgoszczy pracuje 900 osób. W warszawskim oddziale przedsiębiorstwa, 400.
Mówi poseł Bartosz Kownacki.
Mówi Daniel Ciechalski, rzecznik prasowy WZL nr 2 w Bydgoszczy.

Wiadomości lokalne

2019-12-07, godz. 13:46 Tramwajem do zdrowia, czyli kurs na profilaktykę nowotworową! „Zrób sobie prezent na Mikołajki, zbadaj się' - do tego zachęcali wolontariusze Akademii Walki z Rakiem w Toruniu w ramach akcji „Rzucamy światło na raka'. Gd ... » więcej 2019-12-07, godz. 12:38 Kosma Złotowski "Europosłem Roku". Nagroda za wspieranie polskiego transportu Kosma Złotowski odebrał w piątek nagrodę „Skrzydło Transportu” w kategorii „Europoseł Roku” z rąk Macieja Wrońskiego, prezesa Związku Pracodawców„Transport i ... » więcej 2019-12-07, godz. 11:15 Męski Różaniec przejdzie ulicami Bydgoszczy. Inicjatywa Wojowników Maryi W sobotę po raz pierwszy ulicami Bydgoszczy przejdzie Męski Różaniec. Jest to inicjatywa mężczyzn - członków wspólnoty Wojownicy Maryi. » więcej 2019-12-07, godz. 10:09 Trzylatka potrzebuje pomocy! Mikołajkowy Koncert Charytatywny dla Karinki Ma cztery latka, zachorowała nagle, rodzice wierzą, że najgorsze już za nimi. Teraz potrzebuję pieniędzy na rehabilitację. W sobotę (7 grudnia) w Białych Błot ... » więcej 2019-12-07, godz. 08:50 Weekend cudów, czyli dary jadą do potrzebujących. Finał „Szlachetnej Paczki” W sobotę (7 grudnia) rozpoczyna się Weekend Cudów, czyli wyjątkowe dwa dni, w których „Szlachetna Paczka” dostarczy pomoc do kilkudziesięciu tysięcy potrzebuj ... » więcej 2019-12-07, godz. 07:00 Mikołajowy rajd dobroczynny na czterech kołach. Tą pomocą sami pokierujemy! Rodzinna zabawa turystyczno - nawigacyjna dla posiadaczy aut osobowych, terenówek 4x4 i suv w Trzeciewnicy to doroczna propozycja Fundacji O To Chodzi Edukacj ... » więcej 2019-12-06, godz. 21:30 Cel jest szczytny, gadżety świetne, a lista darczyńców - imponująca. Wszystko dla Kuby! Wojskowy Hercules - a dokładniej wierny model samolotu, remontowanego obecnie w bydgoskich WZL-ach - będzie można w niedzielę (08.12.) wylicytować podczas Mik ... » więcej 2019-12-06, godz. 20:21 Starszy pan zginął w wypadku drogowym w Żalnie. Podróżował sam Dwa samochody zderzyły się w piątek (06.12.) po godzinie 17:00 w okolicy Żalna, w powiecie tucholskim. 84-letni kierowca jednego z samochodów nie przeżył tego ... » więcej 2019-12-06, godz. 19:15 Najpiękniejsza choinka i świąteczny jarmark czekają na bydgoszczan! [galeria, wideo] 18 - metrowa choinka rozbłysła tysiącami światełek. Na Starym Rynku w Bydgoszczy odbyło się uroczyste uruchomienie oświetlenia na wielkim świątecznym świerku. ... » więcej 2019-12-06, godz. 18:12 Pracownicy bydgoskich domów pomocy społecznej wołają o pomoc...dla siebie Dziesięć minut na jednego podopiecznego, za mało podnośników i łóżek elektrycznych, dwie opiekunki na kilkudziesięciu chorych - tak według pracowników bydgosk ... » więcej
1234567