Sobota, 26 września 2020 r.   Imieniny: Wawrzyńca, Kosmy, Damiana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2019-10-01, 19:25 Marcin Doliński/Redakcja

Kandydaci Koalicji Obywatelskiej: PiS ogranicza samorządność

Od lewej: Andrzej Kobiak, Tadeusz Pogoda i Tadeusz Zwiefka. Fot. Marcin Doliński
Od lewej: Andrzej Kobiak, Tadeusz Pogoda i Tadeusz Zwiefka. Fot. Marcin Doliński
Rządy obecnej władzy są zagrożeniem dla wolności samorządów. Tak twierdzą kandydaci na posłów i senatora z Koalicji Obywatelskiej, którzy w Świeciu nad Wisłą zorganizowali konferencję prasową.
- Zmiany, które proponuje PiS, a które dotyczą zarówno finansów państwa, jak i sposobu funkcjonowania państwa uderzają w polski samorząd - mówił Tadeusz Zwiefka, były europoseł, lider listy Koalicji Obywatelskiej w okręgu bydgoskim.

- Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska nie podlega już władzom regionalnym, ale władzom centralnym. Dysponowanie pieniędzmi na inwestycje sportowe kiedyś było w gestii samorządu wojewódzkiego, dzisiaj jest w gestii władzy centralnej - wyliczał Tadeusz Pogoda, wieloletni burmistrz Świecia nad Wisłą, 7. na liście KO do Sejmu w okręgu bydgoskim.

- Z perspektywy Senatu patrzę jak samorządy zostają odsuwane od swoich możliwości. Centralizacja i pieniędzy i istotniejszych decyzji powoduje, że to, co jest największą zdobyczą polskiej rewolucji, czyli samorządność jest bardzo mocno ograniczana - powiedział ubiegający się o reelekcję senator PO Andrzej Kobiak.
Kandydaci Koalicji Obywatelskiej: PiS ogranicza samorządność (Popołudnie z nami)
Świecie nad Wisłą

Wiadomości lokalne

2020-09-26, godz. 16:35 Firmy przewozowe z regionu mogą się starać o dopłaty za usługi autobusowe Samorządy z naszego województwa mogą starać się o dopłaty na lokalne przewozy autobusowe. Chodzi o to, by mieszkańcy mieli lepszy dojazd, np. do pracy. Wojewo ... » więcej 2020-09-26, godz. 15:02 Grzyby na poligonie to łatwy cel, ale tam równie łatwo można stracić życie Uwaga amatorzy grzybobrania na podtoruńskim poligonie. Policja przypomina o zakazie wstępu na obszar wojskowy i prowadzi w tym rejonie wzmożone kontrole. Spac ... » więcej 2020-09-26, godz. 12:15 Anielskie spotkanie na Wyspie Młyńskiej. Temat: ekologia na co dzień W sobotę, 26 września rozpoczyna się w Bydgoszczy pierwsza edycja plenerowego eko-wydarzenia zatytułowanego 'Szatka'. Wszystko, co się będzie działo na Wyspie ... » więcej 2020-09-26, godz. 08:01 Te warsztaty są cenne i dla ludzi, i dla owadów, bo budują relacje [foto] Niecodzienne warsztaty odbyły się w Białych Błotach pod Bydgoszczą. Osoby niepełnosprawne wraz z osobami bezdomnymi tworzyły domki dla owadów. Na miejscu byli ... » więcej 2020-09-25, godz. 20:45 Wojewoda: OSP jest fenomenem podziwianym przez cały świat Wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz wręczył OSP promesy na zakup sprzętu i wyposażenia oraz termomodernizację budynków. » więcej 2020-09-25, godz. 20:30 W Inowrocławiu stypendia dla młodych, zdolnych i pracowitych Prezydent Ryszard Brejza, już po raz siedemnasty przyznał stypendia młodym inowrocławianom, którzy rozpoczynają studia dzienne i wyróżniają się osiągnięciami ... » więcej 2020-09-25, godz. 19:34 Klimat leży młodzieży na sercu, dlatego głośno protestują w Toruniu i Bydgoszczy [wideo] Młodzież zabiera głos w sprawie klimatu. Przy pomniku Mikołaja Kopernika w Toruniu kilkaset młodych osób głośno wyraziło swoją troskę o przyszłość planety. » więcej 2020-09-25, godz. 17:32 Gry, zagadki i dąb czyli 115. rocznica urodzin Mariana Rejewskiego Dąb Pamięci Mariana Rejewskiego, ozdobił plac przed Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Bydgoszczy. Był też tort, wykład i zwiedzanie sali pamięci, a w plana ... » więcej 2020-09-25, godz. 15:19 Rozmowa dnia: skąd kryzys w Zjednoczonej Prawicy, jak z niego wyjść? - Kryzysom w koalicji powinien zapobiec przede wszystkim zdrowy rozsądek — powiedział poseł Tomasz Latos, gość dzisiejszej Rozmowy Dnia. » więcej 2020-09-25, godz. 14:12 Podróżnicy po raz piąty czekają ze swoimi opowieściami. Posłuchajcie! W 2014 roku odbyli roczną podróż dookoła świata z dwójką dzieci. Od pięciu lat organizują w Toruniu Festiwal Podróżników Extreme Travel Festiwal. W tym roku w ... » więcej
1234567