Czwartek, 09 lipca 2020 r.   Imieniny: Lukrecji, Weroniki, Zenona
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Na własne cztery kąty
2019-10-29, 14:51 Tatiana Adonis

16 mln zł do podziału. Ostatnia szansa, by zagłosować na inwestycje BBO

Informacje na temat Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego można było znaleźć m.in. w autobusie, który jeździł po mieście/fot. bydgoszcz.pl
Informacje na temat Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego można było znaleźć m.in. w autobusie, który jeździł po mieście/fot. bydgoszcz.pl
Tylko do czwartku (31 października) mieszkańcy mogą głosować na projekty Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Oddając głos, mogą zdecydować, jakie inwestycje powstaną na osiedlach. 
W tegorocznej puli Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego do podziału jest ponad 16 mln zł. Głosować można na projekty osiedlowe, ponadosiedlowe i małe projekty społeczne.

W kategorii projektów osiedlowych można wybrać nawet kilka zadań do realizacji. Zasada jest prosta: nie można przekroczyć kwoty całościowej przeznaczonej na wybrane osiedle. Przykładowo – przy kwocie 200 tys. zł możemy wybrać cztery zadania po 50 tys., dwa po 100 tys., albo jedno za 200 tys. zł. Suma pieniędzy przeznaczonych na każde osiedle jest inna.  Bardzo ważne jest, by wziąć udział w głosowaniu tylko raz. W przypadku oddania wielu kart do głosowania z tymi samymi danymi wszystkie głosy będą unieważnione.

W kategorii dotyczącej projektów ponadosiedlowych mieszkańcy do dyspozycji mają tylko jeden głos. Nie ma znaczenia, na jakie osiedle głosowaliśmy w poprzedniej części.  Do wyboru jest 10 projektów . Dwa z nich, z najwyższą liczbą głosów doczekają się realizacji w przyszłych latach. Z kolei w kategorii małych projektów społecznych także mieszkańcy mają do dyspozycji jeden głos.  Spośród 53 zgłoszonych pomysłów na festyny, koncerty, ciekawe spotkania i inne wydarzenia ważne dla lokalnych społeczności zrealizowana zostanie  pierwsza dziesiątka, z największą liczbą głosów.

Najłatwiej oddać głos przez aplikację internetową. Żeby to zrobić wystarczy wejść na stronę www.bydgoszcz.pl/bbo. Można też skorzystać z tradycyjnej, papierowej karty do głosowania. Po wypełnieniu trzeba ją wrzucić do jednej z kilkudziesięciu urn ustawionych w wielu punktach miasta, np. w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy Gdańskiej 5, szkołach i młodzieżowych domach kultury.

Kartę do głosowania można wydrukować samodzielnie lub odebrać w ratuszu (ul. Jezuicka 1, pok.100a). Głosowanie trwa do 31 października, do północy. Głosować mogą mieszkańcy Bydgoszczy, którzy ukończyli 16 lat.

Wiadomości lokalne

2020-07-09, godz. 10:38 Krzysztof Gawkowski: - Głosujcie na kogo chcecie, byle byście poszli do urn - Te wybory są proste i jasne - wiemy kogo, i po co wybieramy. Dlatego są takie popularne - powiedział Krzysztof Gawkowski, szef klubu parlamentarnego Lewicy, ... » więcej 2020-07-09, godz. 08:20 Toruń rośnie w siłę! Im dalej w miasto, tym więcej młodych drzew! A stare są badane Toruński park tysiąclecia, park Glazja i teren zielony na osiedlu JAR odzyskały w tym roku dawny blask. Ich rewitalizacja kosztowała Toruń prawie 25 milionów ... » więcej 2020-07-08, godz. 21:00 Ważny temat: niepełnosprawni - kto się nimi zajmie po śmierci opiekunów? Jak skutecznie pomóc osobom niepełnosprawnym? W jaki sposób mądrze zabezpieczyć ich przyszłość? Na naszej antenie mówił na ten temat podczas wizyty w Bydgoszc ... » więcej 2020-07-08, godz. 20:15 Gdzie grzebać zwierzęta? Włocławscy społecznicy wskazują os. Kazimierza Wielkiego We Włocławku miłośnicy czworonogów starają się o zrealizowanie tego celu od półtora roku. Problemem jest jednak lokalizacja. Na propozycję Krzywej Góry zaprot ... » więcej 2020-07-08, godz. 19:21 Głosowanie się opłaca. Gminy z dostaną bonusy za wysoką frekwencję - Nie mamy tak pokaźnych promes, jakie wręczają samorządowcom przedstawiciele rządu, ale o czeki na 20 tys zł też warto powalczyć - mówił w Toruniu marszałek ... » więcej 2020-07-08, godz. 17:10 Rafał Trzaskowski w Radziczu: - Rolników trzeba traktować jak przedsiębiorców Współpracę z rządem i walkę o jak największe unijne dopłaty dla rolników oraz stworzenie funduszu klęskowego, jeśli wygra wybory - obiecywał na spotkaniu w Ra ... » więcej 2020-07-08, godz. 16:30 Duma Ciechocinka zrzuciła "kieckę"! Od pół wieku nie było tak dużego remontu tężni [wideo, zdjęcia] Najdłuższe w Europie tężnie są właśnie odświeżane. Nową tarninę przywiezie około 180 tirów. Rewitalizacja symbolu Ciechocinka pochłonie 22 mln zł, z czego 15 ... » więcej 2020-07-08, godz. 16:04 Łączy dwie części gminy, ułatwia życie ludziom. Nowa droga w gminie Koneck Na ten remont czekali mieszkańcy - 4,5-kilometrowy odcinek drogi otwarto uroczyście w Kolonii Straszewskiej, w powiecie aleksandrowskim. » więcej 2020-07-08, godz. 15:02 Policja z Bydgoszczy i Poznania wpadła na trop złodziei samochodów [zdjęcia, wideo] Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy wspólnie z poznańskimi policjantami zatrzymali dwie osoby zamieszane w przestępczość samochodową. 41 i ... » więcej 2020-07-08, godz. 13:12 „Prezydent Warszawy pozbył się problemu”. Odpady z Czajki zagrożeniem dla regionu Co z bombą ekologiczną, którą zafundowała m.in. naszemu regionowi warszawska oczyszczalnia Czajka? Pytała dziś na polu koło Wójcina bydgoska poseł PiS Ewa Koz ... » więcej
1234567