Poniedziałek, 03 sierpnia 2020 r.   Imieniny: Lidii, Augusta, Nikodema
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Skorzystaj z oferty. Kliknij! (OGŁOSZENIE WŁASNE NADAWCY)
2019-10-10, 18:00 Kamila Zroślak

- Collegium Medicum nie odzyskamy, więc sami stwórzmy uczelnię - radzi kandydat PO

Poseł Michał Stasiński./fot. Archiwum PR PiK
Poseł Michał Stasiński./fot. Archiwum PR PiK
- Bydgoszcz ma potencjał by stworzyć nową uczelnię medyczną - twierdzi poseł PO Michał Stasiński. Kandydat z list KO do sejmu wraz z prof. Maciejem Świątkowskim mają plan, jak do tego doprowadzić. Ich zdaniem, walka o odzyskanie Collegium Medicum z toruńskiego UMK straciła sens.
Starający się o reelekcję kandydat z list Koalicji Obywatelskiej wraz z prof Maciejem Świątkowskim mają konkretny plan, by do powstania nowej uczelni doprowadzić - bez względu na wynik wyborów.

- Dotychczasowe starania o odzyskanie Akademii Medycznej przeniesionej do Torunia są bezcelowe. I ani w układzie zwycięstwa opozycji, ani w układzie kontynuowania władzy przez obecnie rządzących, ta uczelnia do Bydgoszczy po prostu nie wróci. Nasza propozycja jest bardzo prosta: powołanie uniwersytetu, uczelni medycznej w Bydgoszczy. Proponowaliśmy to dotychczas Toruniowi. Mówiliśmy: oddajcie nam akademię, sami macie wszystkie narzędzia, aby sobie powołać swój Wydział Lekarski. Uważamy, wspólnie z profesorem, że Bydgoszcz ma warunki finansowe, kadrowe, tradycje materialne, w kontekście budynków, aby taki wydział powołać. Ma dwie uczelnie, bardzo ważne. Można powołać uczelnię medyczną w oparciu o obydwie uczenie bydgoskie, jeżeli one na mocy obecnej ustawy wejdą w skład federacji, czyli w jakimś stopniu się połączą, i będzie to wzmagać ich prestiż i siłę. Jeżeli nie dojdzie do takiego porozumienia, to w oparciu na przykład o UTP - mówi poseł Michał Stasiński.

Więcej w materiale Kamili Zroślak.
Materiał Kamili Zroślak (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2020-08-03, godz. 19:30 Rafał Bruski zaprasza! Co na to Piotr Całbecki? Prezydent Bydgoszczy chce zwołania nadzwyczajnej sesji Rady Miasta z udziałem marszałka województwa kujawsko-pomorskiego. Powodem są uwagi do projektu strateg ... » więcej 2020-08-03, godz. 18:31 Marszałkowski medal dla rówieśniczki Niepodległej! [zdjęcia] Stuletnia Joanna Ziółkowska, najstarsza podopieczna Domu Pomocy Społecznej w Wielkiej Nieszawce odebrała medal Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensi ... » więcej 2020-08-03, godz. 16:30 Czy Ryszard Bober jest zagrożony koronawirusem? Istnieje duże prawdopodobieństwo, że senator Ryszard Bober z Polskiego Stronnictwa Ludowego został zakażony koronawirusem. Wcześniej Covid-19 stwierdzono u in ... » więcej 2020-08-03, godz. 15:02 O której w Grudziądzu przyjedzie tramwaj? Można sprawdzić w aplikacji w telefonie Aplikacja mobilna Kiedyprzyjedzie.pl działa od poniedziałku 3 sierpnia w Grudziądzu. Ma być ułatwieniem dla podróżnych, którzy od teraz mogą śledzić trasę swo ... » więcej 2020-08-03, godz. 13:08 Co przeszkadza pieszym w Bydgoszczy? Powstaje raport, można jeszcze zgłosić uwagi Kilkadziesiąt zgłoszeń przez kilka tygodni. Bydgoszczanie wskazują miejsca nieprzyjazne dla pieszych. Informacje wpływają do Stowarzyszenia Społeczny Rzecznik ... » więcej 2020-08-03, godz. 11:10 „Zbrodnie vatowskie” w Bydgoszczy, Toruniu i Inowrocławiu. Zatrzymano 21 osób W ramach śledztwa prowadzonego przez CBŚP pod nadzorem Prokuratury Krajowej w Szczecinie we współpracy z KAS w ostatnim czasie zatrzymano 21 osób, z czego 15 ... » więcej 2020-08-03, godz. 11:07 Dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość! W dodatku ze skuterem wodnym na przyczepce! [wideo] Kierowca Audi ciągnął przyczepkę, a na niej jeszcze... skuter wodny. Namierzyli go policjanci ruchu drogowego z grupy SPEED. Kierowca ten prawie dwukrotnie pr ... » więcej 2020-08-03, godz. 10:10 Rażące łamanie przepisów i pościg po ulicach Pakości. W samochodzie znaleziono woreczki z marihuaną Nie zatrzymał się do kontroli, uciekał, łamał kolejne przepisy. Tak przez Pakość jechał 27-letni kierujący oplem. Wpadł w ręce inowrocławskiej „drogówki”. Odp ... » więcej 2020-08-03, godz. 07:03 Rozpoczyna się remont ważnej ulicy na bydgoskich Wyżynach. Zmieni się organizacja ruchu Remontowana będzie ul. Magnuszewskiej. To uzupełnienie wcześniej prowadzonych inwestycji. Modernizowane będą również przystanki. Inwestycja pochłonie ponad 2 ... » więcej 2020-08-02, godz. 17:12 Uroczyste wspomnienie gen. Jana Henryka Dąbrowskiego w Bydgoszczy Bydgoszcz uczciła pamięć gen. Jana Henryka Dąbrowskiego, uczestnika powstania kościuszkowskiego, twórcy Legionów Polskich we Włoszech i inicjatora powstania w ... » więcej
1234567