Sobota, 07 grudnia 2019 r.   Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-09-10, 14:50 Michał Zaręba/Redakcja

Marszałek: Biskup Suski nie jest oskarżony, nie odbierzemy mu honorowego tytułu

– Ks Biskup Andrzej Suski nie jest osobą oskarżoną, ani skazaną - wyjaśnia marszałek Piotr Całbecki/fot. Archiwum
– Ks Biskup Andrzej Suski nie jest osobą oskarżoną, ani skazaną - wyjaśnia marszałek Piotr Całbecki/fot. Archiwum
– Nie ma żadnych podstaw, żeby komukolwiek odbierać tytuł honorowego obywatela województwa - odpowiada posłowi Pawłowi Olszewskiemu marszałek regionu Piotr Całbecki.
Parlamentarzysta Platformy Obywatelskiej uważa, że tytułu powinien być pozbawiony bp. Andrzej Suski. Sprawa dotyczy pedofilii w diecezji toruńskiej. – Osoba, która kryła przestępców, kryła pedofili, nie zgłaszała do prokuratury czynów, które powinny być radykalnie piętnowane, za co osoba odpowiedzialna powinna siedzieć w więzieniu, nie może szczycić się tak zaszczytnym tytułem, jak honorowy obywatel województwa. Jako mieszkaniec regionu sobie tego nie życzę i nie ma to nic wspólnego z kampanią wyborczą – mówi Paweł Olszewski.

– Ks Biskup Andrzej Suski nie jest osobą oskarżoną, ani skazaną - wyjaśnia marszałek Piotr Całbecki. – Atak na niego to jeden z akcentów nie do końca czystej kampanii wyborczej. Toczy się dyskusja medialna wokół osoby księdza biskupa, ale wokół kogo się nie toczy? Przypomnę wczoraj chociażby ataki na mamę pana posła Brejzy. Zobaczymy, kto jeszcze będzie wplątany w kampanię.

Sprawa powróciła po publikacji materiału "Superwizjera", przedstawiającego historię Mariusza M., który jako dziecko był molestowany i gwałcony przez księdza Jarosława P. na terenie diecezji toruńskiej. ”Zarzuty stawiane byłemu biskupowi diecezji toruńskiej w sprawie tuszowania przestępstw pedofilii są bezpodstawne i naruszają jego dobra osobiste" - można przeczytać w cytowanym przez PAP oświadczeniu Kurii w Toruniu.
Mówi Paweł Olszewski
Mówi Piotr Całbecki

Wiadomości lokalne

2019-12-06, godz. 21:30 Cel jest szczytny, gadżety świetne, a lista darczyńców - imponująca. Wszystko dla Kuby! Wojskowy Hercules - a dokładniej wierny model samolotu, remontowanego obecnie w bydgoskich WZL-ach - będzie można w niedzielę (08.12.) wylicytować podczas Mik ... » więcej 2019-12-06, godz. 20:21 Starszy pan zginął w wypadku drogowym w Żalnie. Podróżował sam Dwa samochody zderzyły się w piątek (06.12.) po godzinie 17:00 w okolicy Żalna, w powiecie tucholskim. 84-letni kierowca jednego z samochodów nie przeżył tego ... » więcej 2019-12-06, godz. 19:15 Najpiękniejsza choinka i świąteczny jarmark czekają na bydgoszczan! [galeria, wideo] 18 - metrowa choinka rozbłysła tysiącami światełek. Na Starym Rynku w Bydgoszczy odbyło się uroczyste uruchomienie oświetlenia na wielkim świątecznym świerku. ... » więcej 2019-12-06, godz. 18:12 Pracownicy bydgoskich domów pomocy społecznej wołają o pomoc...dla siebie Dziesięć minut na jednego podopiecznego, za mało podnośników i łóżek elektrycznych, dwie opiekunki na kilkudziesięciu chorych - tak według pracowników bydgosk ... » więcej 2019-12-06, godz. 17:18 Orszak świętego Mikołaja z prezentami dla chorych dzieci od Caritas i policji Ulicami Bydgoszczy przejechał w piatek (06.12.) konwój Świętego Mikołaja. Starszy jegomość z workiem prezentów w towarzystwie Polfinka i serca Caritas podjech ... » więcej 2019-12-06, godz. 15:04 Bydgoski „mechanik” ma trzy nowe pracownie. Nauczyciele i uczniowie zachwyceni Wyremontowane pomieszczenia i nowy sprzęty - w Zespole Szkół Mechanicznych nr 1 w Bydgoszczy uroczyście otwarto dziś trzy pracownie - mechatroniczną i informa ... » więcej 2019-12-06, godz. 13:28 Trzylatka potrzebuje pomocy! Mikołajkowy Koncert Charytatywny dla Karinki Ma cztery latka, zachorowała nagle, rodzice wierzą, że najgorsze już za nimi. Teraz potrzebuję pieniędzy na rehabilitację. W sobotę (7 grudnia) w Białych Błot ... » więcej 2019-12-06, godz. 12:39 Weekend cudów, czyli dary jadą do potrzebujących. Finał „Szlachetnej Paczki” W sobotę (7 grudnia) rozpoczyna się Weekend Cudów, czyli wyjątkowe dwa dni, w których „Szlachetna Paczka” dostarczy pomoc do kilkudziesięciu tysięcy potrzebuj ... » więcej 2019-12-06, godz. 12:13 Wygraj biżuterię YES na Gwiazdkę. Świąteczny konkurs w Polskim Radiu PiK Pięknie zastawiony stół, w tle lśniąca choinka, pod którą - masa prezentów. My też lubimy ten świąteczny obrazek. Chcesz podarować biżuterię na święta, a może ... » więcej 2019-12-06, godz. 10:19 Janusz Dzięcioł nie żyje. Zginął w wypadku na przejeździe kolejowym Tragedia wydarzyła się w piątek rano na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Białym Borze koło Grudziądza. W wypadku zginął Janusz Dzięcioł. » więcej
1234567