Niedziela, 08 grudnia 2019 r.   Imieniny: Marii, Światozara, Makarego
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-10-23, 20:45 Damian Klich

Policjant użył paralizatora. Młody inowrocławianin nie żyje. Dlaczego?

Dzisiaj odbyła się sekcja zwłok mężczyzny. Fot. Henryk Żyłkowski
Dzisiaj odbyła się sekcja zwłok mężczyzny. Fot. Henryk Żyłkowski
Niewydolność krążeniowo-oddechowa była przyczyną śmierci młodego inowrocławianina, który zmarł podczas policyjnej interwencji.
Dzisiaj odbyła się sekcja zwłok mężczyzny. O jej wynikach mówi Agnieszka Adamska-Okońska z Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy.

- Biegły w czasie tych badań nie stwierdził żadnych obrażeń mechanicznych, które mogłyby skutkować zgonem tego młodego mężczyzny. Jeżeli chodzi o podłoże niewydolności krążeniowo-oddechowej to poznamy je po uzyskaniu pełnych wyników zleconych badań toksykologicznych oraz histopatologicznych - powiedziała Agnieszka Adamska-Okońska.

Wyniki kolejnych badań poznamy w ciągu kilku tygodni. 24-letni mieszkaniec Inowrocławia w nocy z sobotę na niedzielę w swoim mieszkaniu miał zachowywać się agresywnie. Policjanci użyli wobec niego paralizatora. Mężczyzna chorował na serce. Przyczyną jego zachowania miało być to, że rzekomo został wcześniej napadnięty i okradziony, ale niewykluczone, że był pod wpływem środków odurzających.

Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy przejęła postępowanie od Prokuratury Rejonowej w Inowrocławiu w celu zapewnienia bezstronności śledztwa.
Mówi Agnieszka Adamska-Okońska z Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy

Wiadomości lokalne

2019-12-07, godz. 21:24 Prosili o modlitwę o czyste powietrze. Akcja przed Areną Toruń 'Pomódlcie się o czyste powietrze i zdrowie nas wszystkich' - mówili przed Areną Toruń przedstawiciele ruchów miejskich. » więcej 2019-12-07, godz. 21:13 Męski Różaniec przeszedł ulicami Bydgoszczy. Inicjatywa Wojowników Maryi W sobotę po raz pierwszy ulicami Bydgoszczy przeszedł Męski Różaniec. Jest to inicjatywa mężczyzn - członków wspólnoty Wojownicy Maryi. » więcej 2019-12-07, godz. 19:46 Walczą o czyste powietrze. Marsz antysmogowy w Bydgoszczy [wideo] 'Pokochaj sąsiada', 'Idź pobiegać', 'Nie pal śmieci' - to hasła jakie pojawiły się dziś na transparentach mieszkańców Miedzynia, którzy smogowi mówią: 'dość!'. » więcej 2019-12-07, godz. 18:51 Ciężko im się żyje, ale marzą tylko o zdrowiu. Finał "Szlachetnej Paczki" Jedzenie, środki czystości, opał, opatrunki - m.in. takie rzeczy rozwożą dziś do potrzebujących wolontariusze 'Szlachetnej Paczki'. To wzruszające spotkania z ... » więcej 2019-12-07, godz. 17:45 Pocięli dynię skalpelem i zajrzeli do niej za pomocą laparaskopii. "Medicalia" w Bydgoszczy [zdjęcia] Na twarzy maska, a w rękach skalpel, igła lub nóż. Bydgoszczanie mieli dziś okazję przyjrzeć się pracy chirurga. Wszystko w ramach trwających w mieście 'Medic ... » więcej 2019-12-07, godz. 16:22 Kilka dni temu planowali z Januszem Dzięciołem co zrobić, by przejazd był bezpieczny W miejscu, gdzie w piątek zginął Janusz Dzięcioł płoną znicze. Czy musiało dojść do tej tragedii? » więcej 2019-12-07, godz. 15:00 Są tacy, którzy słuchają przez całą dobę. 28. urodziny Radia Maryja w Toruniu Tłumy słuchaczy z całego kraju i z zagranicy przybyły do Torunia na obchody 28. rocznicy powstania Radia Maryja. Pierwsze kroki kierowali przed siedzibę rozgł ... » więcej 2019-12-07, godz. 13:46 Tramwajem do zdrowia, czyli kurs na profilaktykę nowotworową! „Zrób sobie prezent na Mikołajki, zbadaj się' - do tego zachęcali wolontariusze Akademii Walki z Rakiem w Toruniu w ramach akcji „Rzucamy światło na raka'. Gd ... » więcej 2019-12-07, godz. 12:38 Kosma Złotowski "Europosłem Roku". Nagroda za wspieranie polskiego transportu Kosma Złotowski odebrał w piątek nagrodę „Skrzydło Transportu” w kategorii „Europoseł Roku” z rąk Macieja Wrońskiego, prezesa Związku Pracodawców„Transport i ... » więcej 2019-12-07, godz. 10:09 Trzylatka potrzebuje pomocy! Mikołajkowy Koncert Charytatywny dla Karinki Ma cztery latka, zachorowała nagle, rodzice wierzą, że najgorsze już za nimi. Teraz potrzebuję pieniędzy na rehabilitację. W sobotę (7 grudnia) w Białych Błot ... » więcej
1234567