Piątek, 13 grudnia 2019 r.   Imieniny: Lucji, Otylii
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-10-25, 20:44 Agnieszka Marszał

Uczniowie z „Elektryka” do Anwilu. Będą mieli pracę we Włocławku

W ramach współpracy Anwilu z włocławskim „Elektrykiem” organizowane będą też wizyty studyjne, konkursy oraz wydarzenia promujące naukę. Fot. Agnieszka Marszał
W ramach współpracy Anwilu z włocławskim „Elektrykiem” organizowane będą też wizyty studyjne, konkursy oraz wydarzenia promujące naukę. Fot. Agnieszka Marszał
Włocławski Zespół Szkół Elektrycznych i firma Anwil S.A podpisały dziś porozumienie o współpracy. Uczniowie jeszcze w tym roku szkolnym będą mogli odbywać praktyki u największego pracodawcy w mieście.
Jak mówi Andrzej Kisielewski - dyrektor Anwilu do spraw personalnych - firma chce w ten sposób kształcić sobie przyszłe kadry.

- My się dynamicznie rozwijamy. Już wkrótce w związku z rozbudową nawozową będziemy zatrudniać około 100 nowych pracowników, w tym przynajmniej 10 osób związanych z elektryką - powiedział Andrzej Kisielewski.

Porozumienie ze strony Zespołu Szkół Elektrycznych podpisał dyrektor Piotr Człapiński, który zaznaczył, że praktyki w Anwilu pozwolą zobaczyć uczniom jak może wyglądać ich praca i że mogą ją znaleźć we Włocławku.

- Uczniowie widzą jak wygląda struktura zakładu, co tam się dzieje i teorię, którą uzyskują w trakcie kształcenia przekładają na praktykę - dodał Piotr Człapiński.


W ramach współpracy Anwilu z włocławskim „Elektrykiem” organizowane będą też wizyty studyjne, konkursy oraz wydarzenia promujące naukę.
Mówi Andrzej Kisielewski, dyrektor Anwilu do spraw personalnych
Mówi Piotr Człapiński, dyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych

Wiadomości lokalne

2019-12-12, godz. 21:40 Amerykańska ustawa o zwrocie pożydowskich majątków. Kto za, kto przeciw? Na Starym Rynku w Bydgoszczy zbierane były podpisy pod projektem polskiej ustawy „Stop 447'. Dokument ten sprzeciwia się założeniom amerykańskiej ustawy 447 p ... » więcej 2019-12-12, godz. 20:35 102 - letnia pani Aurelia poleciała do stolicy. Bilet dostała od bydgoskiego portu lotniczego Seniorka jest w znakomitej formie. Na początku roku odebrała od marszałka województwa medal dla stulatków - rówieśników Niepodległej - z okazji setnej rocznic ... » więcej 2019-12-12, godz. 19:28 Cep, chałupa, łódź, skorupa - Muzeum Etnograficzne w Toruniu ma 60 lat! [zdjęcia] Wspomniany cep był pierwszym obiektem muzealnym pozyskanym do zbiorów toruńskiego Muzeum Etnograficznego. Dziś bogatą kolekcję placówki tworzą i meble, i stro ... » więcej 2019-12-12, godz. 18:50 Śladami ojca Rydzyka. Bydgoska katedra niedostępna dla toruńskiego zakonnika? Mapa dojazdu do bydgoskiej katedry i propozycja pracy - to oferta dla założyciela Radia Maryja, którą złożyli w bydgoscy Młodzi Demokraci. Chodzi o jubileuszo ... » więcej 2019-12-12, godz. 17:20 Zima, poligon, namioty, tortury psychicznie - tak władze PRL internowały w Chełmnie W Chełmnie uczczono 38. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Na spotkanie przybyli związkowcy Solidarności, którzy w 1982 roku trafili do zlokalizowanego wł ... » więcej 2019-12-12, godz. 16:19 Jak rozmawiać z młodymi o narkotykach? O tym dyskutowano na konferencji w Bydgoszczy [wideo] Dialog motywujący w pracy z młodzieżą wykazującą zachowania problemowe. O tym rozmawiają w Bydgoszczy osoby przeciwdziałające narkomanii. » więcej 2019-12-12, godz. 14:18 Jest kasa na drogi gminne i powiatowe w ramach Funduszu Dróg samorządowych. Ile? Prawie 182 mln zł - taka kwota ma przyszłym roku trafić na Kujawy i Pomorze na wsparcie rozbudowy dróg gminnych i powiatowych w ramach Funduszu Dróg Samorządo ... » więcej 2019-12-12, godz. 13:18 Wysoko postawiony wojskowy na ławie oskarżonych toruńskiego sądu Rozpoczął się proces apelacyjny pułkownika Roberta O. Były już szef sztabu Wielonarodowej Dywizji Północ-Wschód w Elblągu został skazany przez sąd pierwszej i ... » więcej 2019-12-12, godz. 12:14 Tramwaje znów na Górnym Tarasie Bydgoszczy. Co na to mieszkańcy? Tramwaje wróciły na górny taras Bydgoszczy, remont i przebudowa były bardzo uciążliwe dla mieszkańców. » więcej 2019-12-12, godz. 11:31 Sprawa Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy wraca do Sejmu Za tydzień w Sejmie odbędzie się pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy o utworzeniu Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy. » więcej
1234567