Wtorek, 10 grudnia 2019 r.   Imieniny: Julii, Danieli, Bogdana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-10-29, 14:58 Polska Agencja Prasowa/Tatiana Adonis

Po tragicznym pożarze prokuratura przesłuchała biegłego

Zniszczona po pożarze kamienica w Inowrocławiu. Fot. PAP/Tytus Żmijewski
Zniszczona po pożarze kamienica w Inowrocławiu. Fot. PAP/Tytus Żmijewski
Po tragicznym pożarze kamienicy w Inowrocławiu, miejscowa prokuratura przesłuchała biegłego z zakresu pożarnictwa, który obejrzał miejsce zdarzenia. Jego zeznania zostaną poddane analizie pod kątem wniosków dla śledztwa.
Tragiczny w skutkach pożar wybuchł wczesnym popołudniem w poniedziałek. Wezwani strażacy wynieśli z płonącej kamienicy 31-letnia matkę i jej córki w wieku trzech miesięcy, czterech i pięciu lat, których reanimacja nie powiodła się.

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy Agnieszka Adamska-Okońska przyznała, że m.in. od zeznań biegłego może zależeć w jakiej roli procesowej będzie przesłuchany zatrzymany 61-letni lokator kamienicy. Oględziny przeprowadzone przez prokuratora w asyście biegłego doprowadziły do wniosku, że pożar wybuchł w lokalu zatrzymanego, a następnie ogień się przeniósł się do sąsiedniego mieszkania, zajmowanego przez kobietę z córeczkami.

Na miejscu zdarzenia zabezpieczono wszystkie przedmioty, które mogły mieć związek z tym zdarzeniem, m.in. kuchenkę zasilaną gazem z lokalu mężczyzny.

Przesłuchanie zatrzymanego w poniedziałek 61-latka dotychczas nie było możliwe ze względu na to, że był pijany. W poniedziałek o godzinie 19:00 miał 3 prom. alkoholu w organizmie. Dziś został doprowadzony do prokuratury.

Z niepotwierdzonych jeszcze ustaleń wynika, że używana przez mężczyznę kuchenka gazowa i ogień z niej był przyczyną wczorajszego pożaru. Jeśli postawione zarzuty zostaną udowodnione grozi mu 8 lat więzienia. Mężczyzna był wcześniej notowany w policyjnych kartotekach głównie za drobne przestępstwa jak kradzieże.

W pożarze przy ulicy Orłowskiej w Inowrocławiu zginęła 31-letnia kobieta i jej trzy córeczki w wieku 3 miesięcy oraz 4 i 5 lat.
Mówi Agnieszka Adamska-Okońska

Wiadomości lokalne

2019-12-10, godz. 14:39 „Przekleństwo cara Iwana” - spotkanie z Maciejem Jastrzębskim Maciej Jastrzębski - dziennikarz Polskiego Radia, autor książek o Rosji spotka się z czytelnikami w Centrum Kultury Browar B we Włocławku » więcej 2019-12-10, godz. 14:10 Młodzi występują dla chorych dzieci. „To dla nich festiwal obdarowania miłością i radością” Wolontariusze  z bydgoskiej  Bursy nr 1 przygotowali przedświąteczne spotkanie w Szpitalu Dziecięcym. Wystąpili dla chorych dzieci już po raz 20. » więcej 2019-12-10, godz. 13:25 Pośrednicy między ludźmi i wymiarem sprawiedliwości. Ślubowanie ławników Ich praca jest tak samo odpowiedzialna i trudna, jak praca sędziów. 142 ławników złożyło dziś ślubowanie w bydgoskim Sądzie Okręgowym. » więcej 2019-12-10, godz. 12:45 Dzieciaki kończą rowerową sztafetę dookoła świata. Przystanek w Bydgoszczy [wideo] Rowerowa sztafeta dookoła świata kończy się w sobotę w Gdańsku. Ostatnie etapy prowadzą między innymi przez nasz region, dziś uczestnicy nocowali w Bydgoszczy. » więcej 2019-12-10, godz. 11:51 Prezydent Grudziądza: Robimy wszystko, by ratować szpital i by miasto mogło się rozwijać Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski, który był dziś gościem 'Rozmowy dnia' w Polskim Radiu PiK uważa, że oddłużenie szpitala w Grudziądzu jest warunkiem, by ... » więcej 2019-12-10, godz. 11:14 Więzienie w zawieszeniu dla byłego rektora UTP, przewodniczącej samorządu i szefa ochrony Sąd Okręgowy w Bydgoszczy wymierzył we wtorek kary więzienia w zawieszeniu dla trojga oskarżonych w procesie ws. tragicznej śmierci trojga studentów podczas o ... » więcej 2019-12-10, godz. 10:41 Na prostej drodze, podczas wyprzedzania, potrącił rowerzystę. Mężczyzna nie żyje Tragicznie zakończył się poniedziałkowy wypadek drogowy w Szpetalu Górnym (powiat włocławski), w którym potrącony został rowerzysta. Mężczyzna na skutek odnie ... » więcej 2019-12-10, godz. 10:23 Ośrodek "Mateusz" w Toruniu będzie wzorem dla innych, resocjalizujących więźniów Ministerstwo Sprawiedliwości rozpoczyna współpracę z toruńskim Ośrodkiem 'Mateusz' w celu nowelizacji przepisów dotyczących resocjalizacji i readaptacji więźn ... » więcej 2019-12-10, godz. 08:16 Górny taras łączy się z resztą Bydgoszczy, co łączy się ze zmianami w rozkładzie jazdy! Specjalna linia mikołajkowa już 6 grudnia jeździła nową trasą. Od 12 grudnia regularne linie zawiozą pasażerów na Kapuściska, Glinki i Wyżyny. Jest tylko jesz ... » więcej 2019-12-10, godz. 07:05 Na wieki wieków...znicz. Włocławianie dzielą się lampkami, zamiast je wyrzucać Na włocławskich cmentarzach pojawiły się regały na zużyte znicze, które można ponownie wykorzystać. Dwa stanęły na cmentarzu przy Alei Chopina, jeden w Pińcza ... » więcej
1234567