Środa, 29 stycznia 2020 r.   Imieniny: Zdzisława, Franciszka, Józefa
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-09-26, 17:17 Tomasz Kaźmierski/Redakcja

Prezentacje, filmy i dyskusje, czyli nowy sezon Bydgoskiego Klubu Podróżnika

Fot. Bydgoski Klub Podróżnika został założony w maju 2011 roku. Agata Kosmalska
Fot. Bydgoski Klub Podróżnika został założony w maju 2011 roku. Agata Kosmalska
Dziewiąty sezon rozpoczyna Bydgoski Klub Podróżnika. Inauguracyjną prelekcję wygłosi organizatorka tego przedsięwzięcia - Agata Kosmalska.
- Na pierwszej prezentacji mowa będzie o Lubelszczyźnie, Zamojszczyźnie i od tyglu kulturowym, który tam od lat jest. Każde spotkanie to prezentacja multimedialna, filmy, dyskusje, rozmowy po prezentacji. Można sobie zostać dłużej, porozmawiać z gościem i zadać pytania na każdy temat - zachęca Agata Kosmalska.

Bydgoski Klub Podróżnika został założony w maju 2011 roku. Pierwsze spotkanie odbyło się w Pianoli, wszystkie kolejne w sali K Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy, przy ul. Naruszewicza 11. Spotkania klubowe skupiają środowiska podróżników, ciekawych świata, niezłomnych w dążeniu do spełniania marzeń – wszystkich: uczniów, studentów, pracujących, seniorów.

Wszystkich zainteresowanych podróżników, turystów, pisarzy i odkrywców zapraszamy do nas, aby podzielili się swoim doświadczeniem i zdobyczami świata. Na prezentacjach oglądamy również filmy, prowadzimy dyskusje. Zapraszamy autorów książek o Polsce i świecie, o przygodzie, tradycjach, kulturach, które każdego dnia odkrywacie.

Podróżnicze opowieści dziś o godz. 18:00 w Wyższej Szkole Gospodarki, kolejne spotkania co dwa tygodnie. W październiku posłuchać będzie można m. in. o Alasce. Więcej o Bydgoskim Klubie Podróżnika w niedzielę o godz. 14:05 w audycji „Na szlaku”.
Mówi Agata Kosmalska

Wiadomości lokalne

2020-01-29, godz. 19:04 Policja: Wykopał granaty, pociski i broń z II wojny światowej. Na handel w Internecie Nielegalny arsenał - m.in. pociski, granat ręczny i militaria z drugiej wojny światowej zabezpieczyli policjanci w dwóch domach na osiedlu Wrzosy w Toruniu. » więcej 2020-01-29, godz. 17:18 Osiem lat więzienia dla syna adwokata. Sąd Apelacyjny podwyższył karę Jest prawomocny wyrok w sprawie syna bydgoskiego adwokata, oskarżonego o śmiertelne ranienie nożem rówieśnika w Olimpinie koło Brzozy. Wojciech M. ma pójść do ... » więcej 2020-01-29, godz. 16:35 Opady marznącego deszczu ze śniegiem. Jest ostrzeżenie dla kierowców - Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu i deszczu ze śniegiem - zapowiada Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. » więcej 2020-01-29, godz. 15:58 Reaguj! Nie pozwól, by rodzic bił swoje dziecko. Gdzie szukać pomocy? Rodzice są coraz bardziej agresywni wobec własnych dzieci. Ponad 5 tysięcy Niebieskich Kart założyła w ubiegłym roku policja w Kujawsko-Pomorskiem. » więcej 2020-01-29, godz. 15:34 Odbudowa zachodniej pierzei Starego Rynku. Co ludzie powiedzą? Będą konsultacje! Zachodnia Pierzeja Starego Rynku - odbudowywać czy nie - ponownie dyskutowali o tym bydgoscy radni. Zdaniem władz miasta o jej losie powinni przesądzić mieszk ... » więcej 2020-01-29, godz. 14:25 Sępólno Krajeńskie z mianem „Miasta dobrego życia". To trzeba sprawdzić! Polski Instytut Ekonomiczny ogłosił wyniki rankingu jakości życia, w którym Sępólno Krajeńskie okrzyknięte zostało „Miastem dobrego życia'. Oceniano miasta li ... » więcej 2020-01-29, godz. 12:45 Ogień w kamienicy w Gniewkowie. Obrażenia, poparzenia, zatrucie dymem Dwie osoby trafiły do szpitala po pożarze mieszkania w kamienicy przy ul. Paderewskiego w Gniewkowie. Z ogniem walczyło 5 zastępów straży pożarnej. » więcej 2020-01-29, godz. 11:46 Koalicyjne roszady w bydgoskiej radzie miasta. Ireneusz Nitkiewicz odchodzi Zmiana w prezydium bydgoskiej Rady Miasta. Ze stanowiska wiceprzewodniczącego zrezygnował Ireneusz Nitkiewicz. Dlaczego to zrobił? » więcej 2020-01-29, godz. 10:26 Anna Gembicka w Radiu PiK: - Turystyka uzdrowiskowa może ożywić region Dawny basen solankowy w Ciechocinku ma szansę znowu przyciągać kuracjuszy. Starania o odnowienie niszczejącego od lat obiektu - zapowiedziała na naszej anteni ... » więcej 2020-01-29, godz. 10:15 Władze szpitala w Świeciu uspokajają: nikt u nas nie choruje na koronawirusa 55 - letni mężczyzna mieszkaniec Chełmna, który trafił tam kilka dni temu sam zgłosił się do lecznicy, bo miał objawy grypy. Wcześniej wrócił z Australii, mia ... » więcej
1234567