Środa, 08 lipca 2020 r.   Imieniny: Edgara, Elżbiety, Eugeniusza
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Skorzystaj z oferty. Kliknij! (OGŁOSZENIE WŁASNE NADAWCY)
2019-10-26, 08:12 Michał Zaręba

Brodnica: proces byłego policjanta oskarżonego o 4 przestępstwa, w tym gwałt

Siedziba Prokuratury Rejonowej w Brodnicy. Fot. pk.gov.pl
Siedziba Prokuratury Rejonowej w Brodnicy. Fot. pk.gov.pl
Proces byłego policjanta oskarżonego o cztery przestępstwa na tle seksualnym rozpoczął się w Sądzie Rejonowym w Brodnicy. Wśród zarzutów jest gwałt w komisariacie. Proces toczy się z wyłączeniem jawności. 40-letni Krzysztof G. nie przyznaje się do winy.
Przypomnijmy w pierwszej sprawie 24go maju sąd w Brodnicy skazał Krzysztofa G. na Na 2 lata i 6 miesięcy pozbawienia wolności za seksualne „nadużycie stosunku zależności”. Pokrzywdzoną była kobieta, która została zatrzymana do jednej ze spraw. Prokuratura wniosła apelację, ponieważ przestępstwo zakwalifikowało jako gwałt.

Do trzech przestępstw miało dojść na terenie komisariatu, czwarty zarzut dotyczy usiłowania zgwałcenia w mieszkaniu poszkodowanej, która zwróciła się do Krzysztofa G. o pomoc prawną.

- Krzysztof G. jest oskarżony o to, że będąc jeszcze policjantem dopuścił się gwałtu na terenie komendy oraz dwóch przestępstw polegających na dokonaniu innej czynności seksualnej. Do usiłowania zgwałcenia doszło w prywatnym mieszkaniu pokrzywdzonej - powiedziała Alina Szram, Prokurator Rejonowy w Brodnicy.

W tej sprawie śledczy sami dotarli do kobiet.

- To śledztwo było pokłosiem działań własnych prokuratury i policji. Prześledzona została dokumentacja dotycząca osób osadzonych w komendzie. jedna kobieta zgłosiła się do organów ścigania sama - dodała Alina Szram.

Byłemu policjantowi grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna oskarżony jest też o znęcanie się nad żoną, sprawa czeka na rozstrzygnięcie w drugiej instancji.
Brodnica

Wiadomości lokalne

2020-07-07, godz. 21:33 Kandydat na prezydenta odwiedził Kujawy i Pomorze Rafał Trzaskowski, kandydat na prezydenta RP spotkał się dziś ze swoimi zwolennikami w jednym z gospodarstw w gminie Sadki. » więcej 2020-07-07, godz. 19:27 Dyskutowano i uchwalono! Włocławscy radni udają się na wakacje! Ostatni raz przed wakacyjną przerwą obradowali we Włocławku miejscy radni. Sesja okazała się krótka i spokojna. » więcej 2020-07-07, godz. 19:08 Czy Twoje nazwisko widnieje w spisie wyborców? Sprawdź! Dopisz się! Jeszcze tylko dziś, 7 lipca osoby, które chcą wziąć udział w II turze wyborów i zagłosować poza miejscem swojego zamieszkania, mogą dopisać się do spisu wybor ... » więcej 2020-07-07, godz. 18:17 Czy rolnikom będzie żyło się łatwiej? O podniesienie dopłat dla rolników oraz o utworzenie europejskiego unijnego funduszu klęskowego chce zabiegać kandydat na prezydenta Rafał Trzaskowski - zapow ... » więcej 2020-07-07, godz. 17:36 Medale zawisły na piersiach zasłużonych, także znanych z radiowej anteny W Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych. Przyznane one zastały mi.in. osobom zasłużonym ... » więcej 2020-07-07, godz. 15:37 Bydgoscy działacze PiS piszą list do Donalda Tuska Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy i kandydat na prezydenta Polski, nie odpowiedział na pytania bydgoskich działaczy Prawa i Sprawiedliwości dostarczone do ... » więcej 2020-07-07, godz. 15:33 „Chcemy, by nasza praca godna pozostała”. Protest pracowników oświaty Pracownicy administracji i obsługi w toruńskiej oświacie obawiają się obniżenia wynagrodzeń. Ubrani na czarno spotkali się przed Urzędem Miasta. » więcej 2020-07-07, godz. 14:00 Rozpoznajesz tych mężczyzn? Szuka ich bydgoska policja [zdjęcia] Policjanci z komisariatu Bydgoszcz-Śródmieście proszą o pomoc w identyfikacji osób przedstawionych na zdjęciach. Wszyscy, którzy rozpoznają mężczyzn, proszeni ... » więcej 2020-07-07, godz. 10:26 Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego. Niektórzy piszą w dodatkowym terminie Prawie 175 uczniów z 94 szkół w województwie kujawsko-pomorskim pisze we wtorek egzamin ósmoklasisty z języka polskiego. » więcej 2020-07-07, godz. 08:21 27 zastępów przez całą noc walczyło z ogniem. Pożar składowiska tworzyw sztucznych To była trudna noc dla strażaków w powiecie inowrocławskim. W poniedziałek po południu wybuchł pożar na terenie otwartego składowiska tworzyw sztucznych w Lis ... » więcej
1234567