Sobota, 24 października 2020 r.   Imieniny: Rafała, Marcina, Antoniego
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2019-10-26, 08:12 Michał Zaręba

Brodnica: proces byłego policjanta oskarżonego o 4 przestępstwa, w tym gwałt

Siedziba Prokuratury Rejonowej w Brodnicy. Fot. pk.gov.pl
Siedziba Prokuratury Rejonowej w Brodnicy. Fot. pk.gov.pl
Proces byłego policjanta oskarżonego o cztery przestępstwa na tle seksualnym rozpoczął się w Sądzie Rejonowym w Brodnicy. Wśród zarzutów jest gwałt w komisariacie. Proces toczy się z wyłączeniem jawności. 40-letni Krzysztof G. nie przyznaje się do winy.
Przypomnijmy w pierwszej sprawie 24go maju sąd w Brodnicy skazał Krzysztofa G. na Na 2 lata i 6 miesięcy pozbawienia wolności za seksualne „nadużycie stosunku zależności”. Pokrzywdzoną była kobieta, która została zatrzymana do jednej ze spraw. Prokuratura wniosła apelację, ponieważ przestępstwo zakwalifikowało jako gwałt.

Do trzech przestępstw miało dojść na terenie komisariatu, czwarty zarzut dotyczy usiłowania zgwałcenia w mieszkaniu poszkodowanej, która zwróciła się do Krzysztofa G. o pomoc prawną.

- Krzysztof G. jest oskarżony o to, że będąc jeszcze policjantem dopuścił się gwałtu na terenie komendy oraz dwóch przestępstw polegających na dokonaniu innej czynności seksualnej. Do usiłowania zgwałcenia doszło w prywatnym mieszkaniu pokrzywdzonej - powiedziała Alina Szram, Prokurator Rejonowy w Brodnicy.

W tej sprawie śledczy sami dotarli do kobiet.

- To śledztwo było pokłosiem działań własnych prokuratury i policji. Prześledzona została dokumentacja dotycząca osób osadzonych w komendzie. jedna kobieta zgłosiła się do organów ścigania sama - dodała Alina Szram.

Byłemu policjantowi grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna oskarżony jest też o znęcanie się nad żoną, sprawa czeka na rozstrzygnięcie w drugiej instancji.
Brodnica

Wiadomości lokalne

2020-10-24, godz. 14:00 Odbierali tuszki, wygraną w konkursie „Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina” 2020 gęsich tuszek trafi w sumie do mieszkańców naszego regionu. Wszystko w ramach akcji „Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”, która organizowana je ... » więcej 2020-10-24, godz. 12:33 Jazda zakończyła się na drzewie. Nie żyje siedemnastolatka 17-letnia pasażerka zginęła w wypadku w miejscowości Bielsk w gminie Kowalewo Pomorskie. Kierowca samochodu trafił do szpitala. » więcej 2020-10-24, godz. 10:08 Czego tam nie ma? Puszki pełne zdrowia dla podopiecznych Caritas Trzy tiry z żywnością dotarły do Ośrodka Caritas w Przysieku. Puszki z warzywami trafią do potrzebujących. Przydadzą się także podczas przygotowywania posiłkó ... » więcej 2020-10-24, godz. 08:03 Zapal Znicz Pamięci - apeluje IPN. W tym roku wspominamy pięć postaci XII edycja akcji „Zapal znicz pamięci” odbędzie się 25 października na terenie Oddziału IPN w Gdańsku i Delegatury IPN w Bydgoszczy. - Zapal znicz pamięci w m ... » więcej 2020-10-23, godz. 21:04 Zmiany w organizacji ruchu w centrum Torunia. Sprawdź jak jeździć od poniedziałku! [mapa] Od poniedziałku, 26 października 2020 r. zmieni się organizacja ruchu w rejonie pl. Niepodległości. Ma to związek z pracami torowymi na jezdni południowej ul. ... » więcej 2020-10-23, godz. 19:20 „Pogrzeb praw kobiet” – protesty w regionie. Chodzi o orzeczenie TK ws. aborcji W kilku miastach regionu odbyły się protesty przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, który uznał za niezgodne z konstytucją przepisy dotyczące tzw. ab ... » więcej 2020-10-23, godz. 17:04 Ułatwienie dla chorych oraz przybywających na kwarantannie. ZUS sam pozyska informacje z Sanepidu Spore ułatwienia dla osób, które przebywają na kwarantannie lub w izolacji domowej. By otrzymać zasiłek, nie będzie już konieczne osobiste dostarczenie decyzj ... » więcej 2020-10-23, godz. 16:07 Mandat lub wniosek o ukaranie do sądu za brak maseczek. Tysiące interwencji! Od blisko dwóch tygodni w przestrzeni publicznej obowiązuje zakrywanie ust i nosa. Za nieprzestrzeganie tego obostrzenia grożą kary. » więcej 2020-10-23, godz. 15:05 Kreatywny ogrodnik z Dąbrowy Biskupiej. Niestety, hodowla nielegalna 19 rosnących krzaków konopi oraz blisko 20 kg suszących się już roślin zabezpieczyli policjanci z Inowrocławia na jednej z posesji w gminie Dąbrowa Biskupia. » więcej 2020-10-23, godz. 13:59 Koronawirus u księży i kleryków. Seminarium zamknięte do odwołania Ognisko koronawirusa w Wyższym Seminarium Duchownym w Toruniu - dowiedzieli się dziennikarze Polskiego Radia PiK. Zakażenie koronawirusem potwierdzono u 29 os ... » więcej
1234567