Środa, 30 września 2020 r.   Imieniny: Wery, Honoriusza, Hieronim
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2019-09-25, 21:01 PAP

„Jarosław Kaczyński rozmawia przy herbacie z Krzysztofem Czabańskim. Ja Cię nie mogę!”

Krzysztof Czabański./fot. archiwum PR PiK
Krzysztof Czabański./fot. archiwum PR PiK
- W wyborach do Sejmu warto oddać głos na przewodniczącego Rady Mediów Narodowych Krzysztofa Czabańskiego; Rada Mediów Narodowych to był naprawdę dobry pomysł - mówi w spocie wyborczym prezes PiS Jarosław Kaczyński o Czabańskim, który kandyduje do Sejmu w okręgu toruńsko-włocławskim.
Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański zamieścił na swoim facebookowym profilu materiał wideo i napisał: „Jarosław Kaczyński rozmawia przy herbacie z Krzysztofem Czabańskim. Ja Cię nie mogę ...!”.

Rozmowę rozpoczyna Jarosław Kaczyński: — Cztery lata temu jak się otworzyło telewizję publiczną to było słabo i jednostajnie. A dzisiaj naprawdę wielka zmiana i to jest zmiana, którą uzyskaliśmy w wielkiej mierze dzięki Tobie — mówi Kaczyński. Krzysztof Czabański dodaje: - A nie zapominaj o Polskim Radio i Polskiej Agencji Prasowej, jeśli mogę coś od siebie dodać.

— Pomysł z Radą Mediów Narodowych, to był naprawdę dobry pomysł — ocenił Kaczyński i uznał, że przed powstaniem RMN sytuacja w mediach była fatalna. — I żeście ją zmienili, no a Ty głównie — ocenia Kaczyński.

Prezes PiS żartował, że rzadko mu się zdarza, żeby mówić o kimś „dobrzy ludzie”. Czabański odpowiedział mu: — Przyzwyczaiłeś się do mnie przez 30 lat... — 30 lat się znamy i rzeczywiście się do tego przyzwyczaiłem, dlatego tak bardzo bym chciał, żebyś był w Sejmie, który będzie 13 października wybrany. Sądzę, że to będzie bardzo dobry wybór — mówi Kaczyński.

Prezes PiS tłumaczy, że warto, by Czabański został posłem, bo to jest człowiek, który bardzo wiele różnych rzeczy w życiu robił, robił dobrze, robił dla Polski. — Działał jeszcze w czasach podziemia, działał później i był zawsze po właściwej stronie. Był tym, który zobaczył, co się dzieje w Polsce naprawdę bardzo szybko. Bardzo szybko, można powiedzieć, zanim to zostało nazwane, odkrył postkomunizm i jego fatalne wady. Odkrył to wszystko, co naprawdę nie służyło Polsce, nie służyło Polakom. Dlatego jego wsparcie w tym dziele dobrej zmiany jest ogromnie istotne — podkreśla Kaczyński. — Stąd ta moja prośba o wsparcie - dodaje.

http://www.facebook.com/czabanski.krzysztof/videos/1575447299277225/

Wiadomości lokalne

2020-09-30, godz. 18:56 Bydgoszcz muzycznie kreatywna? Postara się to udowodnić! Bydgoszcz będzie aplikować do listy „miast kreatywnych” UNESCO, w dziedzinie muzyki - poinformował prezydent miasta Rafał Bruski, w czasie konferencji prasowe ... » więcej 2020-09-30, godz. 17:51 Umowa podpisana. W Toruniu będą autobusy elektryczne Toruń wkracza w nową erę komunikacji miejskiej. 30 września 2020 r. miasto za pośrednictwem Miejskiego Zakładu Komunikacji podpisało umowy na zakup sześciu au ... » więcej 2020-09-30, godz. 16:57 Co uprawiasz, co hodujesz? Trwa Powszechny Spis Rolny. Jest obowiązkowy! Co generalnie uprawiają rolnicy, jakie zwierzęta hodują, jakie mają gospodarstwa i czego potrzebują, jakiego wsparcia, pomocy w polityce państwa oraz Unii Eur ... » więcej 2020-09-30, godz. 16:49 Siedem szkół z regionu zamkniętych, 40 ma lekcje zdalne. Przez epidemię Koronawirus w kujawsko- pomorskich szkołach: rośnie liczba placówek, którym pandemia reorganizuje plan zajęć. » więcej 2020-09-30, godz. 15:47 Nieoficjalnie: Jest decyzja ws. finansowania budowy Centrum Camerimage w Toruniu - Jestem spokojny o przyszłość tej inwestycji - przekazał Polskiemu Radiu PiK prezydent Torunia. » więcej 2020-09-30, godz. 14:47 Odznaczenie prezydenta RP dla prof. Polaka! Tymczasem UMK nie zmienia decyzji Prezydent RP Andrzej Duda odznaczył Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski prof. Wojciecha Polaka. Odznaczenie zostało przyznane toruńskiemu naukowcowi ... » więcej 2020-09-30, godz. 14:06 Tylko dwa wolne respiratory dla chorych na Covid-19 w szpitalu w Grudziądzu - W naszym szpitalu, który obecnie działa na II i III poziomie, czyli jako zakaźny i wielospecjalistyczny, mamy obecnie dwa wolne miejsce pod respiratorem dla ... » więcej 2020-09-30, godz. 13:11 Starosta sępoleński zakażony koronawirusem. 20 osób z urzędu na kwarantannie Jarosław Tadych dowiedział się w środę, że choruje na Covid-19. Starostwo Powiatowe w Sępólnie Krajeńskim jest czynne w ograniczonym zakresie, bo część pracow ... » więcej 2020-09-30, godz. 12:23 Bydgoszcz zakorkowana! Drogowcy: „Inwestycje niezbędne, a aut coraz więcej” [film z drona] Kujawska, Wojska Polskiego, Królowej Jadwigi - i w wielu innych miejscach Bydgoszczy trwają remonty i tworzą się gigantyczne korki. Tymczasem drogowcy namawia ... » więcej 2020-09-30, godz. 11:41 70-latek z Covid-19 zmarł, bo nie było miejsca na OIOM-ie. NFZ domaga się wyjaśnień Kujawsko Pomorski NFZ wyjaśnia, jak doszło do śmierci pacjenta z Covid-19 w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu. W weekend na oddziale zakaźnym placówki ... » więcej
1234567