Niedziela, 12 lipca 2020 r.   Imieniny: Jana, Brunona, Bonifacego
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
jazda
2019-10-09, 16:04 Jolanta Fischer/Redakcja

"Nowa Piątka dla Bydgoszczy". Pomysły Konfederacji, by w mieście żyło się lepiej

Konferencja Konfederacji w Bydgoszczy/fot. Jolanta Fischer
Konferencja Konfederacji w Bydgoszczy/fot. Jolanta Fischer
– Niemal wszystkie komitety zgadzają się, że trzeba działać w sprawie Zachemu czy rozwijać transport. Dziś chcemy przedstawić dodatkowe postulaty dla miasta, na które również warto zwrócić uwagę - poinformował lider bydgoskiej Konfederacji Marcin Sypniewski.
– Pierwsza rzecz to utworzenie w Bydgoszczy Sądu Apelacyjnego - ogłosił. – To przyspieszyłoby postępowania sądowe i spowodowało, że mieszkańcy regionu nie musieliby jeździć do Gdańska. Podniosłoby także prestiż Bydgoszczy.

Jak dodaje, druga rzecz niezmiernie ważna to zrobienie z Bydgoszczy stolicy Metropolii Bydgoskiej. – Należy wrócić do koncepcji, w której Bydgoszcz będzie mogła utworzyć metropolię z okolicznymi gminami - uważa. – Trzecia ważna kwestia to "Bydgoszcz – miasto przyjazne alergikom". Można współpracować z naukowcami i sporządzić katalog dobrych praktyk, które dotyczyć będą zarówno służb miejskich, jak i deweloperów

Czwarty punkt dla Bydgoszczy związany jest z branżą it – Konfederacja chciałaby stworzyć w Bydgoszczy "Dolinę Krzemową w Polsce". Piąty dotyczy otwarcia Parku Eko-Technologicznego, w którym miałyby być rozwijane technologie, m.in. służące do zwalczania negatywnych skutków ocieplenia klimatu.

Zdaniem Marcina Sypniewskiego, wprowadzenie postulatów ułatwi życie bydgoszczanom i przyciągnie do miasta gości.
Relacja Jolanty Fischer

Wiadomości lokalne

2020-07-12, godz. 09:00 Dawne rzemiosła mogą się jeszcze na coś przydać. Nauka nie pójdzie w las! W ramach projektu pod hasłem „Kowale i alchemicy powiatu brodnickiego”, 11 lipca odbyły się w Grodzie Foluszek na Pojezierzu Brodnickim warsztaty rzemiosła. » więcej 2020-07-12, godz. 06:00 Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa - regionalne obchody 77. rocznicy „krwawej niedzieli” na Wołyniu 77. rocznicę rzezi wołyńskiej uczcili w Bydgoszczy przedstawiciele środowisk narodowych. Zapalili znicze pod krzyżem w parafii Świętych Polskich Braci Męczenn ... » więcej 2020-07-11, godz. 17:44 Sześć przypadków naruszenia ciszy wyborczej w regionie Sześć zgłoszeń o naruszeniu wyborczej w sobotę otrzymali policjanci w województwie kujawsko-pomorskim - trzy w Bydgoszczy oraz po jednym w Aleksandrowie Kujaw ... » więcej 2020-07-11, godz. 15:57 Dziecko wypadło z okna, trawa zamortyzowała upadek! Do groźnego zdarzenia doszło 11 lipca w Chełmnie. Z okna na drugim piętrze budynku wypadł 3-letni chłopiec. » więcej 2020-07-11, godz. 13:08 Koronawirus - złe i dobre wieści z regionu i kraju Dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Kujawsko-Pomorskiem. Stwierdzone je u mieszkańców powiatów: mogileńskiego i radziejowskiego. » więcej 2020-07-11, godz. 12:27 Do wozu i na interwencję! Strażacy nie mają wolnego! 118 razy interweniowali minionej doby strażacy w naszym regionie, z czego prawie połowa to wyjazdy związane z intensywnym deszczem i burzami, które przeszły 1 ... » więcej 2020-07-11, godz. 09:40 W sobotę było tłoczno! W niedzielę również do Chełmna na Jarmark Jaszczurczy! Po raz 21. Chełmno zaprasza na Jarmark Jaszczurczy. Na turystów czekają występy artystyczne, prezentacje rzemiosła średniowiecznego oraz wystawy. W związku z ... » więcej 2020-07-11, godz. 09:10 Grupa SPEED: kierowcy masowo tracą prawo jazdy. A ktoś inny może zachował życie Policjanci ze specjalnej grupy SPEED nie ustają w walce z 'piratami drogowymi'. Tylko w czerwcu funkcjonariusze zatrzymali 129 praw jazdy, w tym 122 za przekr ... » więcej 2020-07-10, godz. 22:00 O wyrzuceniu Anny Derewienko mówią politycy. Jest oświadczenie fundacji Bydgoscy radni i politycy zabrali głos w sprawie niepełnosprawnej kobiety, wykluczonej z listy podopiecznych fundacji Dum Spiro, Spero. Przypomnijmy: pani Ann ... » więcej 2020-07-10, godz. 21:22 PiS na koniec kampanii wyborczej: prezydent Andrzej Duda ma pomysł na region Tradycyjnie już na Wyspie Młyńskiej bydgoscy politycy Prawa i Sprawiedliwości podsumowali kampanię wyborczą przed II turą wyborów prezydenckich. - To była bru ... » więcej
1234567