Niedziela, 29 marca 2020 r.   Imieniny: Wiktoryna, Helmuta, Eustachego
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-09-10, 13:55 Tatiana Adonis/Redakcja

Sebastian Chmara kontra właściciel tartaku. Początek procesu o zniesławienie

Budynek Sądu Okręgowego w Bydgoszczy/fot. Pixabay
Budynek Sądu Okręgowego w Bydgoszczy/fot. Pixabay
W maju nie udało się dojść do porozumienia, więc sprawę pomówienia byłego zastępcy prezydenta Bydgoszczy rozstrzygnie sąd. Dziś rozpoczął się proces, który Sebastian Chmara wytoczył właścicielowi tartaku Krzysztofowi Pietrzakowi.
Chodzi o zniesławienie. Sprawa toczy się z wyłączeniem jawności. Sebastiana Chmarę uraziły wpisy właściciela tartaku na portalu społecznościowym. Krzysztof Pietrzak sugerował w nich, że 31 grudnia 2012 roku spotkał się z ówczesnym zastępcą prezydenta. Sebastian Chmara miał wtedy przyjść do jego tartaku przy Ujejskiego, by kupić deski na budę dla psa. Według słów Pietrzaka, były wiceprezydent złożył mu propozycję korupcyjną.

– Powiedział, że my, czyli cała rodzina dostaniemy od jego kuzyna-kolegi-kogoś tam od niego 3 mln zł za całą nieruchomość, a oni to sprzedadzą miastu za 10 mln. Absolutnie nie mogę przepraszać Pana Chmarę za to, co powiedział. Mówię szczerą prawdę – tak Krzysztof Pietrzak mówił w maju po rozprawie pojednawczej, która zakończyła się brakiem porozumienia.

Sebastian Chmara twierdzi, że nigdy takie słowa z jego ust nie padły. – Dlatego zdecydowałem się na rozpoczęcie tego procesu. Myślę, że dziś w Internecie za dużo jest osób, które bezkarnie mogą pisać, co im ślina na język przyniesie. Myślę, że sąd udowodni, kto miał rację. Nie mam sobie nic do zarzucenia, nigdy w ten sposób nie powiedziałem, natomiast zachowanie pana Pietrzaka jest niegodziwe i nie ma na to mojej zgody - tłumaczy.

Krzysztof Pietrzak mówił wcześniej, że dwukrotnie zgłaszał zawiadomienie o przestępstwie, ale prokuratura sprawę umarzała. Przyznał jednak, że rozmowy nie nagrał.

Były właściciel tartaku został usunięty z terenu przy ul. Ujejskiego w grudniu zeszłego roku w związku z rozbudową Trasy Uniwersyteckiej. Przez długi czas blokował inwestycje twierdząc, że wycena działki została zaniżona, a eksmisja tartaku odbyła się niezgodnie z prawem. Obecnie tartak działa w podbydgoskim Otorowie. Tymczasem ostatnio Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju uchyliło postanowienie wojewody Mikołaja Bogdanowicza w sprawie egzekucji tartaku, co nie oznacza jednak, że tartak powinien wrócić na swoje miejsce.
Relacja Tatiany Adonis

Wiadomości lokalne

2020-03-28, godz. 22:16 Koronawirus w Polsce: 157 nowych przypadków, jedna osoba nie żyje - Mamy 157 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - podało w sobotę wieczorem (28.03.) Ministers ... » więcej 2020-03-28, godz. 17:40 Ponad 430 tys. osób w regionie czeka na "trzynastkę". Pieniądze będą za kilka dni W przyszłym tygodniu rozpocznie się wypłata dodatkowych świadczeń dla emerytur i rencistów. Tak zwaną 'trzynastykę' w naszym regionie otrzyma ponad 400 tysięc ... » więcej 2020-03-28, godz. 16:20 Drzewo zawaliło się na mężczyznę. Strażacy i helikopter w akcji [wideo] Akcja Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i strażaków na drodze w Złej Wsi Wielkiej. Ratownicy pomagali mężczyźnie przygniecionemu przez drzewo. Helikopter zabra ... » więcej 2020-03-28, godz. 15:17 Samochód potrącił dwóch rowerzystów przy ulicy Andersa! [zdjecia] Poważny wypadek przy ulicy Andersa w bydgoskiej dzielnicy Fordon. Samochód osobowy potrącił dwie osoby jadące na rowerach. Z rowerów niewiele zostało. Rowerzy ... » więcej 2020-03-28, godz. 14:30 Kujawsko - pomorskie: co z wyborami uzupełniającymi? Jedne już odwołane Zaplanowane na najbliższą niedzielę wybory uzupełniające do Rady Gminy w Czernikowie, w powiecie toruńskim, nie odbędą się - dowiedziało się Polskie Radio PiK. » więcej 2020-03-28, godz. 13:08 Handel w czasie epidemii: tłok na rynku w Fordonie. Kupowanie na pierwszym planie Pogoda kusi, by wyjść na spacer czy na zakupy na pobliskie targowisko. Mimo zakazu większych zgromadzeń mieszkańcy bydgoskiego Fordonu masowo ruszyli na zakup ... » więcej 2020-03-28, godz. 11:29 Dzieci z bydgoskiej szkoły muzycznej śpiewają z Czesławem Mozilem [teledysk] 'Zostań w domu, wykorzystaj czas na maksa!' podczas epidemii. Do tego zachęcają uczniowie klasy 3B Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia w Bydgoszczy. ... » więcej 2020-03-28, godz. 09:49 Koronawirus: cztery nowe zakażenia w naszym regionie. Choruje już 37 osób [wideo] W kujawsko-pomorskiem potwierdzono kolejne cztery przypadki zakażenia koronawirusem. Łącznie chorych jest 37 osób - poinformował w sobotę (28.03.) rano rzeczn ... » więcej 2020-03-28, godz. 08:55 Każdy kraj ma swoją biedę. Filipiny mają 10 tysięcy ludzi żyjących na cmentarzu 'Twoje serce dla dzieci z Filipin' - pod takim hasłem trwa akcja, którą zainicjował bydgoszczanin Dariusz Metel. Czwarty raz planuje zrobić paczki dla rodzin, ... » więcej 2020-03-28, godz. 07:12 Do tych masek ochronnych przyłożyli rękę fachowcy z bydgoskiego UTP Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy wyprodukuje 1500 przyłbic ochronnych dla służby zdrowia, by wesprzeć sprzętowo w walce z koronawirusem regionalną służ ... » więcej
1234567