Niedziela, 09 sierpnia 2020 r.   Imieniny: Romana, Ryszarda, Edyty
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-10-10, 16:30 Redakcja

„Senator dialogu” z poparciem prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego

Senator Andrzej Kobiak./fot. I. Sanger
Senator Andrzej Kobiak./fot. I. Sanger
Senator PO Andrzej Kobiak może liczyć na głos prezydenta Bydgoszczy, który zadeklarował pełne poparcie dla tego kandydata. Przekonywał, że Kobiak to senator dialogu.
Andrzej Kobiak na konferencji prasowej mówił o pomyśle wsparcia twórców.

- Moim pomysłem jest, aby tak jak z PIT-u można odpisać 1 procent na działalność stowarzyszeń czy fundacji, tak samo przedsiębiorstwa mogły odpisać 1 procent z CIT - u, z przeznaczeniem, na przykład, na zakup dzieł sztuki lub na wsparcie działalności kulturalnej - mówi Senator Andrzej Kobiak. - Bydgoszcz zawsze była postrzegana jako miasto o aktywnej działalności kulturalnej. Gdyby z naszej strony wyszła taka inicjatywa, gdyby ten pomysł można było później połączyć, skojarzyć z Bydgoszczą, to myślę, że na mapie kulturalnej Polski mielibyśmy trwałe i ważne miejsce.

- Chciałbym wyrazić jednoznaczne poparcie dla pana senatora Andrzeja Kobiaka. Zwrot „senator dialogu” oddaje w pełni osobowość pana senatora, szukającego zawsze porozumienia, szukającego skutecznych rozwiązań, właśnie poprzez dialog. Myślę, że dziś wszyscy, jako Polacy, odczuwamy, że tego dialogu brakuje. (...)

Więcej w materiale Sławy Skibińskiej - Dmitruk.
Materiał Sławy Skibińskiej - Dmitruk (Popołudnie z nami)
Bydgoszcz
wybory, polityka, PO,

Wiadomości lokalne

2020-08-09, godz. 06:00 Ukrop z nieba, może na basen? Włocławianie mogą w końcu korzystać z Basenów Letnich na Słodowie. Na dodatek za darmo - zdecydował prezydent Włocławka. » więcej 2020-08-08, godz. 19:56 Park Pamięci Narodowej w Toruniu. Otwarcie z udziałem władz państwowych [wideo] Pamięć o niezwykłych-zwykłych Polakach ratujących Żydów w trakcie II wojny światowej jest nieusuwalną częścią polskiej tożsamości — ocenił w liście do uczestn ... » więcej 2020-08-08, godz. 19:45 Protest przeciwko działaniom warszawskiej policji Kilkudziesięciu aktywistów LGBT zaprotestowało w Bydgoszczy przeciwko działaniom warszawskich policjantów. » więcej 2020-08-08, godz. 15:05 Poszukiwani ludzie z pasją! Powiat bydgoski to miejsce zamieszkania wielkich talentów - przekonuje starostwo powiatowe i zaprasza do projektu „Ludzie z Pasją”. » więcej 2020-08-08, godz. 10:57 24 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Kujawsko-Pomorskiem Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy poinformował w sobotę o 24 nowych potwierdzonych laboratoryjnie przypadkach koronawirusa. » więcej 2020-08-08, godz. 10:08 73 lata w harcerstwie? Dlaczego nie? Złaz Seniorów w Bydgoszczy 97 lat ma najstarszy uczestnik trwającego w Bydgoszczy, 6. Złazu Seniorów Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej ZHP. Średnia wieku równie imponująca. » więcej 2020-08-07, godz. 20:32 Co uprawiasz, co hodujesz czyli Powszechny Spis Rolny Co generalnie uprawiają rolnicy, jakie zwierzęta hodują, jakie mają gospodarstwa i czego potrzebują, jakiego wsparcia, pomocy w polityce państwa oraz Unii Eur ... » więcej 2020-08-07, godz. 19:43 W Inowrocławiu gzyms spadł tuż obok chłopca. Kto jest za to odpowiedzialny? Stan kamienic w centrum Inowrocławia budzi wiele zastrzeżeń? Sprawą zajął się radny Marcin Wroński i wysyła kolejną interpelację do prezydenta Ryszarda Brejzy. » więcej 2020-08-07, godz. 16:01 Damski bokser z Kapuścisk do aresztu. Wcześniej uderzył ekspedientkę, gdy zwróciła uwagę, że nie ma maseczki Najbliższe dwa miesiące w areszcie spędzi mieszkaniec bydgoskich Kapuścisk. Taką decyzję podjął sąd po zapoznaniu się z materiałami sprawy. Mężczyzna będzie o ... » więcej 2020-08-07, godz. 14:45 Kilku pracowników bydgoskiego ratusza trafiło na kwarantannę Ośmiu pracowników Urzędu Miasta w Bydgoszczy przebywa na kwarantannie. Decyzja zapadła po wykryciu zakażenia koronawirusem u innego pracownika ratusza. » więcej
1234567