Niedziela, 12 lipca 2020 r.   Imieniny: Jana, Brunona, Bonifacego
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Weź udział! Kliknij! (OGŁOSZENIE WŁASNE NADAWCY-POLSKIE RADIO Pi
2019-09-11, 06:12 Iwona Muszytowska-Rzeszotek/Redakcja

Integracja i dyskusja - Festiwal Marszu Równości w Toruniu

Marta Siwicka i Mariusz Godlewski podczas konferencji prasowej. Fot. Iwona Muszytowska-Rzeszotek
Marta Siwicka i Mariusz Godlewski podczas konferencji prasowej. Fot. Iwona Muszytowska-Rzeszotek
Pokazy filmów, czytanie dramatu i wystawy znajdą się w programie Festiwalu Marszu Równości w Toruniu. Organizowane po raz trzeci wydarzenie będzie okazją do kilkudniowego artystycznego spotkania, integracji, dyskusji - w tym roku wokół hasła ”Dla życia i rodziny”.
Marsz Równości odbędzie się w Toruniu w sobotę 21 września, natomiast festiwal potrwa od 19 do 22 września.

- Przyleciał do nas argentyńsko-włoski artysta, portretuje miasto poprzez pryzmat jego mieszkańców i wyborów, które dokonują. Zwieńczeniem tego projektu będzie wystawa w Dworze Artusa, jak również wydajemy w tym roku kalendarz 2 After Party i w niedzielę czytanie dramatu w reżyserii Tomasza Mycana w Teatrze Wilama Horzycy - poinformował Mariusz Godlewski.

- Marsz rozpoczynamy na Bulwarze Filadelfijskim, ponieważ tam od godz. 13:00 będzie trwał tęczowy rodzinny piknik. Wyruszamy w kierunku Dworca Miasto, potem placem
Świętej Katarzyny, Wałami Generała Sikorskiego, skręcimy w Aleje Solidarności i dochodzimy do Bulwaru i na Bulwarze kończymy, ponieważ na pikniku będziemy się bawić do godz. 18:00. Rok temu było 1,5 tys. osób, w tym roku może być nawet ich więcej, więc nie mamy się zupełnie czego obawiać - dodała Marta Siwicka.

Hasło Marszu wzbudziło w tym roku wiele emocji. Zdaniem toruńskiej posłanki PiS Anny Sobieckie jest to prowokacja. Organizatorzy wydarzenia podkreślają, że do słów „życie” i „rodzina” mają takie samo prawo jak inni.
Festiwal Marszu Równości w Toruniu (Popołudnie z nami)
Toruń

Wiadomości lokalne

2020-07-11, godz. 17:44 Sześć przypadków naruszenia ciszy wyborczej w regionie Sześć zgłoszeń o naruszeniu wyborczej w sobotę otrzymali policjanci w województwie kujawsko-pomorskim - trzy w Bydgoszczy oraz po jednym w Aleksandrowie Kujaw ... » więcej 2020-07-11, godz. 15:57 Dziecko wypadło z okna, trawa zamortyzowała upadek! Do groźnego zdarzenia doszło 11 lipca w Chełmnie. Z okna na drugim piętrze budynku wypadł 3-letni chłopiec. » więcej 2020-07-11, godz. 13:08 Koronawirus - złe i dobre wieści z regionu i kraju Dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Kujawsko-Pomorskiem. Stwierdzone je u mieszkańców powiatów: mogileńskiego i radziejowskiego. » więcej 2020-07-11, godz. 12:27 Do wozu i na interwencję! Strażacy nie mają wolnego! 118 razy interweniowali minionej doby strażacy w naszym regionie, z czego prawie połowa to wyjazdy związane z intensywnym deszczem i burzami, które przeszły 1 ... » więcej 2020-07-11, godz. 09:40 W sobotę było tłoczno! W niedzielę również do Chełmna na Jarmark Jaszczurczy! Po raz 21. Chełmno zaprasza na Jarmark Jaszczurczy. Na turystów czekają występy artystyczne, prezentacje rzemiosła średniowiecznego oraz wystawy. W związku z ... » więcej 2020-07-11, godz. 09:10 Grupa SPEED: kierowcy masowo tracą prawo jazdy. A ktoś inny może zachował życie Policjanci ze specjalnej grupy SPEED nie ustają w walce z 'piratami drogowymi'. Tylko w czerwcu funkcjonariusze zatrzymali 129 praw jazdy, w tym 122 za przekr ... » więcej 2020-07-10, godz. 22:00 O wyrzuceniu Anny Derewienko mówią politycy. Jest oświadczenie fundacji Bydgoscy radni i politycy zabrali głos w sprawie niepełnosprawnej kobiety, wykluczonej z listy podopiecznych fundacji Dum Spiro, Spero. Przypomnijmy: pani Ann ... » więcej 2020-07-10, godz. 21:22 PiS na koniec kampanii wyborczej: prezydent Andrzej Duda ma pomysł na region Tradycyjnie już na Wyspie Młyńskiej bydgoscy politycy Prawa i Sprawiedliwości podsumowali kampanię wyborczą przed II turą wyborów prezydenckich. - To była bru ... » więcej 2020-07-10, godz. 20:12 Podsumowanie kampanii Rafała Trzaskowskiego w Toruniu i Bydgoszczy - To najważniejsze wybory po 1989 roku - mówili w Toruniu działacze i sympatycy Koalicji Obywatelskiej podsumowując w regionie kampanię Rafała Trzaskowskiego. ... » więcej 2020-07-10, godz. 18:23 Docelowo ma łączyć, a już podzielił. Dlaczego ludzie nie chcą mostu na Drwęcy? [wideo] Usprawnienie komunikacji czy degradacja natury i pogorszenie życia mieszkańców? W Nowej Wsi w gminie Lubicz ma powstać most przez Drwęcę. Nie wszystkim się ta ... » więcej
1234567