Wtorek, 11 sierpnia 2020 r.   Imieniny: Klary, Zuzanny, Lecha
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-10-07, 14:12 Elżbieta Rupniewska/Redakcja

Andrzej Kobiak uważa, że Senat powinien objąć opiekę nad samorządami

Senator Andrzej Kobiak i Zbigniew Ostrowski, wicemarszałek województwa kujawsko-pomorskiego/fot. Elżbieta Rupniewska
Senator Andrzej Kobiak i Zbigniew Ostrowski, wicemarszałek województwa kujawsko-pomorskiego/fot. Elżbieta Rupniewska
– Większa opieka Senatu nad samorządami - to mógłby być pierwszy krok w kierunku zreformowania Izby Wyższej naszego Parlamentu - mówił na dzisiejszej konferencji prasowej w Bydgoszczy Andrzej Kobiak, senator Platformy Obywatelskiej obecnej kadencji i kandydat Koalicji Obywatelskiej do Senatu w nadchodzących wyborach.
Senator Andrzej Kobiak mówił, że chciałby przygotować ustawę, która określałaby ramy tej współpracy Senatu i samorządów. – Wszystkie ustawy, które dotyczą samorządów w pierwszej kolejności byłyby rozpatrywane przez Senat, a dopiero później trafiałyby do Sejmu, ponieważ Senat miałby roztoczyć opiekę nad samorządami, miałby stworzyć wspólną komisję dla samorządu i dla senatorów. Senatorowie mieliby obowiązek odwiedzać posiedzenia samorządu wszystkiego szczebla - tłumaczy senator Kobiak. – Senat miałby objąłby taką opiekę nad samorządem, jak w tej chwili obejmuje nad Polonią zagraniczną.

Ustawa przewidywałaby też utworzenie specjalnego miejsca dla samorządowców w sali Senatu, tzw. Ławy Samorządowej. – Propozycja senatora Kobiaka zdecydowanie wychodzi naprzeciw oczekiwaniom samorządowców - komentował obecny na konferencji Zbigniew Ostrowski, wicemarszałek województwa kujawsko-pomorskiego.
Materiał Elżbiety Rupniewskiej (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2020-08-10, godz. 18:36 Dobra nowina dla rowerzystów: w mieście będzie więcej ścieżek Bydgoszcz nie zamierza rezygnować z drogowych inwestycji na potrzeby miłośników dwóch kółek. Ratusz podał lokalizacje nowych tras dla cyklistów. » więcej 2020-08-10, godz. 17:40 Kopał, wyzywał, groził - ratownicy medyczni na celowniku agresora Policjanci z Nakła zatrzymali 50-latka podejrzanego o naruszenie nietykalności cielesnej, znieważenie oraz kierowanie gróźb wobec ratowników medycznych. » więcej 2020-08-10, godz. 16:30 Co z Białorusią? Mówi Paweł Juszkiewicz z Torunia - obywatel tego kraju - Sytuacja na Białorusi jest dramatyczna - tak ostatnie wydarzenia skomentował dla Polskiego Radia PiK Paweł Juszkiewicz, od kilkunastu lat mieszkający w Toru ... » więcej 2020-08-10, godz. 13:26 Podróżuj komunikacją miejską! W Toruniu zachęcają do tego Katarzyna Żak i Adrian Miedziński Aktorka, muzyk, koszykarz i żużlowiec - znani torunianie zachęcają mieszkańców do korzystania z komunikacji miejskiej. » więcej 2020-08-10, godz. 12:20 Policjanci z Bydgoszczy zlikwidowali w Warszawie nielegalną wytwórnię leków [wideo] Funkcjonariusze bydgoskiego zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali w Warszawie 28-latka podejrzewanego o produkcję i sprzedaż w sieci fałszywy ... » więcej 2020-08-10, godz. 11:16 Drugi przypadek zakażenia koronawirusem u bydgoskiego urzędnika W Urzędzie Miasta Bydgoszczy został potwierdzony drugi przypadek zakażenia koronawirusem. » więcej 2020-08-10, godz. 10:45 Jarosław Wenderlich o wydarzeniach na Białorusi i rekonstrukcji rządu Do wyborów na Białorusi i wydarzeń, które rozgrywają się od czasu ogłoszenia ich wstępnych wyników odniósł się Jarosław Wenderlich - gość poniedziałkowej „Roz ... » więcej 2020-08-10, godz. 09:15 Tragedia nad wodą w Przyjezierzu. Utonął młody mężczyzna Tragedia w Przyjezierzu koło Mogilna. W Jeziorze Ostrowskim utonął 21-letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego. » więcej 2020-08-10, godz. 08:11 Remont ul. Nowotoruńskiej w Bydgoszczy na finiszu Kończą się prace związane z odnową kolejnego odcinka ul. Nowotoruńskiej. To uzupełnienie dużych remontów i inwestycji związanych m.in. z poprawą dojazdu do te ... » więcej 2020-08-10, godz. 07:02 Przedłużony termin zgłoszeń do Bydgoskich Autografów Na propozycje, kto powinien wzbogacić swoim autografem aleję na ul. Długiej organizatorzy czekają do 15 sierpnia. Ideą Bydgoskich Autografów jest wyróżnienie ... » więcej
1234567