Środa, 25 listopada 2020 r.   Imieniny: Erazma, Katarzyny
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2019-10-29, 14:58 Polska Agencja Prasowa/Tatiana Adonis

Po tragicznym pożarze prokuratura przesłuchała biegłego

Zniszczona po pożarze kamienica w Inowrocławiu. Fot. PAP/Tytus Żmijewski
Zniszczona po pożarze kamienica w Inowrocławiu. Fot. PAP/Tytus Żmijewski
Po tragicznym pożarze kamienicy w Inowrocławiu, miejscowa prokuratura przesłuchała biegłego z zakresu pożarnictwa, który obejrzał miejsce zdarzenia. Jego zeznania zostaną poddane analizie pod kątem wniosków dla śledztwa.
Tragiczny w skutkach pożar wybuchł wczesnym popołudniem w poniedziałek. Wezwani strażacy wynieśli z płonącej kamienicy 31-letnia matkę i jej córki w wieku trzech miesięcy, czterech i pięciu lat, których reanimacja nie powiodła się.

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy Agnieszka Adamska-Okońska przyznała, że m.in. od zeznań biegłego może zależeć w jakiej roli procesowej będzie przesłuchany zatrzymany 61-letni lokator kamienicy. Oględziny przeprowadzone przez prokuratora w asyście biegłego doprowadziły do wniosku, że pożar wybuchł w lokalu zatrzymanego, a następnie ogień się przeniósł się do sąsiedniego mieszkania, zajmowanego przez kobietę z córeczkami.

Na miejscu zdarzenia zabezpieczono wszystkie przedmioty, które mogły mieć związek z tym zdarzeniem, m.in. kuchenkę zasilaną gazem z lokalu mężczyzny.

Przesłuchanie zatrzymanego w poniedziałek 61-latka dotychczas nie było możliwe ze względu na to, że był pijany. W poniedziałek o godzinie 19:00 miał 3 prom. alkoholu w organizmie. Dziś został doprowadzony do prokuratury.

Z niepotwierdzonych jeszcze ustaleń wynika, że używana przez mężczyznę kuchenka gazowa i ogień z niej był przyczyną wczorajszego pożaru. Jeśli postawione zarzuty zostaną udowodnione grozi mu 8 lat więzienia. Mężczyzna był wcześniej notowany w policyjnych kartotekach głównie za drobne przestępstwa jak kradzieże.

W pożarze przy ulicy Orłowskiej w Inowrocławiu zginęła 31-letnia kobieta i jej trzy córeczki w wieku 3 miesięcy oraz 4 i 5 lat.
Mówi Agnieszka Adamska-Okońska

Wiadomości lokalne

2020-11-25, godz. 17:34 Kłopotek na kłopoty? Znany polityk chce być wójtem Wąbrzeźna Złotych gór nie obiecuje, rewolucji nie zamierza robić, ale, jak twierdzi, jest dobrym kandydatem na włodarza gminy. » więcej 2020-11-25, godz. 16:21 Kolejna grupa poszkodowana przez pandemię: taksówkarze [wideo, zdjęcia] Kolumna kilkudziesięciu pojazdów taxi przejechała w środę w południe głównymi ulicami Bydgoszczy. Przed siedzibą PiS na ul. Gdańskiej taksówkarze ustawili tru ... » więcej 2020-11-25, godz. 12:57 Nowe budynki, tramwaj między kamienicami. Bydgoskie Bocianowo się zmienia Plan odnowy jednej z najbardziej zniszczonych bydgoskich dzielnic - Bocianowa obejrzeli bydgoscy radni podczas trwającej zdalnej sesji . Mają być tam domy i p ... » więcej 2020-11-25, godz. 11:08 Zbigniew Gryglas: Pracujemy nad logistyką szczepień, ruszą pod koniec stycznia [rozmowa] - Szpitale tymczasowe to obiekty zapasowe, musimy je posiadać. Rząd zrobi wszystko, by Polacy mieli dostęp do szczepionki - mówił Zbigniew Gryglas — podsekret ... » więcej 2020-11-25, godz. 09:15 5 tys. szczepionek przeciw grypie m.in. dla seniorów i podopiecznych DPS-ów Miejska Przychodnia Specjalistyczna w Toruniu w środę (25 listopada) rozpocznie szczepienia przeciwko grypie. W ramach miejskiego programu z darmowych szczepi ... » więcej 2020-11-25, godz. 08:39 Śmigłowiec na dyżurze. Lotnicze Pogotowie Ratunkowe ma wreszcie swoją bazę Bydgoskie Lotnicze Pogotowie Ratunkowe od środy pracuje w nowej siedzibie, wybudowanej w Żołędowie. O godz. 7.00 załoga śmigłowca Ratownik 2 rozpoczęła w niej ... » więcej 2020-11-25, godz. 07:56 Tadeusz Chęsy zastąpi Iwana Alejnika. Nowy patron dla inowrocławskiej ulicy Za kilka dni wojewoda kujawsko-pomorski wyda zarządzenie zastępcze zmieniające nazwę ulicy na osiedlu Rąbin w Inowrocławiu. Według Instytutu Pamięci Narodowej ... » więcej 2020-11-25, godz. 07:04 Kto nie ma pociągu do kolei? Cięcia regionalnych połączeń! Szykują się cięcia połączeń kolejowych w regionie. Od 13 grudnia obowiązywać będzie nowy rozkład jazdy pociągów. » więcej 2020-11-24, godz. 18:15 Wszystkie wnioski z Kujaw i Pomorza w drugim etapie programu Kolej Plus W sumie z całej Polski kryteria spełniło i przeszło dalej 79 z 96 projektów. Listę zakwalifikowanych wniosków ogłoszono dziś podczas wideokonferencji z udział ... » więcej 2020-11-24, godz. 15:35 Kierowco ciężarówki zdobądź „szacun”. Kampania na autostradzie A1 „Szanujmy się” - to hasło kampanii edukacyjnej prowadzonej na autostradzie A1, również w naszym regionie. Akcja ma przypominać zasady bezpiecznego poruszania ... » więcej
1234567