Wtorek, 18 lutego 2020 r.   Imieniny: Szymona, Konstancji, Flawiana
Zderzenie czołowe w Małkach na drodze nr 15, na odcinku Toruń-Brodnica. Jedna osoba ranna, ruch wahadłowy
Zderzenie czołowe w Małkach na drodze nr 15, na odcinku Toruń-Brodnica. Jedna osoba ranna, ruch wahadłowy
Zderzenie czołowe w Małkach na drodze nr 15, na odcinku Toruń-Brodnica. Jedna osoba ranna, ruch wahadłowy
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-09-25, 22:13 Andrzej Krystek/Michał Zaręba

Zielona kampania po lewej stronie sceny politycznej!

W Bydgoszczy Lewica prezentowała Zielony Pakt dla Bydgoszczy./fot. Andrzej Krystek
W Bydgoszczy Lewica prezentowała Zielony Pakt dla Bydgoszczy./fot. Andrzej Krystek
Spotkanie Lewicy w Toruniu./fot. Michał Zaręba/archiwum
Spotkanie Lewicy w Toruniu./fot. Michał Zaręba/archiwum
- Lewica stawia na odnawialne źródła energii - mówił w Toruniu lider listy Robert Kwiatkowski. Natomiast w Bydgoszczy, lewica z Krzysztofem Gawkowskim na czele, zaprezentowała Pakiet zielony dla Bydgoszczy.
- Proponujemy, żeby Polacy, ci którzy mają miejsce na to, i którzy będą mogli zakupić bądź zainwestować za środki pożyczone od państwa, stali się także prosumentami, to znaczy, żeby wytwarzali energię elektryczną z paneli fotowoltaicznych. Tak się dzieje w wielu państwach Europy. Potrzebna jest masowa inwestycja w tego typu odnawialne źródła energii - mówił w Toruniu Robert Kwiatkowski.

27 września do grodu Kopernika przyjedzie były prezydent Aleksandr Kwaśniewski. O godz. 17.00 spotka się z mieszkańcami w sali na toruńskich Jordankach.

W Bydgoszczy pod fontanną „Potop”, Krzysztof Gawkowski, bydgoski lider Lewicy, przekonywał do Pakietu zielonego dla Bydgoszczy.

- Przedstawiamy dziś Pakiet zielony na Bydgoszczy, czyli jak chcemy walczyć o ochronę środowiska, o ekologię, o czyste powietrze. Rocznie w Polsce, z powodu smogu umiera 45 tysięcy osób. Importujemy blisko 20 milionów ton węgla do Polski. Polska jest krajem, w którym udział energii wytwarzanej przez odnawialne źródła energii jest jednym z najmniejszych w Europie. Cały czas konsumpcja dotycząca pieców kotłowych w Polsce jest na wysokim poziomie, a sama Bydgoszcz jest jednym z miast, które mają najwięcej dni smogowych w Polsce. W Bydgoszczy jest gorsze powietrze pod tym względem, niż Katowicach...(...)

Według przedstawionych na konferencji danych, w Bydgoszczy jest jeszcze ok.24 tys. pieców ogrzewanych węglem, z tego 5 tys. w budynkach komunalnych.

Więcej w materiale Andrzeja Krystka.
Materiał Andrzeja Krystka z Bydgoszczy
Materiał Michała Zaręby z Torunia

Wiadomości lokalne

2020-02-18, godz. 14:27 Politycy PiS oburzeni po udziale Kidawy-Błońskiej w spotkaniu o strategii województwa - Spotkanie konsultacyjne w Urzędzie Miasta Włocławek zostało upolitycznione i przekształcone w wiec poparcia dla kandydatki KO na prezydenta Małgorzaty Kidaw ... » więcej 2020-02-18, godz. 13:48 Sportowcy, bankowcy i ratownicy odporni na stres. Badania bydgoskich naukowców Stres u różnych grup zawodowych pod lupą naukowców. Bydgoscy psychologowie zakończyli kilkuletni projekt. » więcej 2020-02-18, godz. 13:03 Kidawa-Błońska we Włocławku: Prezydent musi słuchać głosu Polaków - Nie wierzę w zawetowanie przez prezydenta Andrzeja Dudę noweli dającej rekompensatę TVP i PR, ale obywatele mu to zapamiętają - mówiła Małgorzata Kidawa-Bło ... » więcej 2020-02-18, godz. 11:56 Ratusz słucha przedsiębiorców. Będą zmiany w okolicach Starego Rynku Wydłuży się czas dla dostawców, pojawią się nowe miejsca postojowe dla zaopatrzeniowców oraz osób niepełnosprawnych - takie zmiany szykują się wiosną w okolic ... » więcej 2020-02-18, godz. 11:02 Janusz Zemke doradcą Biedronia. „Zadaje dużo pytań, jestem do dyspozycji" - Sprawy bezpieczeństwa państwa to nie problem jednej czy innej partii, ale całego kraju - mówił w Polskim Radiu PiK Janusz Zemke. Polityk został doradcą do s ... » więcej 2020-02-18, godz. 09:45 Chora przywieziona z Grudziądza już po badaniach. Szpital zakaźny: To nie koronawirus Nie stwierdzono koronawirusa u kobiety, która trafiła z takim podejrzeniem do Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego w Bydgoszczy. Pozostaje pod obserwacją sanepidu. » więcej 2020-02-18, godz. 08:00 Nad Gopło po rekreację i edukację. Nowa siedziba Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia Nadgoplański Park Tysiąclecia zyska nową siedzibę i bazę edukacyjną. 17 lutego w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu została ... » więcej 2020-02-18, godz. 07:00 Podziękował policjantom za to... że go zatrzymali! Dzielnicowi z Grudziądza zatrzymali 23-letniego mężczyznę poszukiwanego za kradzieże przez Sąd Rejonowy w Grudziądzu. W trakcie kontroli okazało się, że mężcz ... » więcej 2020-02-18, godz. 06:30 W kombinezonach i goglach załoga karetki przewiozła pacjentkę do Bydgoszczy Do szpitala zakaźnego w Bydgoszczy przewieziono z jednej z grudziądzkich przychodni pacjentkę z podejrzeniem koronawirusa. » więcej 2020-02-18, godz. 06:00 Zmęczony kierowca to zagrożenie na drodze! Symulowana załoga? Inspekcja Transportu Drogowego w Bydgoszczy zapowiada „Zero tolerancji dla tego procederu!”. Chodzi o fałszowanie czasu pracy kierowcy. Każ ... » więcej
1234567