Poniedziałek, 21 września 2020 r.   Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-09-14, 08:00 Elżbieta Rupniewska

Konfederacja: - Sama podwyżka płacy minimalnej nie przyniesie korzyści finansowych

Marcin Sypniewski- Konfederacja./fot. Monika Siwak - Waloszewska/archiwum
Marcin Sypniewski- Konfederacja./fot. Monika Siwak - Waloszewska/archiwum
Likwidacja podatków i składek ZUS oraz obniżenie cen benzyny - to jedyny sposób, by zapobiec podwyżkom cen towarów - przekonywał na konferencji Marcin Sypniewski - kandydat Konfederacji do Sejmu.
Lider bydgoskiej listy ugrupowania mówił, że podwyżka płacy minimalnej i 500+ spowodują jedynie spadek wartości pieniędzy.

- Jeżeli rzeczywiście wzrośnie w takim tempie płaca minimalna, jeżeli podwyższy się składki ZUS, jeżeli paliwo będzie coraz droższe, a prąd podrożeje, bo skończy się działanie ustawy, która chroni przed podwyżkami cen prądu, to wszyscy to odczujemy w cenach produktów - podkreśla Marcin Sypniewski.

- Co prawda, będziemy zarabiać więcej, przynajmniej te osoby, które zarabiają płacę minimalną będą zarabiać więcej, ale będą musiały też dużo więcej zapłacić za podstawowe produkty żywnościowe, czyli nasze pieniądze stracą wartość. No nie będzie może tak, jak jest obecnie w Zimbabwe, gdzie płaci się już w trylionach dolarów, ale rzeczywiście wartość pieniądza będzie spadała. To 500 plus, które ktoś dostaje dzisiaj, będzie warte tak naprawdę pewnie około dwa razy mniej, niż obecnie.

„Jedynka” Konfederacji podpowiada, że jedyny sposób na unikniecie inflacji to likwidacja obciążeń podatkowych, likwidacja ZUS - u, podatku dochodowego i tanie paliwo. - Tylko w takim przypadku ceny przestana rosnąć - mówi Marcin Sypniewski.

10 września rada ministrów przyjęła rozporządzenie określające wysokość minimalnego wynagrodzenia za pracę. W 2020 roku wyniesie ono 2600 zł brutto i wzrośnie o 350 zł.Także minimalna stawka godzinowa, wynosząca obecnie 14,70 zł, zostanie od 1 stycznia podniesiona do 17 złotych.
Materiał Elżbiety Rupniewskiej (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2020-09-20, godz. 21:30 Orka jak od linijki. By wygrać konkurs trzeba to robić perfekcyjnie Rolnicy - przedstawiciele wszystkich kujawsko-pomorskich powiatów spotkali się dzisiaj w Podgórzynie koło Żnina aby rywalizować w 7. Wojewódzkim Konkursie Ork ... » więcej 2020-09-20, godz. 20:33 Hałas na rykowisku czyli jesienne amory jeleni rozpoczęte W lasach Kujaw i Pomorza rozpoczęło się rykowisko, czyli okres godowy jeleni. Tu liczy się przede wszystkim głos byka i jego siła. » więcej 2020-09-20, godz. 13:13 Mają bzika na punkcie psów i kotów. Zorganizowali targi PupiLove To impreza skierowana do miłośników psów i kotów. W Bydgoszczy trwają PupiLove Targi. » więcej 2020-09-20, godz. 08:30 Rowerowym wandalom stanowcze: nie! Pomagają mieszkańcy Torunia W ostatnich dniach operator roweru miejskiego w Toruniu odnotował dużą liczbę zniszczeń jednośladów. Najczęściej łupem złodziei padają dzwonki i opony, wymien ... » więcej 2020-09-19, godz. 21:00 Toruńska Barbarka z okazji Dnia Bez Samochodu Jak każdy z nas może chronić środowisko? Tego można było się dowiedzieć na toruńskiej Barbarce z okazji zbliżającego się Dnia Bez Samochodu. Były gry, ekologi ... » więcej 2020-09-19, godz. 14:05 Powrót do dzieciństwa w wersji hard, czyli Terenowa Masakra w Bydgoszczy [wideo] W bydgoskim Myślęcinku trwa Terenowa Masakra, czyli bieg z przeszkodami w trudnym terenie. To dziesiąta edycja imprezy. » więcej 2020-09-19, godz. 12:26 Ekologiczny piknik w Toruniu. Na zakupy siatka, plastik zalewa świat Pokaz sprzętu oraz ekologiczne gry i zabawy. Tak wygląda piknik, zorganizowany na Rynku Nowomiejskim przez Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Toruniu. Z ... » więcej 2020-09-19, godz. 10:48 Kujawsko-Pomorskie: 35 nowych przypadków koronawirusa Służby wojewody poinformowały w sobotę o 35 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim. 2 osoby zmarły, 8 osób wyzdrowiało. » więcej 2020-09-19, godz. 07:35 Powiat aleksandrowski od soboty w żółtej strefie. Sprawdź, co to oznacza Zaostrzenie obostrzeń, w związku z większą liczbą przypadków koronawirusa, od soboty (18 września) obowiązuje w powiecie aleksandrowskim. » więcej 2020-09-18, godz. 21:30 Czy w gminie Jeżewo po latach znów będzie posterunek policji? Mieszkańcy i wójt Jeżewa (powiat świecki) chcą przywrócenia w gminie posterunku policji. Funkcjonariusze mieliby zająć budynek po byłym przedszkolu w Laskowic ... » więcej
1234567