Poniedziałek, 18 listopada 2019 r.   Imieniny: Romana, Klaudyny, Karoliny / Powołanie Radia PiK SA (1993)
Zablokowana DK5 po wypadku w okolicach Świecia.
Zablokowana DK5 po wypadku w okolicach Świecia.
Zablokowana DK5 po wypadku w okolicach Świecia.
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-09-25, 21:01 PAP

„Jarosław Kaczyński rozmawia przy herbacie z Krzysztofem Czabańskim. Ja Cię nie mogę!”

Krzysztof Czabański./fot. archiwum PR PiK
Krzysztof Czabański./fot. archiwum PR PiK
- W wyborach do Sejmu warto oddać głos na przewodniczącego Rady Mediów Narodowych Krzysztofa Czabańskiego; Rada Mediów Narodowych to był naprawdę dobry pomysł - mówi w spocie wyborczym prezes PiS Jarosław Kaczyński o Czabańskim, który kandyduje do Sejmu w okręgu toruńsko-włocławskim.
Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański zamieścił na swoim facebookowym profilu materiał wideo i napisał: „Jarosław Kaczyński rozmawia przy herbacie z Krzysztofem Czabańskim. Ja Cię nie mogę ...!”.

Rozmowę rozpoczyna Jarosław Kaczyński: — Cztery lata temu jak się otworzyło telewizję publiczną to było słabo i jednostajnie. A dzisiaj naprawdę wielka zmiana i to jest zmiana, którą uzyskaliśmy w wielkiej mierze dzięki Tobie — mówi Kaczyński. Krzysztof Czabański dodaje: - A nie zapominaj o Polskim Radio i Polskiej Agencji Prasowej, jeśli mogę coś od siebie dodać.

— Pomysł z Radą Mediów Narodowych, to był naprawdę dobry pomysł — ocenił Kaczyński i uznał, że przed powstaniem RMN sytuacja w mediach była fatalna. — I żeście ją zmienili, no a Ty głównie — ocenia Kaczyński.

Prezes PiS żartował, że rzadko mu się zdarza, żeby mówić o kimś „dobrzy ludzie”. Czabański odpowiedział mu: — Przyzwyczaiłeś się do mnie przez 30 lat... — 30 lat się znamy i rzeczywiście się do tego przyzwyczaiłem, dlatego tak bardzo bym chciał, żebyś był w Sejmie, który będzie 13 października wybrany. Sądzę, że to będzie bardzo dobry wybór — mówi Kaczyński.

Prezes PiS tłumaczy, że warto, by Czabański został posłem, bo to jest człowiek, który bardzo wiele różnych rzeczy w życiu robił, robił dobrze, robił dla Polski. — Działał jeszcze w czasach podziemia, działał później i był zawsze po właściwej stronie. Był tym, który zobaczył, co się dzieje w Polsce naprawdę bardzo szybko. Bardzo szybko, można powiedzieć, zanim to zostało nazwane, odkrył postkomunizm i jego fatalne wady. Odkrył to wszystko, co naprawdę nie służyło Polsce, nie służyło Polakom. Dlatego jego wsparcie w tym dziele dobrej zmiany jest ogromnie istotne — podkreśla Kaczyński. — Stąd ta moja prośba o wsparcie - dodaje.

http://www.facebook.com/czabanski.krzysztof/videos/1575447299277225/

Wiadomości lokalne

2019-11-18, godz. 18:56 Mniej pieniędzy w kasie Inowrocławia. Na czym będzie trzeba zaoszczędzić? W miejskiej kasie Inowrocławia w przyszłym roku będzie o 12 mln złotych mniej w stosunku do roku bieżącego. Miasto zmuszone jest szukać oszczędności, zrezygnu ... » więcej 2019-11-18, godz. 17:52 O czym ta wystawa? O sukcesach, a nie porażkach Chcą uczyć młodych ludzi o zwycięstwach, a nie klęskach narodowych. Na bydgoskim Placu Wolności otwarta została wystawa fotograficzna Jarosława Goliszewskiego ... » więcej 2019-11-18, godz. 15:34 Napadł na dwie stacje benzynowe i sterroryzował pracowników. Policja już go ma 32-letni mężczyzna trafił na trzy miesiące do aresztu za dwa rozboje, których dokonał na stacjach benzynowych. Podejrzanemu grozi do 12 lat więzienia. » więcej 2019-11-18, godz. 14:31 Jak hodować gęsi? Kto się zdecyduje, może liczyć na szkolenia w Urzędzie Marszałkowskim Do zakładania niewielkich, przydomowych hodowli gęsi zachęca rolników z naszego regionu Urząd Marszałkowski. I organizuje szkolenia dla chętnych. » więcej 2019-11-18, godz. 13:32 Kurtki, bluzy, spodnie a zwłaszcza buty pilnie potrzebne. Zbiórka dla bezdomnych Zimowa odzież i buty potrzebne są dla bezdomnych trafiających na oddział ratunkowy Szpitala Wojskowego w Bydgoszczy. Na przeciw tym potrzebom wychodzi parafia ... » więcej 2019-11-18, godz. 12:46 Stypendia Ministra Nauki dla naukowców z bydgoskiego UTP. Ponad 5 tys. miesięcznie Dr inż. Weronika Kruszelnicka z wydziału inżynierii mechanicznej i dr Dariusz Kulus z wydziału rolnictwa i biotechnologii znaleźli się wśród 211 naukowców z c ... » więcej 2019-11-18, godz. 11:57 Szlam z resztkami zwierząt rozrzucony na łące we Wdeckim Parku Krajobrazowym Polskie Radio PiK, po apelach okolicznych mieszkańców, interweniuje w sprawie niebezpiecznego składowiska odpadów we Wdeckim Parku Krajobrazowym. Dochodzenie ... » więcej 2019-11-18, godz. 11:33 Przejmij stery samolotu i zobacz Bydgoszcz z lotu ptaka. Konkurs w Polskim Radiu PiK Słuchaj programu 'Zawsze Dzień Dobry' w Polskim Radiu PiK i wygraj lot Cessną. » więcej 2019-11-18, godz. 11:19 Zdecyduj, jakie obiekty i gdzie powstaną w Myślęcinku. Trwają konsultacje społeczne Bydgoszczanie mogą mieć wpływ na zagospodarowanie Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku. Trwają konsultacje społeczne, związane z przystąpieniem do ... » więcej 2019-11-18, godz. 10:23 Kosma Złotowski: Poseł Biedroń wymyślił rezolucję jak z dowcipu o radiu Erewań - Rezolucja Parlamentu Europejskiego z ubiegłego tygodnia w sprawie rzekomej penalizacji edukacji seksualnej w Polsce przypomina znany dowcip o radiu Erewań — ... » więcej
1234567