Środa, 13 listopada 2019 r.   Imieniny: Mateusza, Izaaka, Stanisława
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-09-24, 16:48 Jolanta Fischer/Redakcja

Posłanka Pawłowicz w Bydgoszczy: Kampania jest niezwykle brutalna

Krystyna Pawłowicz/fot. Adrian Grycuk, Wikipedia
Krystyna Pawłowicz/fot. Adrian Grycuk, Wikipedia
- Nie wszystko udało się zrobić. Czasem trudno zrealizować plany, trzeba wyczekać odpowiedni moment - mówiła w Bydgoszczy Krystyna Pawłowicz.
Posłanka PiS Krystyna Pawłowicz spotkała się w niedzielę z bydgoszczanami. Choć – jak przyznała – sama wycofuje się z życia politycznego, udzieliła swojego poparcia Bartoszowi Kownackiemu, który startuje z listy w okręgu bydgoskim. Jej zdaniem opozycja prowadzi brutalną i nieuczciwą kampanię wyborczą, a obecny rząd zapewnia politykę godnościową i solidarność społeczną.

Jolanta Fischer: Mówiła Pani o sukcesach tego rządu, natomiast wiemy, że są też głosy rozczarowania ze strony ludzi o prawicowych przekonaniach.
Krystyna Pawłowicz: Jakie głosy?

Na przykład dotyczące zamrożenia ustawy antyaborcyjnej czy ustawy 447.
– Odpowiem słowami prezesa Kaczyńskiego, że nie sztuka mieć bardzo dobre plany, sztuką jest móc je zrealizować. Nie pozwoliły na to ograniczenia, które mieliśmy i które nie były wcale tylko po stronie opozycji, ale również części środowisk kobiecych. Taka jest niestety rzeczywistość, że te plany były nie do przeprowadzenia.
Akurat wtedy w 2016 roku, kiedy próbowaliśmy to zrobić, środowiska lewicowe zaczęły organizować jakiś marsze parasolek itd., które wciągnęły bardzo duże ilości i młodzieży. Potem próbowali zmienić Sejm w trybunę awantur, posłowie przygotowali wniosek do Trybunału Konstytucyjnego i prezes Kaczyński uznał, że przez Trybunał, gdzie nie ma dostępu – nie można tam wchodzić i krzyczeć – będzie to łatwiejsze. Tym bardziej, że oznaczałoby tylko uznanie jednego z przepisów za niezgodny z Konstytucją. Tego nie zdążyliśmy zrobić, ale tylko dlatego tylko, że – w moim przekonaniu, bo ja nie jestem w Trybunale Konstytucyjnym – trwa niezwykle brutalna kampania wyborcza. Opozycja gra o wszystko, wykorzystuje zagraniczne środki, presję itd.
To będzie zrobione, bo to jest jeden z postulatów oczywistych. Do tego zmusza nas nawet Konstytucja i ustawa o rzeczniku praw dziecka, która mówi, że dzieckiem jest osoba ludzka od chwili poczęcia. Mamy taki obowiązek, więc te środowiska powinny zrozumieć, że nie to się robi, co byśmy w danym momencie chcieli, tylko trzeba wyczekać tzw. moment. (...)
Rozmowa Jolanty Fischer z Krystyną Pawłowicz
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2019-11-13, godz. 07:12 Kiedy tramwaje na górnym tarasie w Bydgoszczy? W grudniu po południu Trwają przygotowania do powrotu tramwajów na górnym tarasie miasta. Na osiedla Kapuściska, Wyżyny i Glinki w połowie grudnia będzie można dojechać bez przesia ... » więcej 2019-11-12, godz. 21:12 W Klubie „Supełek” haftują od 40 lat! Świętowali okrągły jubileusz Od 40 lat Klub Rękodzieła Artystycznego działa przy Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu. » więcej 2019-11-12, godz. 17:05 Naukowcy z UKW nagrodzeni! Egzoszkielet pomoże chorym, a rozdrabnianie przyspieszy recykling! To pierwszy tak duży sukces naukowców z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Na tegorocznych targach iEna 2019 w Norymberdze - które są jedną z naj ... » więcej 2019-11-12, godz. 15:05 Ramy okienne i panele podłogowe do pieca. 36 mandatów we Włocławku Stare meble, odpady po remontach i plastikowe butelki - to wrzucają do pieców włocławianie. W tym roku strażnicy miejscy nałożyli już 36 mandatów za spalanie ... » więcej 2019-11-12, godz. 14:15 Długi weekend na drogach: trzy osoby zginęły, zatrzymanych 54 pijanych kierowców Trzy osoby straciły życie na drogach w naszym regionie w miniony długi weekend. Niestety znowu było wielu takich, którzy wsiedli za kierownicę po wypiciu alko ... » więcej 2019-11-12, godz. 13:33 Ewa zginęła na przejściu, 23-latka przeprasza rodziców w sądzie. Jaka będzie kara? 23-letnia sprawczyni śmiertelnego wypadku na bydgoskich Kapuściskach stanęła we wtorek przed sądem. Niespełna rok temu potrąciła na pasach przy ul. Szpitalnej ... » więcej 2019-11-12, godz. 11:39 Rozpoczęła się nowa kadencja Parlamentu. Kto nas reprezentuje w Warszawie? 25 posłów i 5 senatorów będzie reprezentować nasze województwo podczas rozpoczynającej się nowej kadencji Parlamentu. » więcej 2019-11-12, godz. 11:20 Poseł Lenz: Spodziewam się w Sejmie debat pełnych emocji. Będzie się dużo działo - Spokojnie już było — odpowiedział poseł Tomasz Lenz na pytanie, jaka będzie rozpoczynająca się we wtorek IX kadencja Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej. Tomasz ... » więcej 2019-11-12, godz. 10:45 Katedra i kuria odcięte od świata. Podpisy pod petycją zbierane w parafiach i w Internecie - Jako mieszkańcy Diecezji Bydgoskiej zwracamy się do Pana Prezydenta i do Rady Miasta Bydgoszczy z prośbą o cofnięcie decyzji o zamknięciu ruchu samochodoweg ... » więcej 2019-11-12, godz. 08:03 Świąteczne dekoracje rozświetlą Bydgoszcz. Trwają przygotowania do montażu trwają przygotowania do wykonania świątecznej iluminacji miasta. Każdy będzie mógł sobie zrobić zdjęcia z rozświetlonymi anielskimi skrzydłami. Na Starym Rynk ... » więcej
1234567