Poniedziałek, 03 sierpnia 2020 r.   Imieniny: Lidii, Augusta, Nikodema
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-10-07, 19:13 Michał Jędryka

Jak przekonać wyborcę z różnych stron. Przegląd spotów wyborczych [wideo]

Krzysztof Czabański i Jarosław Kaczyński/fot. Facebook
Krzysztof Czabański i Jarosław Kaczyński/fot. Facebook
Polskie Radio 24 porównało kilka ciekawych spotów wyborczych, które — jak napisano — swoją formą i treścią wywołują wiele emocji.
Jako pierwszy portal polskieradio24.pl omawia spot Krzysztofa Czabańskiego, który „postawił na tradycję, ale podszytą nutką świeżości”. Podkreślono, że „prezes PiS nie występuje w nim tak, jak zazwyczaj się to kojarzy — że po prostu popiera kandydata”.
Utrzymany w kawiarnianym klimacie spot spełnia swój cel, czyli promuje kandydata, ale czyni to w spokojny sposób — nie ma tu atakowania kogokolwiek ad personam, a jest skupienie się na własnym przekazie — czytamy na portalu Polskiego Radia. Spot ten obejrzało już ponad 750 tysięcy osób.

Omawiany jest też spot z Januszem Rewińskim, w którym aktor, kojarzący się głównie z roli Siary w „Kilerze” wygłasza kwestię: — Wiesz, czego tu brakuje? Twojego głosu. Rewiński wraz z rozmówcą znajdują się w urnie wyborczej, skąd mogą obserwować różne wizje przyszłości Polski. Wśród przedstawionych fikcyjnych miejscowości są m.in. Bajki Małe, gdzie widać dziecięce rowery z jednym kółkiem po „urealnieniu 500+”

Polskie Radio recenzuje też klip Platformy Obywatelskiej, ze słynną rodziną przy stole jako „taki, w którym próbuje przekonać do siebie Polaków zapewnieniami, że program Rodzina 500+ to za mało, by familie mogły godnie żyć”.

„Spot nie został przyjęty zbyt przychylnie — czytamy. Świadczyły o tym komentarze internautów, którzy niepochlebnie wyrażali się o pomyśle na nowy materiał filmowy PO. Wśród wpisów na Twitterze pojawiały się zarzuty dotyczące m.in. braku pomocy w jej kierunku z czasów, gdy PO z PSL-em tworzyła rząd. W dodatku część internautów szybko odkryła, że w spocie wystąpili aktorzy-amatorzy, którzy wcześniej grali w serialach paradokumentalnych. Fakt ten sprawił, że materiał został dodatkowo obśmiany przez oglądających”.

W zestawieniu znalazł się też spot lewicy. „Najnowszy klip w Internecie krąży od końca września. Utrzymany jest w spokojnym tonie, nikt w nim nikogo nie atakuje. Ukazuje przedstawicieli różnych pokoleń, którzy dzielą się swoimi wyborczymi oczekiwaniami co do kierunków działań, jakie powinni podejmować politycy. — Chcę oddychać czystym powietrzem — marzy nastolatek. — Nikt mi nie będzie mówił, w co mam wierzyć i z kim spać — mówi kobieta w średnim wieku. — Ksiądz tak jak fryzjer, powinien płacić podatki - uważa młody przedsiębiorca. - Mam skierowanie na badania. Termin wizyty za trzy lata. Może doczekam - mówi z przekąsem starsza kobieta”.Wiadomości lokalne

2020-08-03, godz. 10:10 Rażące łamanie przepisów i pościg po ulicach Pakości. W samochodzie znaleziono woreczki z marihuaną Nie zatrzymał się do kontroli, uciekał, łamał kolejne przepisy. Tak przez Pakość jechał 27-letni kierujący oplem. Wpadł w ręce inowrocławskiej „drogówki”. Odp ... » więcej 2020-08-03, godz. 08:06 Budowa drogi ekspresowej S5. Dzieje się na obwodnicy Bydgoszczy [zdjęcia] W tym roku przejezdny ma być kolejny odcinek obwodnicy miasta pomiędzy węzłami Bydgoszcz Opławiec i Bydgoszcz Błonie. Zaawansowanie prac to już prawie 80 proc ... » więcej 2020-08-03, godz. 07:03 Rozpoczyna się remont ważnej ulicy na bydgoskich Wyżynach. Zmieni się organizacja ruchu Remontowana będzie ul. Magnuszewskiej. To uzupełnienie wcześniej prowadzonych inwestycji. Modernizowane będą również przystanki. Inwestycja pochłonie ponad 2 ... » więcej 2020-08-02, godz. 17:12 Uroczyste wspomnienie gen. Jana Henryka Dąbrowskiego w Bydgoszczy Bydgoszcz uczciła pamięć gen. Jana Henryka Dąbrowskiego, uczestnika powstania kościuszkowskiego, twórcy Legionów Polskich we Włoszech i inicjatora powstania w ... » więcej 2020-08-02, godz. 10:15 Muzeum Warzelni Soli i Lecznictwa Uzdrowiskowego zaprasza! Muzeum Warzelni Soli i Lecznictwa Uzdrowiskowego w Ciechocinku, które od początku roku było modernizowane i wzbogacane o nowe eksponaty, w sobotę zostało otwa ... » więcej 2020-08-01, godz. 21:05 Więźniowie koronowskiego aresztu dla powstańców warszawskich Nawet dzisiaj bohaterowie Powstania Warszawskiego ratują życie... Swoim przykładem pomagają wyjść „na prostą” osadzonym w koronowskim areszcie. Wszystko dzięk ... » więcej 2020-08-01, godz. 18:30 Uroczystości 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego [wideo] W Toruniu, Bydgoszczy, Włocławku i Grudziądzu w sobotę odbyły uroczyste obchody 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Ceremoniom towarzyszył dźwięk sy ... » więcej 2020-08-01, godz. 16:20 Sobotnia joga w parku. Tak jest w Bydgoszczy Nie liczy się wiek, płeć i poziom umiejętności. By ćwiczyć jogę ważne są chęci. Bydgoszczanom ich nie brakuje. » więcej 2020-08-01, godz. 14:05 Skuterem po Zalewie Koronowskim? Nie wolno. Bez uprawnień, tym bardziej! Policyjni „wodniacy” z Bydgoszczy stacjonujący nad Zalewem Koronowskim namierzyli mężczyznę pływającego na skuterze wodnym. Funkcjonariusze przypominają, że n ... » więcej 2020-08-01, godz. 12:43 Kolejki przed bramkami na A1 w Nowej Wsi Kolejki tworzą się przed punktem poboru opłat na autostradzie A1 w Nowej Wsi koło Torunia zarówno w kierunku Gdańska, jak i w kierunku Łodzi - poinformowało C ... » więcej
1234567