Wtorek, 11 sierpnia 2020 r.   Imieniny: Klary, Zuzanny, Lecha
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Skorzystaj z oferty. Kliknij! (OGŁOSZENIE WŁASNE NADAWCY)
2019-09-27, 18:25 Jolanta Fischer

Kurator przyjrzał się planom lekcji z zegarkiem w ręku

Kurator Marek Gralik z uczniami na zakończeniu roku szkolnego./fot. archiwum
Kurator Marek Gralik z uczniami na zakończeniu roku szkolnego./fot. archiwum
Kujawsko-pomorski kurator oświaty sprawdził czas pracy szkół w województwie: na dwie zmiany działa w regionie tylko jedna szkoła: Zespół Szkół Budowlanych, natomiast cztery placówki mają zajęcia do godziny 19.
Kurator Marek Gralik poprosił dyrektorów szkół samorządowych ponadpodstawowych o przedstawienie rzeczywistych godzin pracy i nauki w szkołach.

- Pozytywnie odpowiedziało na moją prośbę 150 dyrektorów, czyli wszyscy. Z ich raportów wyłania się następujący obraz pracy szkół. Łączna liczba wakatów i zastępstw wynosi we wszystkich placówkach 9, w tym w technikum 7, w liceum ogólnokształcącym 2 - to odpowiedź na zarzut, że szkoły borykają się z brakami kadrowymi. W 16 szkołach jest więcej oddziałów, niż pomieszczeń. Jest jedna szkoła w województwie kujawsko-pomorskim, o której możemy powiedzieć że tam obowiązuje dwuzmianowość, a jest to Zespół Szkół Budowlanych w Bydgoszczy. Tam jest 2 razy więcej oddziałów, niż liczby pomieszczeń, aczkolwiek ten współczynnik w tej konkretnej szkole może ulec zmianie, ponieważ w Zespole Szkół Mechanicznych są zarezerwowane trzy sale na potrzeby właśnie Zespołu Szkół Budowlanych. Na razie z tych pomieszczeń ta szkoła nie korzysta.

W zeszłym roku, po godzinie 19 kończyły się zajęcia w dwóch szkołach, w tym roku doszły jeszcze dwie szkoły, które mają lekcje o tej porze, ale są to z reguły zajęcia w pracowniach zawodowych, nikt się nie uczy o tej porze języka polskiego, czy fizyki. (...)

Marek Gralik podkreślił też, że tylko w czterech szkołach dokonano skrócenia przerw.

Więcej w materiale Jolanty Fischer
Materiał Jolanty Fischer (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2020-08-10, godz. 18:36 Dobra nowina dla rowerzystów: w mieście będzie więcej ścieżek Bydgoszcz nie zamierza rezygnować z drogowych inwestycji na potrzeby miłośników dwóch kółek. Ratusz podał lokalizacje nowych tras dla cyklistów. » więcej 2020-08-10, godz. 17:40 Kopał, wyzywał, groził - ratownicy medyczni na celowniku agresora Policjanci z Nakła zatrzymali 50-latka podejrzanego o naruszenie nietykalności cielesnej, znieważenie oraz kierowanie gróźb wobec ratowników medycznych. » więcej 2020-08-10, godz. 16:30 Co z Białorusią? Mówi Paweł Juszkiewicz z Torunia - obywatel tego kraju - Sytuacja na Białorusi jest dramatyczna - tak ostatnie wydarzenia skomentował dla Polskiego Radia PiK Paweł Juszkiewicz, od kilkunastu lat mieszkający w Toru ... » więcej 2020-08-10, godz. 13:26 Podróżuj komunikacją miejską! W Toruniu zachęcają do tego Katarzyna Żak i Adrian Miedziński Aktorka, muzyk, koszykarz i żużlowiec - znani torunianie zachęcają mieszkańców do korzystania z komunikacji miejskiej. » więcej 2020-08-10, godz. 12:20 Policjanci z Bydgoszczy zlikwidowali w Warszawie nielegalną wytwórnię leków [wideo] Funkcjonariusze bydgoskiego zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali w Warszawie 28-latka podejrzewanego o produkcję i sprzedaż w sieci fałszywy ... » więcej 2020-08-10, godz. 11:16 Drugi przypadek zakażenia koronawirusem u bydgoskiego urzędnika W Urzędzie Miasta Bydgoszczy został potwierdzony drugi przypadek zakażenia koronawirusem. » więcej 2020-08-10, godz. 10:45 Jarosław Wenderlich o wydarzeniach na Białorusi i rekonstrukcji rządu Do wyborów na Białorusi i wydarzeń, które rozgrywają się od czasu ogłoszenia ich wstępnych wyników odniósł się Jarosław Wenderlich - gość poniedziałkowej „Roz ... » więcej 2020-08-10, godz. 09:15 Tragedia nad wodą w Przyjezierzu. Utonął młody mężczyzna Tragedia w Przyjezierzu koło Mogilna. W Jeziorze Ostrowskim utonął 21-letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego. » więcej 2020-08-10, godz. 08:11 Remont ul. Nowotoruńskiej w Bydgoszczy na finiszu Kończą się prace związane z odnową kolejnego odcinka ul. Nowotoruńskiej. To uzupełnienie dużych remontów i inwestycji związanych m.in. z poprawą dojazdu do te ... » więcej 2020-08-10, godz. 07:02 Przedłużony termin zgłoszeń do Bydgoskich Autografów Na propozycje, kto powinien wzbogacić swoim autografem aleję na ul. Długiej organizatorzy czekają do 15 sierpnia. Ideą Bydgoskich Autografów jest wyróżnienie ... » więcej
1234567