Środa, 25 listopada 2020 r.   Imieniny: Erazma, Katarzyny
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2019-09-26, 06:12 Magda Jasińska

Czwarta debata Polskiego Radia PiK o edukacji i nauce. Słuchajcie! Oglądajcie! [wideo]

Czwarta z ośmiu parlamentarnych debat PR PiK dotyczyć będzie edukacji i nauki./fot. Tomasz Kaźmierski
Czwarta z ośmiu parlamentarnych debat PR PiK dotyczyć będzie edukacji i nauki./fot. Tomasz Kaźmierski
Czwarta z ośmiu parlamentarnych debat PR PiK dotyczyć będzie edukacji i nauki./fot. Tomasz Kaźmierski
Czwarta z ośmiu parlamentarnych debat PR PiK dotyczyć będzie edukacji i nauki./fot. Tomasz Kaźmierski
Trwa cykl Debat Parlamentarnych w Polskim Radiu PiK. W studiu im. Jeremiego Przybory, dwa razy w tygodniu dyskutują kandydaci do parlamentu. Rozmawialiśmy już o polityce historycznej, o zdrowiu, o gospodarce. Czwarta debata była poświęcona edukacji i nauce.
W trzech rundach wytypowani przez komitety wyborcze kandydaci do parlamentu dyskutowali na trzy tematy:

1. Czy i jak należy zmieniać polską szkołę? Czy potrzebna jest ustawowa standaryzacja
szkolnictwa? Jak ją finansować i jak usytuować nauczyciela w systemie?

2. Czego powinna uczyć polska szkoła, na co należy kłaść nacisk? Czy powinna uczyć efektywnego komunikowania się, kreatywności, pracy w zespole czy szybkiej adaptacji do zmieniającego się otoczenia, a może powinna dostarczać uczniom jedynie wiedzy? Czy ma uczyć czy również wychowywać?

3. Jak wzmocnić kujawsko-pomorskie uczelnie? Co można zrobić, by uczelnie z naszego regionu były pierwszym wyborem przyszłego studenta? Czy jednym z pomysłów może być postawienie na łączenie uczelni poprzez tworzenie federacji? Jaki wpływ na poziom polskiej nauki i uczelni mogą mieć parlamentarzyści?

Uczestnicy debaty: Krzysztof Sikora (lista nr 1 - Komitet wyborczy PSL), Wojciech Jaranowski (lista nr 2 - Komitet wyborczy Prawo i Sprawiedliwość), Krzysztof Gawkowski (lista nr 3 - Komitet wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej), Cyprian Sajna (lista nr 4 - Komitet wyborczy Konfederacja Wolność i Niepodległość), Barbara Zalewska (Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska - Platforma Obywatelska, .N, iPL Zieloni) oraz Marek Kuszyński (Komitet Wyborczy Wyborców Koalicja Bezpartyjni i Samorządowcy).

Wiadomości lokalne

2020-11-25, godz. 11:08 Zbigniew Gryglas: Pracujemy nad logistyką szczepień, ruszą pod koniec stycznia [rozmowa] - Szpitale tymczasowe to obiekty zapasowe, musimy je posiadać. Rząd zrobi wszystko, by Polacy mieli dostęp do szczepionki - mówił Zbigniew Gryglas — podsekret ... » więcej 2020-11-25, godz. 09:15 5 tys. szczepionek przeciw grypie m.in. dla seniorów i podopiecznych DPS-ów Miejska Przychodnia Specjalistyczna w Toruniu w środę (25 listopada) rozpocznie szczepienia przeciwko grypie. W ramach miejskiego programu z darmowych szczepi ... » więcej 2020-11-25, godz. 08:39 Śmigłowiec na dyżurze. Lotnicze Pogotowie Ratunkowe ma wreszcie swoją bazę Bydgoskie Lotnicze Pogotowie Ratunkowe od środy pracuje w nowej siedzibie, wybudowanej w Żołędowie. O godz. 7.00 załoga śmigłowca Ratownik 2 rozpoczęła w niej ... » więcej 2020-11-25, godz. 07:56 Tadeusz Chęsy zastąpi Iwana Alejnika. Nowy patron dla inowrocławskiej ulicy Za kilka dni wojewoda kujawsko-pomorski wyda zarządzenie zastępcze zmieniające nazwę ulicy na osiedlu Rąbin w Inowrocławiu. Według Instytutu Pamięci Narodowej ... » więcej 2020-11-25, godz. 07:04 Kto nie ma pociągu do kolei? Cięcia regionalnych połączeń! Szykują się cięcia połączeń kolejowych w regionie. Od 13 grudnia obowiązywać będzie nowy rozkład jazdy pociągów. » więcej 2020-11-24, godz. 18:15 Wszystkie wnioski z Kujaw i Pomorza w drugim etapie programu Kolej Plus W sumie z całej Polski kryteria spełniło i przeszło dalej 79 z 96 projektów. Listę zakwalifikowanych wniosków ogłoszono dziś podczas wideokonferencji z udział ... » więcej 2020-11-24, godz. 15:35 Kierowco ciężarówki zdobądź „szacun”. Kampania na autostradzie A1 „Szanujmy się” - to hasło kampanii edukacyjnej prowadzonej na autostradzie A1, również w naszym regionie. Akcja ma przypominać zasady bezpiecznego poruszania ... » więcej 2020-11-24, godz. 13:45 Osobiście do biura Enei? Tak, ale po wcześniejszym umówieniu Osobiste załatwienie sprawy związanej z energią to aktualnie nie lada wyzwanie. Enea - podobnie jak wiele innych firm - w związku z epidemią wprowadziła duże ... » więcej 2020-11-24, godz. 13:11 Groźny wypadek w Przyłubiu. Ranna kobieta przewieziona do szpitala Jedna osoba została ranna w wyniku wypadku, do którego doszło w Przyłubiu na drodze nr 10 na odcinku pomiędzy Bydgoszczą i Toruniem. Zderzyły się dwa samochod ... » więcej 2020-11-24, godz. 11:25 Świąteczna Zbiórka Żywności. Tym razem bez wolontariuszy „Święta godne, a nie głodne” pod takim hasłem rozpoczęła się kolejna edycja Świątecznej Zbiórki Żywności. Akcja jak co roku organizowana jest przez Banki Żywn ... » więcej
1234567