Niedziela, 23 lutego 2020 r.   Imieniny: Romany, Damiana, Polikarpa
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-09-23, 19:37 Redakcja

Debaty parlamentarne w Polskim Radiu PiK. Czas na gospodarkę i politykę rolną [wideo]

Debaty parlamentarne - Studio im. Jeremiego Przybory. /fot. Tomasz Kaźmierski
Debaty parlamentarne - Studio im. Jeremiego Przybory. /fot. Tomasz Kaźmierski
Debaty parlamentarne - Studio im. Jeremiego Przybory. /fot. PR PiK
Debaty parlamentarne - Studio im. Jeremiego Przybory. /fot. PR PiK
Trwa cykl Debat Parlamentarnych w Polskim Radiu PiK. W studiu im. Jeremiego Przybory dyskutują kandydaci do Parlamentu. Trzecia debata (wtorek - 24.09.), została poświęcona gospodarce i polityce rolnej.
Debaty odbywają się zawsze we wtorki i czwartki, w godz. 12.05-13.00. Można je oglądać na żywo na naszej stronie www.radiopik.pl.

We wtorek (24.09.), w trzech rundach, wytypowani przez komitety wyborcze kandydaci dyskutowali na trzy tematy:

1. Niemieckie samochody, francuskie sery czy perfumy, hiszpańskie plaże (turystyka) - to wizytówki ww. krajów. Co, Państwa zdaniem, powinno być wizytówką Polski? Na co powinniśmy postawić, co rozwijać, by kojarzyło się z Polską i stanowiło impuls rozwojowy? Jak wspomóc rozwój gospodarki? Czy wystarczy zwiększyć popyt poprzez impulsy fiskalne takie jak obniżanie podatków?

2. Polska gospodarka oparta jest na węglu. Jednak zasoby węgla brunatnego, jak twierdzą naukowcy, skończą się w Polsce za ok. 20 lat, a koszty wydobycia węgla kamiennego wciąż rosną. Jak rozwiązać ten problem? Czy skoncentrować się na źródłach odnawialnych, czy postawić na energię jądrową? Jeśli tak, to kiedy zacząć odchodzić od węgla?

3. Czy, Państwa zdaniem, polskie rolnictwo jest konkurencyjne na rynku europejskim? Jak należałoby podwyższyć jego konkurencyjność? Jak Rząd RP i ustawodawca powinien wspomóc polskich rolników, by utrzymać produkcję i rozszerzyć rynki zbytu?

Uczestnicy debaty: Andrzej Gross (lista nr 1 - Komitet wyborczy PSL), Arkadiusz Stefaniak (lista nr 2 - Komitet wyborczy Prawo i Sprawiedliwość), Jan Szopiński (lista nr 3 - Komitet wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej), Sławomir Mentzen (lista nr 4 - Komitet wyborczy Konfederacja Wolność i Niepodległość), Dariusz Alabrudziński (Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska - Platforma Obywatelska, .N, iPL Zieloni) oraz Łukasz Pająk (Komitet Wyborczy Wyborców Koalicja Bezpartyjni i Samorządowcy).

Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2020-02-23, godz. 20:25 Kupię, sprzedam, wymienię czyli pchli targ w centrum Bydgoszczy Jedni sprzedawali, drudzy kupowali, jeszcze inni oddawali lub wymieniali się swoimi towarami. W Bydgoskim Centrum Finansowym zorganizowano Sprze_Dasz, czyli p ... » więcej 2020-02-23, godz. 18:34 Gady w domu? Są tacy, którzy lubią i mają! [zdjęcia] Skorpiony, jaszczurki, pająki czy ślimaki - można było oglądać dziś w Bydgoszczy. W hali Artego Arena po raz kolejny zorganizowano Wystawę Zwierząt Egzotyczny ... » więcej 2020-02-23, godz. 17:28 Piękne czasy i piękne auta. Wystawa motoryzacyjna w Toruniu Wyjątkowe auta i postaci znane ze świata motoryzacji. W Centrum Targowym Park w Toruniu można było oglądać zabytkowe samochody w klimacie retro. » więcej 2020-02-23, godz. 16:34 Relikwie księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego w Inowrocławiu Dwudniowe uroczystości wprowadzenia relikwii błogosławionego ks. podharcmistrza Stefana Wincentego Frelichowskiego do Bazyliki Najświętszej Maryi Panny odbyły ... » więcej 2020-02-23, godz. 15:39 W dzień powszedni w biurze, w weekend na poligonie w mundurze Na co dzień wykonują inne zawody i prowadzą życie w tzw. cywilu. W weekendy ćwiczą w ramach Wojsk Obrony Terytorialnej. » więcej 2020-02-23, godz. 13:11 Pobiegli w Myślęcinku w ramach City Trail. W każdym mieście jest miejsce na przełaje! [wideo] Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w imprezie biegowej w bydgoskim Mylęcinku. Była to kolejna odsłona zawodów City Trail. » więcej 2020-02-23, godz. 08:30 - Cierpienie kóz jest wliczone w cenę przepięknych swetrów - przekonują obrońcy zwierząt - Produkty z kaszmirem są nieetyczne! - takie m.in. hasło głosili w Bydgoszczy przedstawiciele Fundacji Viva, i przed galerią handlową pokazywali film, na któ ... » więcej 2020-02-23, godz. 07:19 Najsilniejsze mięśnie w województwie mają woprowcy znad Gopła! [galeria] W sobotę (22.02.), odbywały się II Wojewódzkie Zawody Ratowników Wodnych Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Wyścigach na Ergometrach Wioślarskich w Toruniu. R ... » więcej 2020-02-22, godz. 19:50 Nasz informatyczny geniusz - idealny jako bohater lekcji historii i informatyki Konstruktor, informatyk i elektronik, ale także żołnierz Szarych Szeregów w batalionie Zośka. W 10. rocznicę śmierci w Toruniu wspominano inż. Jacka Karpiński ... » więcej 2020-02-22, godz. 17:05 To się nazywa: zostawić kogoś na lodzie. Torbyd zapraszał do nocy! Jak bezpiecznie stawiać pierwsze kroki na łyżwach - można się tego było przez całą sobotę (22.02.) uczyć na bydgoskim Torbydzie. Organizator Dnia Otwartego na ... » więcej
1234567