Niedziela, 17 listopada 2019 r.   Imieniny: Salomei, Grzegorza, Elżbiety
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-10-01, 19:25 Marcin Doliński/Redakcja

Kandydaci Koalicji Obywatelskiej: PiS ogranicza samorządność

Od lewej: Andrzej Kobiak, Tadeusz Pogoda i Tadeusz Zwiefka. Fot. Marcin Doliński
Od lewej: Andrzej Kobiak, Tadeusz Pogoda i Tadeusz Zwiefka. Fot. Marcin Doliński
Rządy obecnej władzy są zagrożeniem dla wolności samorządów. Tak twierdzą kandydaci na posłów i senatora z Koalicji Obywatelskiej, którzy w Świeciu nad Wisłą zorganizowali konferencję prasową.
- Zmiany, które proponuje PiS, a które dotyczą zarówno finansów państwa, jak i sposobu funkcjonowania państwa uderzają w polski samorząd - mówił Tadeusz Zwiefka, były europoseł, lider listy Koalicji Obywatelskiej w okręgu bydgoskim.

- Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska nie podlega już władzom regionalnym, ale władzom centralnym. Dysponowanie pieniędzmi na inwestycje sportowe kiedyś było w gestii samorządu wojewódzkiego, dzisiaj jest w gestii władzy centralnej - wyliczał Tadeusz Pogoda, wieloletni burmistrz Świecia nad Wisłą, 7. na liście KO do Sejmu w okręgu bydgoskim.

- Z perspektywy Senatu patrzę jak samorządy zostają odsuwane od swoich możliwości. Centralizacja i pieniędzy i istotniejszych decyzji powoduje, że to, co jest największą zdobyczą polskiej rewolucji, czyli samorządność jest bardzo mocno ograniczana - powiedział ubiegający się o reelekcję senator PO Andrzej Kobiak.
Kandydaci Koalicji Obywatelskiej: PiS ogranicza samorządność (Popołudnie z nami)
Świecie nad Wisłą

Wiadomości lokalne

2019-11-17, godz. 10:48 Smycze, ubranka, obroże - wszystko dla psów i kotów. Targi PupiLove w Bydgoszczy Kolejna edycja PupiLovych Targów odbędzie się w niedzielę (17 listopada) w Bydgoszczy. To impreza skierowana do wszystkich właścicieli psów i kotów. » więcej 2019-11-16, godz. 19:00 50 plus za kierownicą. Bezpieczeństwo przede wszystkim Kierowcy z wieloletnim stażem mogli zweryfikować i udoskonalić technikę jazdy. To w ramach kolejnej edycji akcji prewencyjnej „50+ na drodze”, która odbyła si ... » więcej 2019-11-16, godz. 17:46 Dyskusja o kościele i młodych ludziach. Forum Młodzieży Diecezji Bydgoskiej - Młodzi wybierają kościół, który jest klarowny i otwarty - mówią uczestnicy I Forum Młodzieży Diecezji Bydgoskiej. Jego uroczyste otwarcie nastąpiło w Domu J ... » więcej 2019-11-16, godz. 16:15 95-lat MZK w Toruniu i przejażdżka „ogórkiem” Mieszkańcy Torunia mieli szansę odbyć sentymentalną podróż. Na ulice miasta wyjechał „ogórek”, czyli stary autobus marki Jelcz. Wszystko z okazji 95-lecia Mie ... » więcej 2019-11-16, godz. 14:05 Przemaszerowali przez centrum Bydgoszczy, by dać znać o Szlachetnej Paczce Marsz Szlachetnej Paczki przeszedł ulicami Bydgoszczy. To znak, że oficjalnie otwarto bazę rodzin, które można obdarować w przedświątecznym czasie. W wojewódz ... » więcej 2019-11-16, godz. 12:33 Armia to przygoda i wyzwanie. Przysięga wojskowa w Toruniu 123 elewów Narodowych Sił Rezerwowych potwierdziło oficjalnie chęć wstąpienia do armii. Uroczysta przysięga wojskowa odbyła się w Centrum Szkolenia Artylerii ... » więcej 2019-11-16, godz. 11:19 Zmarł bp Bronisław Dembowski - biskup senior diecezji włocławskiej Biskup senior diecezji włocławskiej Bronisław Dembowski zmarł w sobotę w nocy w szpitalu we Włocławku; miał 92 lata - poinformował moderator kurii ks. prał. L ... » więcej 2019-11-16, godz. 08:04 „Ważyworki” dla Torunia! Będą szyć siatki na zakupy i rozdawać mieszkańcom Społecznicy z Fundacji Alternatywnej zapraszają mieszkańców do wspólnej akcji na rzecz środowiska. W weekend zamierzają uszyć co najmniej sto worków wielorazo ... » więcej 2019-11-16, godz. 07:02 Przez dziki straty w uprawach. Inowrocławski radny domaga się, by je odstrzelić Dziki niszczą pola uprawne w podinowrocławskich Tupadłach i okolicznych wsiach. Problem zgłosili rolnicy, a miejski radny Marcin Wroński interweniuje w tej sp ... » więcej 2019-11-15, godz. 21:23 W Bydgoszczy brakuje pieniędzy, albo opera, albo remont ul. Nakielskiej. Zdecydują radni Przebudowa ulicy Nakielskiej w Bydgoszczy nie rozpocznie się o czasie, czyli w 2020 roku, bo nie ma na ten cel pieniędzy. Wstrzymana też zostanie budowa basen ... » więcej
1234567