Środa, 18 września 2019 r.   Imieniny: Irmy, Stanisława, Ireny
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-09-10, 19:35 Sławomir Jezierski/Redakcja

Ireneusz Stachowiak pyta posła Brejzę o pieniądze na kampanię wyborczą

Konferencja Ireneusz Stachowiaka (z lewej). Fot. Sławomir Jezierski
Konferencja Ireneusz Stachowiaka (z lewej). Fot. Sławomir Jezierski
Ireneusz Stachowiak, kandydat do Sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu bydgoskim, domaga się od posła Platformy Obywatelskiej Krzysztofa Brejzy publicznej odpowiedzi czy jego kampania była finansowana z pieniędzy pochodzącymi z urzędu miasta.
- Pan poseł Krzysztof Brejza zapomina o swojej prawdziwej twarzy - o twarzy wilka przebranego w owczą skórę, o twarzy człowieka, który bezpardonowo atakuje swoich przeciwników politycznych, który szuka na nich haków. Wyciąga je i uderza w sposób bezpardonowy, ale nie za swoim pośrednictwem. Sam zgrywa baranka, który jest pokrzywdzony - mówił na konferencji Ireneusz Stachowiak.

- Nie potrafi [poseł Brejza - dop.red.] odpowiedzieć merytorycznie na pytania związane z aferą fakturową w Inowrocławiu. Chociażby czy jego kampania wyborcza była finansowana z pieniędzy, które kradziono z urzędu miasta, bo to są konkretne zarzuty i do dzisiaj nie usłyszeliśmy odpowiedzi. Chce rozliczać jednych, natomiast sam ze swojej afery nie potrafi się rozliczyć - dodał kandydat PiS na posła.

Ireneusz Stachowiak, który w ubiegłorocznych wyborach samorządowych kandydował na prezydenta Inowrocławia, zarzuca posłowi Krzysztofowi Brejzie także to, że ten aranżował ataki na jego rodzinę.

Z posłem Krzysztofem Brejzą, kandydatem PO-KO na senatora nie udało nam się skontaktować.
Mówi Ireneusz Stachowiak

Wiadomości lokalne

2019-09-18, godz. 20:00 Na czym polega sukces polskiego samorządu? Jaka jest rola gospodarza? O zmieniającym się polskim samorządzie rozmawiano w Inowrocławiu podczas debaty, która towarzyszyła Forum Polskich Miast. » więcej 2019-09-18, godz. 19:00 Plakat wszystko zniesie? Policja bierze się za przedwyborczych wandali Zniszczone plakaty wyborcze: w naszym regionie wpłynęły dotąd dwa zawiadomienia w tej sprawie, a już wiadomo, że będą następne. W Koronowie „zaatakowany” zost ... » więcej 2019-09-18, godz. 18:10 W gospodarstwie w Dolnej Grupie nie było niewolnictwa, ani przemocy - orzekł sąd Oskarżeni o zmuszanie bezdomnego do niewolniczej pracy w gospodarstwie w Dolnej Grupie - niewinni. Zdaniem bydgoskiego sądu Łukasz J., Łukasz T. i Wojciech J. ... » więcej 2019-09-18, godz. 17:35 Rektor UMK odwołuje zawieszenie prof. Aleksandra Nalaskowskiego w obowiązkach Przypomnijmy, że decyzję o zawieszeniu pedagoga za publikację felietonu krytykującego LGBT w tygodniku „Sieci” podjął przed tygodniem rektor Uniwersytetu Miko ... » więcej 2019-09-18, godz. 17:15 Szpital Jurasza kupi nowy cytometr, czyli broń do walki z białaczką dzieci Do Szpitala Uniwersyteckiego im. Jurasza w Bydgoszczy, jeszcze w tym roku trafi sprzęt, który pozwoli precyzyjniej i szybciej diagnozować chorobę nowotworową ... » więcej 2019-09-18, godz. 15:29 Robert Kwiatkowski zapowiada budowę trzeciego mostu dla Torunia Lider Lewicy w okręgu toruńsko-włocławskim Robert Kwiatkowski, do swojego programu wpisał między innymi budowę stopnia wodnego w Siarzewie, węzła autostradowe ... » więcej 2019-09-18, godz. 14:40 Czekają na ludzi, którzy chcą pomagać. ”Szlachetna Paczka” szuka wolontariuszy Wolontariusze do „Szlachetnej Paczki” poszukiwani. To świąteczna akcja, podczas której potrzebujący mieszkańcy otrzymują paczki od darczyńców. » więcej 2019-09-18, godz. 13:58 Debata o zdrowiu. Kandydaci do Parlamentu dyskutują w Polskim Radiu PiK Trwa cykl Debat Parlamentarnych w Polskim Radiu PiK. Druga - w czwartek (19 września) - będzie dotyczyła zdrowia. » więcej 2019-09-18, godz. 13:42 Posłanka Michałek o muzeum im. Elżbiety Zawackiej i liniach kolejowych Toruńska poseł Iwona Michałek zdradziła swoje plany na następną kadencje sejmu. Jeżeli ponownie zostanie wybrana, chce wspierać szkolnictwo wyższe oraz inwest ... » więcej 2019-09-18, godz. 12:14 12 nowych karetek dla regionu. Za 400 tys. zł z rządowego programu Poprawi się bezpieczeństwo i komfort pracy zespołów ratowniczych. W szpitalu Błażka w Inowrocławiu podpisano umowę na zakup nowego specjalistycznego ambulansu ... » więcej
1234567