Środa, 05 sierpnia 2020 r.   Imieniny: Oswalda, Marii, Mariana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-10-25, 20:44 Agnieszka Marszał

Uczniowie z „Elektryka” do Anwilu. Będą mieli pracę we Włocławku

W ramach współpracy Anwilu z włocławskim „Elektrykiem” organizowane będą też wizyty studyjne, konkursy oraz wydarzenia promujące naukę. Fot. Agnieszka Marszał
W ramach współpracy Anwilu z włocławskim „Elektrykiem” organizowane będą też wizyty studyjne, konkursy oraz wydarzenia promujące naukę. Fot. Agnieszka Marszał
Włocławski Zespół Szkół Elektrycznych i firma Anwil S.A podpisały dziś porozumienie o współpracy. Uczniowie jeszcze w tym roku szkolnym będą mogli odbywać praktyki u największego pracodawcy w mieście.
Jak mówi Andrzej Kisielewski - dyrektor Anwilu do spraw personalnych - firma chce w ten sposób kształcić sobie przyszłe kadry.

- My się dynamicznie rozwijamy. Już wkrótce w związku z rozbudową nawozową będziemy zatrudniać około 100 nowych pracowników, w tym przynajmniej 10 osób związanych z elektryką - powiedział Andrzej Kisielewski.

Porozumienie ze strony Zespołu Szkół Elektrycznych podpisał dyrektor Piotr Człapiński, który zaznaczył, że praktyki w Anwilu pozwolą zobaczyć uczniom jak może wyglądać ich praca i że mogą ją znaleźć we Włocławku.

- Uczniowie widzą jak wygląda struktura zakładu, co tam się dzieje i teorię, którą uzyskują w trakcie kształcenia przekładają na praktykę - dodał Piotr Człapiński.


W ramach współpracy Anwilu z włocławskim „Elektrykiem” organizowane będą też wizyty studyjne, konkursy oraz wydarzenia promujące naukę.
Mówi Andrzej Kisielewski, dyrektor Anwilu do spraw personalnych
Mówi Piotr Człapiński, dyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych

Wiadomości lokalne

2020-08-05, godz. 11:12 Polecaj miejsca w regionie i wygrywaj! Konkurs w Polskim Radiu PiK Pani Hanna z Torunia, to kolejna laureatka naszego wakacyjnego konkursu. Poleciła naszym Słuchaczom wakacje na Pojezierzu Brodnickim i wygrała voucher na base ... » więcej 2020-08-05, godz. 10:38 Wszystkie spotkania odwołane, pracownik bydgoskiego ratusza z koronawirusem Koronawirus w bydgoskim ratuszu. Zakażenie potwierdzono dziś u jednego z pracowników. » więcej 2020-08-05, godz. 10:14 Jak grillować to polskie mięso! Zorganizowano specjalną akcję by o tym przypomnieć Grillowanie - to niemal sport narodowy Polaków. Jeśli grillować - to polskie mięso o wysokiej jakości- z takiego założenia wyszedł Krajowy Ośrodek Wsparcia Ro ... » więcej 2020-08-05, godz. 08:20 Przedwiośnie apeluje do władz Torunia. Chodzi o edukację seksualną, antydyskryminacyjną i antyprzemocową O wprowadzanie edukacji seksualnej i antyprzemocowej - apelują do władz Torunia młodzi ze Stowarzyszenia Przedwiośnie. Przedstawili wyniki ankiety, którą prze ... » więcej 2020-08-04, godz. 19:45 Pędził ponad 200 na godzinę. I nie była to niemiecka autostrada Policjanci „drogówki” z bydgoskiej grupy „SPEED” namierzyli kierowcę hyundaia, który z prędkością ponad 220 kilometrów na godzinę pędził obwodnicą Bydgoszczy. ... » więcej 2020-08-04, godz. 18:05 Konkrety czy lanie wody? Pierwsze pomysły doraźnej komisji ds. zalanych ulic w Bydgoszczy Mapa miejsc szczególnie narażonych na podtopienia oraz uzyskanie opinii i porad specjalistów - to pomysły doraźnej komisji Rady Miasta w Bydgoszczy do spraw z ... » więcej 2020-08-04, godz. 16:50 „Mogę zawierzyć Matce Bożej to co noszę w sercu”. Z Torunia wyruszyła pielgrzymka na Jasną Górę Z Torunia wyruszyła 42. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku jest wyjątkowa. Z powodu epidemii koronawirusa jest sztafetowa. » więcej 2020-08-04, godz. 15:02 Przywrócono normalny ruch na A1 koło Włocławka Przywrócony został już ruch na autostradzie A1 w Siemionach koło Włocławka, gdzie samochód osobowy uderzył w barierę ochroną - poinformował poinformował dyżur ... » więcej 2020-08-04, godz. 13:02 Koronawirus w Urzędzie Miejskim w Grudziądzu? Wdrożono dodatkowe procedury Siedem osób z grudziądzkiego ratusza na kwarantannie po kontakcie z osobą zakażoną koronawirusem. Jak dowiedział się reporter Polskiego Radia PiK urzędnicy mi ... » więcej 2020-08-04, godz. 09:39 Wypadek koło Radziejowa. Na miejscu zginął motorowerzysta Tragedia na drodze wojewódzkiej koło Radziejowa. Nie żyje motorowerzysta. Przed godz. 8.00 kierujący jednośladem zderzył się z samochodem osobowym. » więcej
1234567