Poniedziałek, 06 lipca 2020 r.   Imieniny: Gotarda, Dominiki, Lucji
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Centrum Zabaw Rodzinnych
2019-10-26, 20:15 Elżbieta Rupniewska

Niepełnosprawni pokazali, co potrafią, a potrafią wiele: szyją, lepią, malują, gotują

17 Miedzywarsztatowy Konkurs Twórczości Niepełnosprawnych./fot. Elżbieta Rupniewska
17 Miedzywarsztatowy Konkurs Twórczości Niepełnosprawnych./fot. Elżbieta Rupniewska
17 Miedzywarsztatowy Konkurs Twórczości Niepełnosprawnych./fot. Elżbieta Rupniewska
17 Miedzywarsztatowy Konkurs Twórczości Niepełnosprawnych./fot. Elżbieta Rupniewska
17 Miedzywarsztatowy Konkurs Twórczości Niepełnosprawnych./fot. Elżbieta Rupniewska
17 Miedzywarsztatowy Konkurs Twórczości Niepełnosprawnych./fot. Elżbieta Rupniewska
Warsztaty Terapii Zajęciowej przy KPCK i Zespół Szkół Spożywczych w Bydgoszczy współpracują już od 16 lat, a owoce tej współpracy były szczególnie widoczne podczas 17 Miedzywarsztatowego Konkursu Twórczości Niepełnosprawnych, który odbył się w sobotę (26.10.).
W konkursie wzięło udział aż 250 osób z warsztatów w całym mieście.

- To dla nich możliwość pokazania tego, czego się nauczyli na zajęciach warsztatowych - mówi Ewa Cholewińska, kierownik WTZ-tu przy Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy. - Oraz możliwość spotkania się w szerszym gronie.

- Z warsztatami współpracujemy od 16 lat - mówi Anna Janecka, dyrektor Zespołu Szkół Spożywczych w Bydgoszczy. - Nasz nauczyciel wpadł na taki genialny pomysł, że warto byłoby nasz, już wtedy prężnie działający, wolontariat, zachęcić do współpracy z warsztatami. Wolontariusze zajmują się organizacją wydarzenia, prowadzeniem sal, w których trwa rywalizacja, pomagają się ubrać, wyjść do toalety, kanapkę zrobić, podać coś do picia.

Wybrane warsztaty terapii odpowiadały za przygotowanie konkretnych konkursowych konkurencji: WTZ przy PZN „Mega-Art” odpowiadały za ceramikę i haft krzyżykowy, WTZ przy PZN „Victoria” za papierotechnikę i ozdabianie butelek, WTZ przy KPCK - kucharstwo, malarstwo, WTZ „Przystań” - bukieciarstwo, malowanie na szkle, WTZ przy Fundacji „Wiatrak” - krawiectwo ręczne, wykonywanie biżuterii, WTZ przy Caritas „Tęcza” - stolarstwo, informatyka.

Dodajmy, że Zespół Szkół Spożywczych od lat pozyskuje miejski grant oświatowy na organizację konkursu. A współorganizatorem jest też Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury.
Materiał Elżbiety Rupniewskiej

Wiadomości lokalne

2020-07-06, godz. 14:20 Pomysły na pl. Wolności we Włocławku. Wypełnij ankietę! Podziemny parking, jeden duży przystanek obsługujący wszystkie autobusy miejskie, miejsce na imprezy plenerowe oraz interaktywna fontanna - to niektóre z pomy ... » więcej 2020-07-06, godz. 13:30 Pokrzywdzone czworonogi z Radys znalazły schronienie w Bydgoszczy. Będą czekać na dom Pierwsze psy z Radys są już w bydgoskim schronisku dla zwierząt. Gdy przejdą kwarantannę będą mogły zostać adoptowane. » więcej 2020-07-06, godz. 12:44 Premier z wizytą w Kujawsko-Pomorskiem. Na trasie m.in. Grudziądz, Chełmża i Tuchola Promesy na 23 średnie samochody ratowniczo-gaśnicze dla jednostek OSP z województwa kujawsko-pomorskiego wręczył w Grudziądzu premier Mateusz Morawiecki. » więcej 2020-07-06, godz. 12:38 Był wójtem, teraz oskarżonym. Proces Macieja K. W bydgoskim sądzie rozpoczął się proces byłego wójta gminy Białe Błota oraz trzech przedsiębiorców, z którymi miał współpracować. Maciej K. jest oskarżony o p ... » więcej 2020-07-06, godz. 10:57 Koronawirus: 205 nowych przypadków w Polsce, 3 na Pomorzu i Kujawach Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u dalszych 205 osób, w tym 49 na Śląsku. W Kujawsko-Pomorskiem mamy 3 nowe przypadki COVID-19. Wśró ... » więcej 2020-07-06, godz. 10:38 Prof. Ryba: Przekroczone zostały wszelkie granice Piątkowa okładka „Faktu” przekroczyła wszelkie możliwe granice i może wywołać efekt odwrotny do zamierzonego - uważa politolog prof. Mieczysław Ryba z Katolic ... » więcej 2020-07-06, godz. 08:20 Buspasy, nowe rondo, chodniki i ścieżki rowerowe. Myślęcinek się zmienia Kończy się budowa buspasów na ulicy Gdańskiej w bydgoskim Myślęcinku. Na całym odcinku ułożono już nawierzchnię. » więcej 2020-07-06, godz. 07:02 Nagrody dla najlepszych z najlepszych. I koniecznie z naszego regionu Do 13 lipca można składać wnioski przyznanie Nagrody Marszałka Województwa. - Promujemy twórcze, nowatorskie przedsięwzięcia, warte naśladowania w wymiarze re ... » więcej 2020-07-05, godz. 18:43 Jachty i przyczepy sprawdzane przez policję. Zalew Koronowski pod kontrolą [wideo] Policjanci i strażacy kontrolują w niedzielę jachty i przyczepy kempingi nad Zalewem Koronowskim. Sprawdzają szczelność znajdujących się na jednostkach instal ... » więcej 2020-07-05, godz. 13:46 Uciekał przed policją, jechał pod prąd, uszkodził dwa radiowozy. Pościg w regionie Ucieczka pojazdem i czynna napaść na policjantów - takie zarzuty grożą 30-latkowi z Ciechocinka, który po tym, jak nie zatrzymał się do kontroli, uciekał prze ... » więcej
1234567