Środa, 13 listopada 2019 r.   Imieniny: Mateusza, Izaaka, Stanisława
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-09-25, 22:13 Andrzej Krystek/Michał Zaręba

Zielona kampania po lewej stronie sceny politycznej!

W Bydgoszczy Lewica prezentowała Zielony Pakt dla Bydgoszczy./fot. Andrzej Krystek
W Bydgoszczy Lewica prezentowała Zielony Pakt dla Bydgoszczy./fot. Andrzej Krystek
Spotkanie Lewicy w Toruniu./fot. Michał Zaręba/archiwum
Spotkanie Lewicy w Toruniu./fot. Michał Zaręba/archiwum
- Lewica stawia na odnawialne źródła energii - mówił w Toruniu lider listy Robert Kwiatkowski. Natomiast w Bydgoszczy, lewica z Krzysztofem Gawkowskim na czele, zaprezentowała Pakiet zielony dla Bydgoszczy.
- Proponujemy, żeby Polacy, ci którzy mają miejsce na to, i którzy będą mogli zakupić bądź zainwestować za środki pożyczone od państwa, stali się także prosumentami, to znaczy, żeby wytwarzali energię elektryczną z paneli fotowoltaicznych. Tak się dzieje w wielu państwach Europy. Potrzebna jest masowa inwestycja w tego typu odnawialne źródła energii - mówił w Toruniu Robert Kwiatkowski.

27 września do grodu Kopernika przyjedzie były prezydent Aleksandr Kwaśniewski. O godz. 17.00 spotka się z mieszkańcami w sali na toruńskich Jordankach.

W Bydgoszczy pod fontanną „Potop”, Krzysztof Gawkowski, bydgoski lider Lewicy, przekonywał do Pakietu zielonego dla Bydgoszczy.

- Przedstawiamy dziś Pakiet zielony na Bydgoszczy, czyli jak chcemy walczyć o ochronę środowiska, o ekologię, o czyste powietrze. Rocznie w Polsce, z powodu smogu umiera 45 tysięcy osób. Importujemy blisko 20 milionów ton węgla do Polski. Polska jest krajem, w którym udział energii wytwarzanej przez odnawialne źródła energii jest jednym z najmniejszych w Europie. Cały czas konsumpcja dotycząca pieców kotłowych w Polsce jest na wysokim poziomie, a sama Bydgoszcz jest jednym z miast, które mają najwięcej dni smogowych w Polsce. W Bydgoszczy jest gorsze powietrze pod tym względem, niż Katowicach...(...)

Według przedstawionych na konferencji danych, w Bydgoszczy jest jeszcze ok.24 tys. pieców ogrzewanych węglem, z tego 5 tys. w budynkach komunalnych.

Więcej w materiale Andrzeja Krystka.
Materiał Andrzeja Krystka z Bydgoszczy
Materiał Michała Zaręby z Torunia

Wiadomości lokalne

2019-11-13, godz. 08:11 Rok na stanowisku. Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski poddany ocenie Mija rok od wyborów samorządowych. Co udało się zrobić prezydentowi Maciejowi Glamowskiemu i jak oceniają to inni? » więcej 2019-11-13, godz. 07:12 Kiedy tramwaje na górnym tarasie w Bydgoszczy? W grudniu po południu Trwają przygotowania do powrotu tramwajów na górnym tarasie miasta. Na osiedla Kapuściska, Wyżyny i Glinki w połowie grudnia będzie można dojechać bez przesia ... » więcej 2019-11-12, godz. 21:12 W Klubie „Supełek” haftują od 40 lat! Świętowali okrągły jubileusz Od 40 lat Klub Rękodzieła Artystycznego działa przy Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu. » więcej 2019-11-12, godz. 17:05 Naukowcy z UKW nagrodzeni! Egzoszkielet pomoże chorym, a rozdrabnianie przyspieszy recykling! To pierwszy tak duży sukces naukowców z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Na tegorocznych targach iEna 2019 w Norymberdze - które są jedną z naj ... » więcej 2019-11-12, godz. 15:05 Ramy okienne i panele podłogowe do pieca. 36 mandatów we Włocławku Stare meble, odpady po remontach i plastikowe butelki - to wrzucają do pieców włocławianie. W tym roku strażnicy miejscy nałożyli już 36 mandatów za spalanie ... » więcej 2019-11-12, godz. 14:15 Długi weekend na drogach: trzy osoby zginęły, zatrzymanych 54 pijanych kierowców Trzy osoby straciły życie na drogach w naszym regionie w miniony długi weekend. Niestety znowu było wielu takich, którzy wsiedli za kierownicę po wypiciu alko ... » więcej 2019-11-12, godz. 13:33 Ewa zginęła na przejściu, 23-latka przeprasza rodziców w sądzie. Jaka będzie kara? 23-letnia sprawczyni śmiertelnego wypadku na bydgoskich Kapuściskach stanęła we wtorek przed sądem. Niespełna rok temu potrąciła na pasach przy ul. Szpitalnej ... » więcej 2019-11-12, godz. 11:39 Rozpoczęła się nowa kadencja Parlamentu. Kto nas reprezentuje w Warszawie? 25 posłów i 5 senatorów będzie reprezentować nasze województwo podczas rozpoczynającej się nowej kadencji Parlamentu. » więcej 2019-11-12, godz. 11:20 Poseł Lenz: Spodziewam się w Sejmie debat pełnych emocji. Będzie się dużo działo - Spokojnie już było — odpowiedział poseł Tomasz Lenz na pytanie, jaka będzie rozpoczynająca się we wtorek IX kadencja Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej. Tomasz ... » więcej 2019-11-12, godz. 10:45 Katedra i kuria odcięte od świata. Podpisy pod petycją zbierane w parafiach i w Internecie - Jako mieszkańcy Diecezji Bydgoskiej zwracamy się do Pana Prezydenta i do Rady Miasta Bydgoszczy z prośbą o cofnięcie decyzji o zamknięciu ruchu samochodoweg ... » więcej
1234567