Wtorek, 07 lipca 2020 r.   Imieniny: Cyryla, Estery, Metodego
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Centrum Zabaw Rodzinnych
2019-10-02, 07:16 Kamila Zroślak/Redakcja

Bydgoski Budżet Obywatelski. Głosowanie rozpoczęte!

Konferencja ws. Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Fot. Kamila Zroślak
Konferencja ws. Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Fot. Kamila Zroślak
Głosowanie trwa do 31 października 2019 r. Grafika www.bdgbo.pl
Głosowanie trwa do 31 października 2019 r. Grafika www.bdgbo.pl
Bydgoszczanie mogą już głosować na propozycje zgłoszone do nowej edycji Budżetu Obywatelskiego. Na ich realizację przeznaczona została rekordowa jak dotąd kwota - 16 mln zł.
Projekty skierowane są do dzieci, młodzieży i seniorów. To na przykład stworzenie ścieżki zdrowia na Kapuściskach, parku kieszonkowego na Wyżynach czy organizacja zlotu zabytkowych autobusów.

- To jest początek święta najbardziej bezpośredniej demokracji, kiedy to mieszkańcy wybierają projekty, które chcą, aby były realizowane na poszczególnych osiedlach, ale też od jakiegoś czasu także w skali ponadosiedlowej. W tym roku kolejne nowości, takie jak projekty społeczne - powiedział Michał Sztybel, zastępca prezydenta Bydgoszczy.

- Głosować można za pośrednictwem aplikacji na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo, jak i na kartach papierowych. Głosować może każdy bydgoszczanin, który ukończył 16 lat - wyjaśnia Jacek Rosół, koordynator Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

- Nie ma lepszej metody jak budżet obywatelski, aby wziąć swój los w swoje ręce - zgłosić projekt, przeforsować go, a minimum obywatelskiego zaangażowania to zagłosować - dodał Michał Sztybel.

Lista projektów dostępna jest na stronie internetowej Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Glosowanie potrwa do końca października. Zwycięskie projekty realizowane będą w 2020 r.
Bydgoski Budżet Obywatelski. Głosowanie rozpoczęte! (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2020-07-07, godz. 14:00 Rozpoznajesz tych mężczyzn? Szuka ich bydgoska policja [zdjęcia] Policjanci z komisariatu Bydgoszcz-Śródmieście proszą o pomoc w identyfikacji osób przedstawionych na zdjęciach. Wszyscy, którzy rozpoznają mężczyzn, proszeni ... » więcej 2020-07-07, godz. 10:26 Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego. Niektórzy piszą w dodatkowym terminie Prawie 175 uczniów z 94 szkół w województwie kujawsko-pomorskim pisze we wtorek egzamin ósmoklasisty z języka polskiego. » więcej 2020-07-07, godz. 08:21 27 zastępów przez całą noc walczyło z ogniem. Pożar składowiska tworzyw sztucznych To była trudna noc dla strażaków w powiecie inowrocławskim. W poniedziałek po południu wybuchł pożar na terenie otwartego składowiska tworzyw sztucznych w Lis ... » więcej 2020-07-07, godz. 07:10 „To nie czeki tylko weksle". Zarzuty władz Bydgoszczy wobec rządu Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy, razem z przewodniczącą Rady Miasta, Moniką Matowską, przedstawili dane mające potwierdzić, że Bydgoszcz straciła na decyzj ... » więcej 2020-07-06, godz. 22:07 Płonął dom przy ulicy Bydgoskiej w Starym Fordonie [zdjęcia] W poniedziałek, 6 lipca, kilka minut po godzinie 19, okolice rynku w Fordonie spowił czarny dym. Na ul. Bydgoskiej zapalił się budynek mieszkalny. A później k ... » więcej 2020-07-06, godz. 19:30 Prezydencka debata w Końskich: na antenie i stronie Polskiego Radia PiK. Bądźcie z nami! W poniedziałek (06.07.) wieczorem odbędzie się debata telewizji publicznej w miejscowości Końskie. Zgodnie z Kodeksem wyborczym, Telewizja Polska ma obowiązek ... » więcej 2020-07-06, godz. 18:10 Żaglówka do góry dnem, załoga w Wiśle. Na szczęście, policja była na wodzie! [zdjęcia] W Toruniu, na wysokości Bulwaru Filadelfijskiego, w nurcie Wisły przewróciła się łódź żaglowa. Dzięki błyskawicznej i profesjonalnej pomocy toruńskich policja ... » więcej 2020-07-06, godz. 17:15 NFZ przywrócił bezpośrednią obsługę w swoich placówkach Sale obsługi klientów w oddziałach Narodowego Funduszu Zdrowia od poniedziałku 6 lipca działają w pełnym zakresie, jak przed stanem epidemii - wynika z inform ... » więcej 2020-07-06, godz. 14:20 Pomysły na pl. Wolności we Włocławku. Wypełnij ankietę! Podziemny parking, jeden duży przystanek obsługujący wszystkie autobusy miejskie, miejsce na imprezy plenerowe oraz interaktywna fontanna - to niektóre z pomy ... » więcej 2020-07-06, godz. 13:30 Pokrzywdzone czworonogi z Radys znalazły schronienie w Bydgoszczy. Będą czekać na dom Pierwsze psy z Radys są już w bydgoskim schronisku dla zwierząt. Gdy przejdą kwarantannę będą mogły zostać adoptowane. » więcej
1234567