Poniedziałek, 09 grudnia 2019 r.   Imieniny: Wiesława Leokadii Joanny
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-10-29, 14:51 Tatiana Adonis

16 mln zł do podziału. Ostatnia szansa, by zagłosować na inwestycje BBO

Informacje na temat Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego można było znaleźć m.in. w autobusie, który jeździł po mieście/fot. bydgoszcz.pl
Informacje na temat Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego można było znaleźć m.in. w autobusie, który jeździł po mieście/fot. bydgoszcz.pl
Tylko do czwartku (31 października) mieszkańcy mogą głosować na projekty Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Oddając głos, mogą zdecydować, jakie inwestycje powstaną na osiedlach. 
W tegorocznej puli Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego do podziału jest ponad 16 mln zł. Głosować można na projekty osiedlowe, ponadosiedlowe i małe projekty społeczne.

W kategorii projektów osiedlowych można wybrać nawet kilka zadań do realizacji. Zasada jest prosta: nie można przekroczyć kwoty całościowej przeznaczonej na wybrane osiedle. Przykładowo – przy kwocie 200 tys. zł możemy wybrać cztery zadania po 50 tys., dwa po 100 tys., albo jedno za 200 tys. zł. Suma pieniędzy przeznaczonych na każde osiedle jest inna.  Bardzo ważne jest, by wziąć udział w głosowaniu tylko raz. W przypadku oddania wielu kart do głosowania z tymi samymi danymi wszystkie głosy będą unieważnione.

W kategorii dotyczącej projektów ponadosiedlowych mieszkańcy do dyspozycji mają tylko jeden głos. Nie ma znaczenia, na jakie osiedle głosowaliśmy w poprzedniej części.  Do wyboru jest 10 projektów . Dwa z nich, z najwyższą liczbą głosów doczekają się realizacji w przyszłych latach. Z kolei w kategorii małych projektów społecznych także mieszkańcy mają do dyspozycji jeden głos.  Spośród 53 zgłoszonych pomysłów na festyny, koncerty, ciekawe spotkania i inne wydarzenia ważne dla lokalnych społeczności zrealizowana zostanie  pierwsza dziesiątka, z największą liczbą głosów.

Najłatwiej oddać głos przez aplikację internetową. Żeby to zrobić wystarczy wejść na stronę www.bydgoszcz.pl/bbo. Można też skorzystać z tradycyjnej, papierowej karty do głosowania. Po wypełnieniu trzeba ją wrzucić do jednej z kilkudziesięciu urn ustawionych w wielu punktach miasta, np. w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy Gdańskiej 5, szkołach i młodzieżowych domach kultury.

Kartę do głosowania można wydrukować samodzielnie lub odebrać w ratuszu (ul. Jezuicka 1, pok.100a). Głosowanie trwa do 31 października, do północy. Głosować mogą mieszkańcy Bydgoszczy, którzy ukończyli 16 lat.

Wiadomości lokalne

2019-12-08, godz. 22:32 Konfederacja wybiera kandydata na prezydenta RP [aktualizacja] Konfederacja wybiera kandydata na prezydenta Polski. W Bydgoszczy sympatycy głosowali dziś na 1 z 9 polityków, którzy chcą reprezentować ugrupowanie w wyborac ... » więcej 2019-12-08, godz. 21:13 Kochamy świąteczne jarmarki! Kolejny odbył się w bydgoskim Wiatraku W bydgoskim Domu Jubileuszowym Jana Pawła II odbył się kolejny jarmark bożonarodzeniowy. » więcej 2019-12-08, godz. 20:05 „Nasze dobre” czyli targi samych pysznych rzeczy! Czego tam nie było? „Nasze dobre” to Targi Żywności Lokalnej zorganizowane jako kontynuacja konkursu Gazety Pomorskiej pod nazwą „Nasze dobre”. » więcej 2019-12-08, godz. 18:34 Święta na ludowo? Takie ozdoby warto mieć w domu! Około 90 twórców ludowych z całej Polski i niemal wszystkich regionów kraju oraz z zagranicy, prezentowało swoje prace rękodzielnicze na Kiermaszu przedświąte ... » więcej 2019-12-08, godz. 16:55 Postanowili pomóc choremu Kubie na sportowo. Zorganizowali turniej piłkarski Magia świąt i mistrzowskie emocje w zespole szkół nr 9 w Bydgoszczy. Dziś odbył się tam turniej o puchar poseł Ewy Kozaneckiej. » więcej 2019-12-08, godz. 15:34 Off–Roadowe ho ho ho!!! Świetna akcja! A wszystko dla dzieciaków! [wideo] Sanie to już przeżytek - dziś św. Mikołaj przesiadł się do samochodu terenowego i miał jedną misję - zdobyć pieniądze na wypoczynek dla dzieci z domu dziecka. » więcej 2019-12-08, godz. 14:34 Zrób dzieciom radość darując pluszaka lub przybory szkolne Zabawki, maskotki, przybory szkolne i słodycze. Wszystko to można przynosić w ramach akcji „Za każdy uśmiech dziecka”, która odbywa się w Toruniu. » więcej 2019-12-08, godz. 12:24 Groźny wypadek w Gościeradzu. Rowerzysta w szpitalu Na drodze krajowej nr 25 w Gościeradzu doszło do wypadku. Samochód wpadł w poślizg i wypadł z drogi. Gdy znalazł się na ścieżce rowerowej uderzył w prawidłowo ... » więcej 2019-12-08, godz. 11:31 Rozbudowa Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy. Nowa przestrzeń przy ul. Gdańskiej Ostatnie prace konstrukcyjne wykonywane są przy nowej części Muzeum Okręgowego. Wykonywane jest zadaszenie. Nowa przestrzeń pozwoli wprowadzić szereg nowych f ... » więcej 2019-12-08, godz. 09:04 "Chcemy uratować ich od niesłusznej kary". Maraton Pisania Listów w Toruniu Torunianie stanęli w obronie osób, których prawa są łamane. Włączyli się w Międzynarodowy Maraton Pisania Listów, organizowany przez Amnesty International. » więcej
1234567