Poniedziałek, 18 listopada 2019 r.   Imieniny: Romana, Klaudyny, Karoliny / Powołanie Radia PiK SA (1993)
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-09-23, 19:37 Redakcja

Debaty parlamentarne w Polskim Radiu PiK. Czas na gospodarkę i politykę rolną [wideo]

Debaty parlamentarne - Studio im. Jeremiego Przybory. /fot. Tomasz Kaźmierski
Debaty parlamentarne - Studio im. Jeremiego Przybory. /fot. Tomasz Kaźmierski
Debaty parlamentarne - Studio im. Jeremiego Przybory. /fot. PR PiK
Debaty parlamentarne - Studio im. Jeremiego Przybory. /fot. PR PiK
Trwa cykl Debat Parlamentarnych w Polskim Radiu PiK. W studiu im. Jeremiego Przybory dyskutują kandydaci do Parlamentu. Trzecia debata (wtorek - 24.09.), została poświęcona gospodarce i polityce rolnej.
Debaty odbywają się zawsze we wtorki i czwartki, w godz. 12.05-13.00. Można je oglądać na żywo na naszej stronie www.radiopik.pl.

We wtorek (24.09.), w trzech rundach, wytypowani przez komitety wyborcze kandydaci dyskutowali na trzy tematy:

1. Niemieckie samochody, francuskie sery czy perfumy, hiszpańskie plaże (turystyka) - to wizytówki ww. krajów. Co, Państwa zdaniem, powinno być wizytówką Polski? Na co powinniśmy postawić, co rozwijać, by kojarzyło się z Polską i stanowiło impuls rozwojowy? Jak wspomóc rozwój gospodarki? Czy wystarczy zwiększyć popyt poprzez impulsy fiskalne takie jak obniżanie podatków?

2. Polska gospodarka oparta jest na węglu. Jednak zasoby węgla brunatnego, jak twierdzą naukowcy, skończą się w Polsce za ok. 20 lat, a koszty wydobycia węgla kamiennego wciąż rosną. Jak rozwiązać ten problem? Czy skoncentrować się na źródłach odnawialnych, czy postawić na energię jądrową? Jeśli tak, to kiedy zacząć odchodzić od węgla?

3. Czy, Państwa zdaniem, polskie rolnictwo jest konkurencyjne na rynku europejskim? Jak należałoby podwyższyć jego konkurencyjność? Jak Rząd RP i ustawodawca powinien wspomóc polskich rolników, by utrzymać produkcję i rozszerzyć rynki zbytu?

Uczestnicy debaty: Andrzej Gross (lista nr 1 - Komitet wyborczy PSL), Arkadiusz Stefaniak (lista nr 2 - Komitet wyborczy Prawo i Sprawiedliwość), Jan Szopiński (lista nr 3 - Komitet wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej), Sławomir Mentzen (lista nr 4 - Komitet wyborczy Konfederacja Wolność i Niepodległość), Dariusz Alabrudziński (Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska - Platforma Obywatelska, .N, iPL Zieloni) oraz Łukasz Pająk (Komitet Wyborczy Wyborców Koalicja Bezpartyjni i Samorządowcy).

Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2019-11-18, godz. 14:31 Jak hodować gęsi? Kto się zdecyduje, może liczyć na szkolenia w Urzędzie Marszałkowskim Do zakładania niewielkich, przydomowych hodowli gęsi zachęca rolników z naszego regionu Urząd Marszałkowski. I organizuje szkolenia dla chętnych. » więcej 2019-11-18, godz. 13:32 Kurtki, bluzy, spodnie a zwłaszcza buty pilnie potrzebne. Zbiórka dla bezdomnych Zimowa odzież i buty potrzebne są dla bezdomnych trafiających na oddział ratunkowy Szpitala Wojskowego w Bydgoszczy. Na przeciw tym potrzebom wychodzi parafia ... » więcej 2019-11-18, godz. 12:46 Stypendia Ministra Nauki dla naukowców z bydgoskiego UTP. Ponad 5 tys. miesięcznie Dr inż. Weronika Kruszelnicka z wydziału inżynierii mechanicznej i dr Dariusz Kulus z wydziału rolnictwa i biotechnologii znaleźli się wśród 211 naukowców z c ... » więcej 2019-11-18, godz. 11:57 Szlam z resztkami zwierząt rozrzucony na łące we Wdeckim Parku Krajobrazowym Polskie Radio PiK, po apelach okolicznych mieszkańców, interweniuje w sprawie niebezpiecznego składowiska odpadów we Wdeckim Parku Krajobrazowym. Dochodzenie ... » więcej 2019-11-18, godz. 11:33 Przejmij stery samolotu i zobacz Bydgoszcz z lotu ptaka. Konkurs w Polskim Radiu PiK Słuchaj programu 'Zawsze Dzień Dobry' w Polskim Radiu PiK i wygraj lot Cessną. » więcej 2019-11-18, godz. 11:19 Zdecyduj, jakie obiekty i gdzie powstaną w Myślęcinku. Trwają konsultacje społeczne Bydgoszczanie mogą mieć wpływ na zagospodarowanie Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku. Trwają konsultacje społeczne, związane z przystąpieniem do ... » więcej 2019-11-18, godz. 10:23 Kosma Złotowski: Poseł Biedroń wymyślił rezolucję jak z dowcipu o radiu Erewań - Rezolucja Parlamentu Europejskiego z ubiegłego tygodnia w sprawie rzekomej penalizacji edukacji seksualnej w Polsce przypomina znany dowcip o radiu Erewań — ... » więcej 2019-11-18, godz. 09:37 Happeningi w Dniu Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. By na drogach było bezpieczniej Happeningi w związku z przypadającym w niedzielę Światowym Dniem Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych odbyły się w Bydgoszczy i w Toruniu. Koalicja 'Chodzi O Życi ... » więcej 2019-11-18, godz. 08:03 Notariusze udzielają porad za darmo. Dzień Otwarty Notariatu w regionie Z darmowych porad notariuszy będzie można skorzystać w Bydgoszczy i Toruniu. Akcja odbędzie się w ramach 10. Dnia Otwartego Notariatu. » więcej 2019-11-17, godz. 19:04 Bunt przeciwko wymieraniu. Protest klimatyczny w Toruniu „Wychodzimy na ulice, bo chcemy żyć” - mówią uczestnicy protestu, jaki miał miejsce w niedzielę w Toruniu. Przy pomniku Mikołaja Kopernika zgromadzili się czł ... » więcej
1234567