Sobota, 16 listopada 2019 r.   Imieniny: Gertrudy, Edmunda, Marii
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-10-07, 15:06 Agnieszka Marszał/Redakcja

Tanie mieszkania na wynajem. Atrakcyjna oferta dla mieszkańców Włocławka

– Miasto zbuduje cztery bloki przy ulicy Celulozowej - ogłoszono w poniedziałek we Włocławku/fot. Agnieszka Marszał
– Miasto zbuduje cztery bloki przy ulicy Celulozowej - ogłoszono w poniedziałek we Włocławku/fot. Agnieszka Marszał
Od 15 października włocławianie będą mogli składać wnioski o tanie mieszkania na wynajem. Miasto zbuduje cztery bloki przy ulicy Celulozowej.
W nowych blokach znajdzie się 288 mieszkań o powierzchni od niecałych 30 do ponad 70 metrów kwadratowych. Czynsz ma być niższy od cen za wynajem na rynku komercyjnym. Ważnym kryterium przy ubieganiu się o takie mieszkanie będzie dochód. – Minimalny dochód, czyli taki, który daje gwarancję płacenia czynszu w momencie, kiedy będzie podpisana umowa najmu – tłumaczy wiceprezydent Włocławka, Domicela Kopaczewska. – Drugi dochód – maksymalny – określony jest w ustawie. Jeśli będzie to dochód mniejszy, daje możliwość skorzystania z dopłat do czynszu. Maksymalny czas dopłat to 15 lat - dodaje.

Bloki przy Celulozowej będą miały pięć pięter. Część mieszkań będzie przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych - także tych, poruszających się na wózkach, co oznacza na przykład większe łazienki. Powstaną miejsca parkingowe i teren zielony.

Inwestycja ma kosztować ponad 60 mln złotych. Na początku przyszłego roku ma być gotowa dokumentacja projektu - wtedy będzie można złożyć wniosek o pozwolenia na budowę.
Mówi wiceprezydent Włocławka, Domicela Kopaczewska
Mówił zastępca prezydenta Włocławka Krzysztof Kukucki

Wiadomości lokalne

2019-11-16, godz. 19:00 50 plus za kierownicą. Bezpieczeństwo przede wszystkim Kierowcy z wieloletnim stażem mogli zweryfikować i udoskonalić technikę jazdy. To w ramach kolejnej edycji akcji prewencyjnej „50+ na drodze”, która odbyła si ... » więcej 2019-11-16, godz. 17:46 Dyskusja o kościele i młodych ludziach. Forum Młodzieży Diecezji Bydgoskiej - Młodzi wybierają kościół, który jest klarowny i otwarty - mówią uczestnicy I Forum Młodzieży Diecezji Bydgoskiej. Jego uroczyste otwarcie nastąpiło w Domu J ... » więcej 2019-11-16, godz. 16:15 95-lat MZK w Toruniu i przejażdżka „ogórkiem” Mieszkańcy Torunia mieli szansę odbyć sentymentalną podróż. Na ulice miasta wyjechał „ogórek”, czyli stary autobus marki Jelcz. Wszystko z okazji 95-lecia Mie ... » więcej 2019-11-16, godz. 14:05 Przemaszerowali przez centrum Bydgoszczy, by dać znać o Szlachetnej Paczce Marsz Szlachetnej Paczki przeszedł ulicami Bydgoszczy. To znak, że oficjalnie otwarto bazę rodzin, które można obdarować w przedświątecznym czasie. W wojewódz ... » więcej 2019-11-16, godz. 12:33 Armia to przygoda i wyzwanie. Przysięga wojskowa w Toruniu 123 elewów Narodowych Sił Rezerwowych potwierdziło oficjalnie chęć wstąpienia do armii. Uroczysta przysięga wojskowa odbyła się w Centrum Szkolenia Artylerii ... » więcej 2019-11-16, godz. 11:19 Zmarł bp Bronisław Dembowski - biskup senior diecezji włocławskiej Biskup senior diecezji włocławskiej Bronisław Dembowski zmarł w sobotę w nocy w szpitalu we Włocławku; miał 92 lata - poinformował moderator kurii ks. prał. L ... » więcej 2019-11-16, godz. 08:04 „Ważyworki” dla Torunia! Będą szyć siatki na zakupy i rozdawać mieszkańcom Społecznicy z Fundacji Alternatywnej zapraszają mieszkańców do wspólnej akcji na rzecz środowiska. W weekend zamierzają uszyć co najmniej sto worków wielorazo ... » więcej 2019-11-16, godz. 07:02 Przez dziki straty w uprawach. Inowrocławski radny domaga się, by je odstrzelić Dziki niszczą pola uprawne w podinowrocławskich Tupadłach i okolicznych wsiach. Problem zgłosili rolnicy, a miejski radny Marcin Wroński interweniuje w tej sp ... » więcej 2019-11-15, godz. 21:23 W Bydgoszczy brakuje pieniędzy, albo opera, albo remont ul. Nakielskiej. Zdecydują radni Przebudowa ulicy Nakielskiej w Bydgoszczy nie rozpocznie się o czasie, czyli w 2020 roku, bo nie ma na ten cel pieniędzy. Wstrzymana też zostanie budowa basen ... » więcej 2019-11-15, godz. 19:55 Z Tel Awiwu do Bydgoszczy i na odwrót. Trwa uczniowska wymiana Uczniowie z Izraela odwiedzili Bydgoszcz. Jest to możliwe dzięki wymianie między ósmym Liceum Ogólnokształcącym w Bydgoszczy a szkołą Ironi Tet w Tel Awiwie. » więcej
1234567