Czwartek, 19 września 2019 r.   Imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-09-11, 06:12 Iwona Muszytowska-Rzeszotek/Redakcja

Integracja i dyskusja - Festiwal Marszu Równości w Toruniu

Marta Siwicka i Mariusz Godlewski podczas konferencji prasowej. Fot. Iwona Muszytowska-Rzeszotek
Marta Siwicka i Mariusz Godlewski podczas konferencji prasowej. Fot. Iwona Muszytowska-Rzeszotek
Pokazy filmów, czytanie dramatu i wystawy znajdą się w programie Festiwalu Marszu Równości w Toruniu. Organizowane po raz trzeci wydarzenie będzie okazją do kilkudniowego artystycznego spotkania, integracji, dyskusji - w tym roku wokół hasła ”Dla życia i rodziny”.
Marsz Równości odbędzie się w Toruniu w sobotę 21 września, natomiast festiwal potrwa od 19 do 22 września.

- Przyleciał do nas argentyńsko-włoski artysta, portretuje miasto poprzez pryzmat jego mieszkańców i wyborów, które dokonują. Zwieńczeniem tego projektu będzie wystawa w Dworze Artusa, jak również wydajemy w tym roku kalendarz 2 After Party i w niedzielę czytanie dramatu w reżyserii Tomasza Mycana w Teatrze Wilama Horzycy - poinformował Mariusz Godlewski.

- Marsz rozpoczynamy na Bulwarze Filadelfijskim, ponieważ tam od godz. 13:00 będzie trwał tęczowy rodzinny piknik. Wyruszamy w kierunku Dworca Miasto, potem placem
Świętej Katarzyny, Wałami Generała Sikorskiego, skręcimy w Aleje Solidarności i dochodzimy do Bulwaru i na Bulwarze kończymy, ponieważ na pikniku będziemy się bawić do godz. 18:00. Rok temu było 1,5 tys. osób, w tym roku może być nawet ich więcej, więc nie mamy się zupełnie czego obawiać - dodała Marta Siwicka.

Hasło Marszu wzbudziło w tym roku wiele emocji. Zdaniem toruńskiej posłanki PiS Anny Sobieckie jest to prowokacja. Organizatorzy wydarzenia podkreślają, że do słów „życie” i „rodzina” mają takie samo prawo jak inni.
Festiwal Marszu Równości w Toruniu (Popołudnie z nami)
Toruń

Wiadomości lokalne

2019-09-18, godz. 21:30 Wrześniowy, wojenny wiatr wieje w Muzeum Wojsk Lądowych! Wystawa zatytułowana „1939' to nowa propozycja bydgoskiego muzeum wojskowego. Ekspozycja składa się z kilkunastu plansz, które opowiadają historię kampanii wr ... » więcej 2019-09-18, godz. 20:50 Profesor Aleksander Nalaskowski: historia pewnego odwołania Rektor UMK w Toruniu przywrócił dziś (18.09.) do pełni praw profesora Aleksandra Nalaskowskiego, pracownika naukowego Wydziału Pedagogiki na tej uczelni. Prof ... » więcej 2019-09-18, godz. 20:00 Na czym polega sukces polskiego samorządu? Jaka jest rola gospodarza? O zmieniającym się polskim samorządzie rozmawiano w Inowrocławiu podczas debaty, która towarzyszyła Forum Polskich Miast. » więcej 2019-09-18, godz. 19:00 Plakat wszystko zniesie? Policja bierze się za przedwyborczych wandali Zniszczone plakaty wyborcze: w naszym regionie wpłynęły dotąd dwa zawiadomienia w tej sprawie, a już wiadomo, że będą następne. W Koronowie „zaatakowany” zost ... » więcej 2019-09-18, godz. 18:10 W gospodarstwie w Dolnej Grupie nie było niewolnictwa, ani przemocy - orzekł sąd Oskarżeni o zmuszanie bezdomnego do niewolniczej pracy w gospodarstwie w Dolnej Grupie - niewinni. Zdaniem bydgoskiego sądu Łukasz J., Łukasz T. i Wojciech J. ... » więcej 2019-09-18, godz. 17:35 Rektor UMK odwołuje zawieszenie prof. Aleksandra Nalaskowskiego w obowiązkach Przypomnijmy, że decyzję o zawieszeniu pedagoga za publikację felietonu krytykującego LGBT w tygodniku „Sieci” podjął przed tygodniem rektor Uniwersytetu Miko ... » więcej 2019-09-18, godz. 17:15 Szpital Jurasza kupi nowy cytometr, czyli broń do walki z białaczką dzieci Do Szpitala Uniwersyteckiego im. Jurasza w Bydgoszczy, jeszcze w tym roku trafi sprzęt, który pozwoli precyzyjniej i szybciej diagnozować chorobę nowotworową ... » więcej 2019-09-18, godz. 15:29 Robert Kwiatkowski zapowiada budowę trzeciego mostu dla Torunia Lider Lewicy w okręgu toruńsko-włocławskim Robert Kwiatkowski, do swojego programu wpisał między innymi budowę stopnia wodnego w Siarzewie, węzła autostradowe ... » więcej 2019-09-18, godz. 14:40 Czekają na ludzi, którzy chcą pomagać. ”Szlachetna Paczka” szuka wolontariuszy Wolontariusze do „Szlachetnej Paczki” poszukiwani. To świąteczna akcja, podczas której potrzebujący mieszkańcy otrzymują paczki od darczyńców. » więcej 2019-09-18, godz. 13:58 Debata o zdrowiu. Kandydaci do Parlamentu dyskutują w Polskim Radiu PiK Trwa cykl Debat Parlamentarnych w Polskim Radiu PiK. Druga - w czwartek (19 września) - będzie dotyczyła zdrowia. » więcej
1234567