Poniedziałek, 28 września 2020 r.   Imieniny: Wacława, Tymona, Marka
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2019-09-24, 16:48 Jolanta Fischer/Redakcja

Posłanka Pawłowicz w Bydgoszczy: Kampania jest niezwykle brutalna

Krystyna Pawłowicz/fot. Adrian Grycuk, Wikipedia
Krystyna Pawłowicz/fot. Adrian Grycuk, Wikipedia
- Nie wszystko udało się zrobić. Czasem trudno zrealizować plany, trzeba wyczekać odpowiedni moment - mówiła w Bydgoszczy Krystyna Pawłowicz.
Posłanka PiS Krystyna Pawłowicz spotkała się w niedzielę z bydgoszczanami. Choć – jak przyznała – sama wycofuje się z życia politycznego, udzieliła swojego poparcia Bartoszowi Kownackiemu, który startuje z listy w okręgu bydgoskim. Jej zdaniem opozycja prowadzi brutalną i nieuczciwą kampanię wyborczą, a obecny rząd zapewnia politykę godnościową i solidarność społeczną.

Jolanta Fischer: Mówiła Pani o sukcesach tego rządu, natomiast wiemy, że są też głosy rozczarowania ze strony ludzi o prawicowych przekonaniach.
Krystyna Pawłowicz: Jakie głosy?

Na przykład dotyczące zamrożenia ustawy antyaborcyjnej czy ustawy 447.
– Odpowiem słowami prezesa Kaczyńskiego, że nie sztuka mieć bardzo dobre plany, sztuką jest móc je zrealizować. Nie pozwoliły na to ograniczenia, które mieliśmy i które nie były wcale tylko po stronie opozycji, ale również części środowisk kobiecych. Taka jest niestety rzeczywistość, że te plany były nie do przeprowadzenia.
Akurat wtedy w 2016 roku, kiedy próbowaliśmy to zrobić, środowiska lewicowe zaczęły organizować jakiś marsze parasolek itd., które wciągnęły bardzo duże ilości i młodzieży. Potem próbowali zmienić Sejm w trybunę awantur, posłowie przygotowali wniosek do Trybunału Konstytucyjnego i prezes Kaczyński uznał, że przez Trybunał, gdzie nie ma dostępu – nie można tam wchodzić i krzyczeć – będzie to łatwiejsze. Tym bardziej, że oznaczałoby tylko uznanie jednego z przepisów za niezgodny z Konstytucją. Tego nie zdążyliśmy zrobić, ale tylko dlatego tylko, że – w moim przekonaniu, bo ja nie jestem w Trybunale Konstytucyjnym – trwa niezwykle brutalna kampania wyborcza. Opozycja gra o wszystko, wykorzystuje zagraniczne środki, presję itd.
To będzie zrobione, bo to jest jeden z postulatów oczywistych. Do tego zmusza nas nawet Konstytucja i ustawa o rzeczniku praw dziecka, która mówi, że dzieckiem jest osoba ludzka od chwili poczęcia. Mamy taki obowiązek, więc te środowiska powinny zrozumieć, że nie to się robi, co byśmy w danym momencie chcieli, tylko trzeba wyczekać tzw. moment. (...)
Rozmowa Jolanty Fischer z Krystyną Pawłowicz
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2020-09-28, godz. 13:02 W szpitalu brak miejsc dla chorych z Covidem, wojsko pomaga w DPS-ach Miejsc dla pacjentów z koronawirusem zaczyna brakować w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu. Tymczasem „terytorialsi” z regionu od dwóch dni pomagają w ... » więcej 2020-09-28, godz. 11:26 Senator PSL po przejściu Covid-19: Apeluję o słuchanie sanepidu i empatię dla chorych - Gospodarka, szkoły - wszystko wróciło do normalności i w tej chwili trudno by było Polaków zmobilizować, aby nałożyli sami na siebie rygory i ograniczenia, ... » więcej 2020-09-28, godz. 09:46 Nowa elewacja i dodatkowe stropy. Remont zabytkowego spichlerza w Grudziądzu Ćwierć miliona złotych będzie kosztować remont elewacji grudziądzkiego XIV-wiecznego spichlerza numer 45. Prace zostaną wykonane od strony Wisły. » więcej 2020-09-28, godz. 07:03 Co słychać na budowie trasy S5? Raport z odcinka Bydgoszcz Błonie - Szubin Północ [zdjęcia] Budowa trasy S5 pomiędzy węzłem Bydgoszcz Błonie i Szubin Północ wiąże się z powstaniem nowych mostów wiaduktów i innych obiektów inżynierskich. Jednym z nich ... » więcej 2020-09-27, godz. 20:34 Witrażowy sterowiec? Tylko w Toruniu. Przypomina historię wojsk balonowych To ostatnia okazja, by zobaczyć - prawie na żywo - jak wyglądał jedyny w wojsku polskim sterowiec o imieniu Lech, który przed wojną stacjonował w Toruniu. » więcej 2020-09-27, godz. 18:59 Czołówka niedaleko Łochowa. Auta rozbite, jedno doszczętnie. Dwie osoby w szpitalu Groźny wypadek na trasie między miejscowością Łochowo i Gorzeń. Na wysokości wsi Niedola doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. » więcej 2020-09-27, godz. 18:50 Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski nie ma koronawirusa. Wraca do pracy Samorządowiec, o czym informowaliśmy w piątek, przebywał na kwarantannie w związku, z tym, że w szkole, do której chodzi jego dziecko, stwierdzono przypadek c ... » więcej 2020-09-27, godz. 12:41 Rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Obchody w regionie Obchody w Bydgoszczy rozpoczęło (o 10.30) nabożeństwo w kościele garnizonowym Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju. Po mszy świętej zebrani złożyli kwiaty ... » więcej 2020-09-27, godz. 08:09 Co gryzie pszczelarzy? O tym mówiło się podczas dorocznego forum w Przysieku Do Przysieka koło Torunia zjechali pszczelarze i konsumenci pszczelich przysmaków. 28. Forum Pszczelarza w Przysieku było okazją do spotkań, dyskusji, wymiany ... » więcej 2020-09-26, godz. 18:00 Czterech poszkodowanych w wypadku drogowym w Przyłubiu [zdjęcia] W sobotę, 26 września przed południem doszło do poważnego wypadku drogowego w Przyłubiu koło Bydgoszczy. » więcej
1234567