Piątek, 18 października 2019 r.   Imieniny: Juliana, Łukasza
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-10-07, 19:13 Michał Jędryka

Jak przekonać wyborcę z różnych stron. Przegląd spotów wyborczych [wideo]

Krzysztof Czabański i Jarosław Kaczyński/fot. Facebook
Krzysztof Czabański i Jarosław Kaczyński/fot. Facebook
Polskie Radio 24 porównało kilka ciekawych spotów wyborczych, które — jak napisano — swoją formą i treścią wywołują wiele emocji.
Jako pierwszy portal polskieradio24.pl omawia spot Krzysztofa Czabańskiego, który „postawił na tradycję, ale podszytą nutką świeżości”. Podkreślono, że „prezes PiS nie występuje w nim tak, jak zazwyczaj się to kojarzy — że po prostu popiera kandydata”.
Utrzymany w kawiarnianym klimacie spot spełnia swój cel, czyli promuje kandydata, ale czyni to w spokojny sposób — nie ma tu atakowania kogokolwiek ad personam, a jest skupienie się na własnym przekazie — czytamy na portalu Polskiego Radia. Spot ten obejrzało już ponad 750 tysięcy osób.

Omawiany jest też spot z Januszem Rewińskim, w którym aktor, kojarzący się głównie z roli Siary w „Kilerze” wygłasza kwestię: — Wiesz, czego tu brakuje? Twojego głosu. Rewiński wraz z rozmówcą znajdują się w urnie wyborczej, skąd mogą obserwować różne wizje przyszłości Polski. Wśród przedstawionych fikcyjnych miejscowości są m.in. Bajki Małe, gdzie widać dziecięce rowery z jednym kółkiem po „urealnieniu 500+”

Polskie Radio recenzuje też klip Platformy Obywatelskiej, ze słynną rodziną przy stole jako „taki, w którym próbuje przekonać do siebie Polaków zapewnieniami, że program Rodzina 500+ to za mało, by familie mogły godnie żyć”.

„Spot nie został przyjęty zbyt przychylnie — czytamy. Świadczyły o tym komentarze internautów, którzy niepochlebnie wyrażali się o pomyśle na nowy materiał filmowy PO. Wśród wpisów na Twitterze pojawiały się zarzuty dotyczące m.in. braku pomocy w jej kierunku z czasów, gdy PO z PSL-em tworzyła rząd. W dodatku część internautów szybko odkryła, że w spocie wystąpili aktorzy-amatorzy, którzy wcześniej grali w serialach paradokumentalnych. Fakt ten sprawił, że materiał został dodatkowo obśmiany przez oglądających”.

W zestawieniu znalazł się też spot lewicy. „Najnowszy klip w Internecie krąży od końca września. Utrzymany jest w spokojnym tonie, nikt w nim nikogo nie atakuje. Ukazuje przedstawicieli różnych pokoleń, którzy dzielą się swoimi wyborczymi oczekiwaniami co do kierunków działań, jakie powinni podejmować politycy. — Chcę oddychać czystym powietrzem — marzy nastolatek. — Nikt mi nie będzie mówił, w co mam wierzyć i z kim spać — mówi kobieta w średnim wieku. — Ksiądz tak jak fryzjer, powinien płacić podatki - uważa młody przedsiębiorca. - Mam skierowanie na badania. Termin wizyty za trzy lata. Może doczekam - mówi z przekąsem starsza kobieta”.Wiadomości lokalne

2019-10-17, godz. 21:35 Pierwsze rondo turbinowe powstanie w Inowrocławiu Zakończyły się przygotowania do wybudowania pierwszego w Inowrocławiu turbinowego, 5-wlotowego skrzyżowania. To efekt współpracy miasta, powiatu i samorządu w ... » więcej 2019-10-17, godz. 20:05 System AFIS na bydgoskim lotnisku. Samoloty będą mogły startować i lądować „na okrągło” Od 1 stycznia 2020 r. samoloty na bydgoskim lotnisku będą mogły startować i lądować przez całą dobę. Do tej pory nie było to możliwe. Teraz ma się to zmienić, ... » więcej 2019-10-17, godz. 19:30 Forum mediacyjne podczas „Tygodnia mediacji”. Mediator trochę jak psycholog Muszą być obiektywni i nie opowiadać się po którejkolwiek ze stron, miejsce na emocje uczestników sporu jest, ale tylko na początku, potem powinno się je wyci ... » więcej 2019-10-17, godz. 18:26 Wody Polskie tworzą sieć szkół przyjaznych wodzie W zabytkowej przepompowni w Kończycach koło Nowego zainaugurowany został program 'Aktywni Błękitni - szkoła przyjazna wodzie'. Celem przedsięwzięcia jest nauk ... » więcej 2019-10-17, godz. 17:28 Z roweru widać więcej. We Włocławku podsumowano rowerową rywalizację Włocławek zajął 9. miejsce w rywalizacji o tytuł „Rowerowej Stolicy Polski”. O puchar przez cały wrzesień walczyły 23 miasta. W ratuszu nagrody otrzymali najb ... » więcej 2019-10-17, godz. 16:40 Młodzi do młodych: nie warto marnować życia na narkotyki czy alkohol! Przez toruńską Starówkę przeszedł marsz liderów Towarzystwa Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom. Marsz to jedno z wydarzeń organizowanych w ramach a ... » więcej 2019-10-17, godz. 15:50 Pracownicy DPS „Na skarpie” stoją na krawędzi... wytrzymałości. Za mało zarabiają Opiekunowie z Włocławka na znak protestu odeszli w czwartek, na dwie godziny, od łóżek podopiecznych i przystąpili do strajku ostrzegawczego. Domagają się pod ... » więcej 2019-10-17, godz. 15:04 Łukasz Chojnacki nie żyje. Przez lata związany z lewicą i żużlową Polonią W wieku 39 lat zmarł nagle Łukasz Chojnacki, przez wiele lat działacz Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Bydgoszczy, ostatnio związany z bydgoską Polonią. » więcej 2019-10-17, godz. 14:50 Wieku nie ukrywają! Mastersi biegają, skaczą, kulą pchają i... wygrywają! Wspominamy marcowe Halowe Mistrzostw Świata Masters w lekkiej atletyce Toruń 2019. Reprezentanci województwa zdobyli w nich 34 medale, w tym 14 złotych. Ze sp ... » więcej 2019-10-17, godz. 13:59 Rocznicowe obchody męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki Wydarzenia przypominające postać, nauczanie i męczeństwo błogosławionego kapłana odbywają się do końca tygodnia we Włocławku, w Bydgoszczy, Toruniu i Górsku. » więcej
1234567