Sobota, 14 grudnia 2019 r.   Imieniny: Alfreda, Izydora, Jana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-09-19, 13:55 Tatiana Adonis

Wenderlich puka do drzwi Olszewskiego. A w tle zarzuty o: hejt, lenistwo i...frustrację

Paulina Wenderlich przed biurem posła Pawła Olszewskiego/fot. Tatiana Adonis
Paulina Wenderlich przed biurem posła Pawła Olszewskiego/fot. Tatiana Adonis
Paulina Wenderlich przed biurem posła Pawła Olszewskiego/fot. Tatiana Adonis
Paulina Wenderlich przed biurem posła Pawła Olszewskiego/fot. Tatiana Adonis
Krytykuje program posła PO, zarzuca mu nieskuteczność i mowę nienawiści, w końcu stawia pytania. Paulina Wenderlich, kandydatka PiS do Sejmu z okręgu bydgoskiego, zorganizowała konferencję przed biurem Pawła Olszewskiego z Platformy Obywatelskiej.
Jak zaznaczyła, to jej odpowiedź na wcześniejszą konferencję posła, który kilka dni temu przedstawił „czarną księgę" rządów PiS dla Bydgoszczy.

- To oszczerstwa i opluwanie kontrkandydatów - tak podsumowała poniedziałkową konferencje posła PO Paulina Wenderlich. Jej zdaniem, przez cztery ostatnie lata Paweł Olszewski wielokrotnie atakował swoich przeciwników politycznych.

- Apogeum tego mogliśmy obserwować podczas poprzedniej kampanii samorządowej, gdy powstał fanpage „zła zmiana” o charakterze hejterskim. Pan poseł Olszewski był udostępniającym ten fanpage.

Dlatego Paulina Wenderlich zaapelowała do posła o zaprzestanie mowy nienawiści i przyczepiła na drzwiach biura Pawła Olszewskiego kartkę z napisem „Hejt stop”.

Dwudziestka na liście PiS skrytykowała także tzw. piątkę Olszewskiego, czyli program wyborczy kandydata Olszewskiego. - To są kolejne cztery lata nicnierobienia posła - uważa kandydatka PiS.

Co na to poseł Olszewski? - Pani Paulinka, ja rozumiem, że wylewa się z niej pewna frustracja. Startując z 20 miejsca na liście, musi się chwytać wszystkiego - komentuje Paweł Olszewski.

Paulina Wenderlich pyta posła Olszewskiego m.in. o to, co zamierza realnie zrobić dla bydgoszczan i wyborców z tego okręgu. Czy miał coś wspólnego z fanpagem „zła zmiana" i czy jest za adopcją dzieci przez pary homoseksualne. Poseł Olszewski na zarzuty i pytania nie zamierza odpowiadać.
Materiał Tatiany Adonis
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2019-12-14, godz. 18:30 Cudne szopki i smakołyki na Jarmarku Adwentowym w Przysieku Szopki, na ogół tradycyjne w treści i kształtach, ale często wykonane z bardzo nietypowych, oryginalnych materiałów, nadesłano na 13. Konkurs Szopek Bożonarod ... » więcej 2019-12-14, godz. 18:18 Kto wie gdzie jest Mariusz Wruck? Policja i rodzina poszukuje 23-letniego Mariusza Wrucka. Mężczyzna zaginął 6 grudnia. Ostatni raz widziany był w Bydgoszczy, na ulicy Warszawskiej. Pochodzi z ... » więcej 2019-12-14, godz. 14:45 Terytorialsi z Inowrocławia złożyli przysięgę 100 nowych żołnierzy 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej złożyło, po raz pierwszy w Inowrocławiu, przysięgę wojskową. » więcej 2019-12-14, godz. 13:06 Jarek potrzebuje szpiku. Akcja rejestracji potencjalnych dawców Rejestrację potencjalnych dawców szpiku zorganizowano w toruńskich centrach handlowych. Akcję z Fundacją DKMS zorganizowali koledzy 16-letniego Jarka Aleksand ... » więcej 2019-12-14, godz. 11:30 Na czerwonym świetle na rondo? Nie ryzykuj. Mogą to wyłapać kamery Ośmiu kierowców wjechało na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Zostali za to ukarani przez policjantów obserwujących bydgoskie rondo Toruńskie za pomocą Mobil ... » więcej 2019-12-14, godz. 10:00 „Sobota z paszportami” w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki zorganizował „Sobotę z paszportami”. Mieszkańcy mogą złożyć wnioski paszportowe w Bydgoszczy, Toruniu, Włocławku i Grudziąd ... » więcej 2019-12-14, godz. 09:11 Choinka z płyt CD? Dla UTP studentów to nic trudnego! Ma 3,5 metra wysokości i składa się z 1200 płyt CD. Choinka z recyklingu. Oryginalne drzewko stanęło w holu kampusu głównego Uniwersytetu Technologiczno-Przyr ... » więcej 2019-12-14, godz. 08:11 Nowatorskie operacje w Bydgoszczy, chodzi o profilaktyczną mastektomię W Centrum Onkologii w Bydgoszczy odbyły się dwie nowatorskie operacje mastektomii z równoczesną rekonstrukcją piersi z użyciem nowoczesnych implantów. » więcej 2019-12-14, godz. 07:02 Wójt gminy Grudziądz wnioskuje o zamknięcie przejazdu kolejowego, na którym zginął Janusz Dzięcioł Chciałbym zamknięcia przejazdu kolejowego, na którym zginął Janusz Dzięcioł i drugiego w pobliżu - powiedział PAP wójt gminy Grudziądz Andrzej Rodziewicz. Dod ... » więcej 2019-12-14, godz. 06:15 Artyści śpiewali, darczyńcy przekazywali pieniądze Ponad 11 tysięcy zł zebrano podczas świątecznego koncertu charytatywnego, który odbył się w piątek wieczorem w Bydgoszczy. Pod młotek poszły m.in. zaproszenia ... » więcej
1234567