Czwartek, 19 września 2019 r.   Imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-09-10, 13:55 Tatiana Adonis/Redakcja

Sebastian Chmara kontra właściciel tartaku. Początek procesu o zniesławienie

Budynek Sądu Okręgowego w Bydgoszczy/fot. Pixabay
Budynek Sądu Okręgowego w Bydgoszczy/fot. Pixabay
W maju nie udało się dojść do porozumienia, więc sprawę pomówienia byłego zastępcy prezydenta Bydgoszczy rozstrzygnie sąd. Dziś rozpoczął się proces, który Sebastian Chmara wytoczył właścicielowi tartaku Krzysztofowi Pietrzakowi.
Chodzi o zniesławienie. Sprawa toczy się z wyłączeniem jawności. Sebastiana Chmarę uraziły wpisy właściciela tartaku na portalu społecznościowym. Krzysztof Pietrzak sugerował w nich, że 31 grudnia 2012 roku spotkał się z ówczesnym zastępcą prezydenta. Sebastian Chmara miał wtedy przyjść do jego tartaku przy Ujejskiego, by kupić deski na budę dla psa. Według słów Pietrzaka, były wiceprezydent złożył mu propozycję korupcyjną.

– Powiedział, że my, czyli cała rodzina dostaniemy od jego kuzyna-kolegi-kogoś tam od niego 3 mln zł za całą nieruchomość, a oni to sprzedadzą miastu za 10 mln. Absolutnie nie mogę przepraszać Pana Chmarę za to, co powiedział. Mówię szczerą prawdę – tak Krzysztof Pietrzak mówił w maju po rozprawie pojednawczej, która zakończyła się brakiem porozumienia.

Sebastian Chmara twierdzi, że nigdy takie słowa z jego ust nie padły. – Dlatego zdecydowałem się na rozpoczęcie tego procesu. Myślę, że dziś w Internecie za dużo jest osób, które bezkarnie mogą pisać, co im ślina na język przyniesie. Myślę, że sąd udowodni, kto miał rację. Nie mam sobie nic do zarzucenia, nigdy w ten sposób nie powiedziałem, natomiast zachowanie pana Pietrzaka jest niegodziwe i nie ma na to mojej zgody - tłumaczy.

Krzysztof Pietrzak mówił wcześniej, że dwukrotnie zgłaszał zawiadomienie o przestępstwie, ale prokuratura sprawę umarzała. Przyznał jednak, że rozmowy nie nagrał.

Były właściciel tartaku został usunięty z terenu przy ul. Ujejskiego w grudniu zeszłego roku w związku z rozbudową Trasy Uniwersyteckiej. Przez długi czas blokował inwestycje twierdząc, że wycena działki została zaniżona, a eksmisja tartaku odbyła się niezgodnie z prawem. Obecnie tartak działa w podbydgoskim Otorowie. Tymczasem ostatnio Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju uchyliło postanowienie wojewody Mikołaja Bogdanowicza w sprawie egzekucji tartaku, co nie oznacza jednak, że tartak powinien wrócić na swoje miejsce.
Relacja Tatiany Adonis

Wiadomości lokalne

2019-09-18, godz. 21:30 Wrześniowy, wojenny wiatr wieje w Muzeum Wojsk Lądowych! Wystawa zatytułowana „1939' to nowa propozycja bydgoskiego muzeum wojskowego. Ekspozycja składa się z kilkunastu plansz, które opowiadają historię kampanii wr ... » więcej 2019-09-18, godz. 20:50 Profesor Aleksander Nalaskowski: historia pewnego odwołania Rektor UMK w Toruniu przywrócił dziś (18.09.) do pełni praw profesora Aleksandra Nalaskowskiego, pracownika naukowego Wydziału Pedagogiki na tej uczelni. Prof ... » więcej 2019-09-18, godz. 20:00 Na czym polega sukces polskiego samorządu? Jaka jest rola gospodarza? O zmieniającym się polskim samorządzie rozmawiano w Inowrocławiu podczas debaty, która towarzyszyła Forum Polskich Miast. » więcej 2019-09-18, godz. 19:00 Plakat wszystko zniesie? Policja bierze się za przedwyborczych wandali Zniszczone plakaty wyborcze: w naszym regionie wpłynęły dotąd dwa zawiadomienia w tej sprawie, a już wiadomo, że będą następne. W Koronowie „zaatakowany” zost ... » więcej 2019-09-18, godz. 18:10 W gospodarstwie w Dolnej Grupie nie było niewolnictwa, ani przemocy - orzekł sąd Oskarżeni o zmuszanie bezdomnego do niewolniczej pracy w gospodarstwie w Dolnej Grupie - niewinni. Zdaniem bydgoskiego sądu Łukasz J., Łukasz T. i Wojciech J. ... » więcej 2019-09-18, godz. 17:35 Rektor UMK odwołuje zawieszenie prof. Aleksandra Nalaskowskiego w obowiązkach Przypomnijmy, że decyzję o zawieszeniu pedagoga za publikację felietonu krytykującego LGBT w tygodniku „Sieci” podjął przed tygodniem rektor Uniwersytetu Miko ... » więcej 2019-09-18, godz. 17:15 Szpital Jurasza kupi nowy cytometr, czyli broń do walki z białaczką dzieci Do Szpitala Uniwersyteckiego im. Jurasza w Bydgoszczy, jeszcze w tym roku trafi sprzęt, który pozwoli precyzyjniej i szybciej diagnozować chorobę nowotworową ... » więcej 2019-09-18, godz. 15:29 Robert Kwiatkowski zapowiada budowę trzeciego mostu dla Torunia Lider Lewicy w okręgu toruńsko-włocławskim Robert Kwiatkowski, do swojego programu wpisał między innymi budowę stopnia wodnego w Siarzewie, węzła autostradowe ... » więcej 2019-09-18, godz. 14:40 Czekają na ludzi, którzy chcą pomagać. ”Szlachetna Paczka” szuka wolontariuszy Wolontariusze do „Szlachetnej Paczki” poszukiwani. To świąteczna akcja, podczas której potrzebujący mieszkańcy otrzymują paczki od darczyńców. » więcej 2019-09-18, godz. 13:58 Debata o zdrowiu. Kandydaci do Parlamentu dyskutują w Polskim Radiu PiK Trwa cykl Debat Parlamentarnych w Polskim Radiu PiK. Druga - w czwartek (19 września) - będzie dotyczyła zdrowia. » więcej
1234567