Niedziela, 12 lipca 2020 r.   Imieniny: Jana, Brunona, Bonifacego
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
relaks
2019-09-10, 08:12 Tomasz Gronet

Więcej czystej wody popłynie w Gąsawie. Będzie nowa stacja uzdatniania [wideo]

Wójt Gąsawy i wojewoda kujawsko-pomorski podpisali umowę na dofinansowanie modernizacji stacji uzdatniania wody. Fot. Zrzut ekranu
Wójt Gąsawy i wojewoda kujawsko-pomorski podpisali umowę na dofinansowanie modernizacji stacji uzdatniania wody. Fot. Zrzut ekranu
Wójt Gąsawy i wojewoda kujawsko-pomorski podpisali umowę na dofinansowanie modernizacji stacji uzdatniania wody. Umowa jest realizacją obietnicy złożonej wójtowi kilka miesięcy temu przez poseł Ewę Kozanecką.
- No nie bardzo wierzyłem, ale za trzy tygodnie pojawił odzew, że pani poseł znalazła sposób dofinansowania z rezerwy ogólnej premiera. mamy zatem dofinansowanie wysokości 1,5 mln zł. do stacji uzdatniania wody. Jest to dla nas wydarzenie ogromne, bo nasza stacja ma 50 lat, a jej moce pokrywają tylko 50 % zapotrzebowania na wodę - powiedział wójt Gąsawy Błażej Łabędzki.

- Wielomiesięczne starania przynoszą pozytywne efekty. Prawdą jest, że przynosi ta praca radość ogromną, tym bardzie że wiem, że gmina nie należy do bogatych i pan wójt ma duże problemy jeśli chodzi o sfinansowanie tak wielkich i priorytetowych inwestycji dla mieszkańców - powiedziała poseł Ewa Kozanecka (PiS).

- Byłem i widziałem stację i jest rzeczywiście w stanie opłakanym. Jest wielki czas na to aby powstała stacja z prawdziwego zdarzenia. Mieszkańcy zasługują na to by pić zdrową wodę - powiedział Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko-pomorski.

Wojewoda przekazał też Gąsawie promesę na 50% dofinansowanie przebudowy drogi Nowa Wieś Pałucka - Chomiąża Szlachecka oraz remont 3. dróg: Obudno - Parlin, Gąsawa - Huby i Grochowiska Szlacheckie - Szelejewo. W sumie z Funduszu Dróg Samorządowych do Gąsawy trafi przeszło milion złotych.
Mówi wójt Gąsawy Błażej Łabędzki
Podpisanie umowy. Wideo: Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki

Wiadomości lokalne

2020-07-11, godz. 17:44 Sześć przypadków naruszenia ciszy wyborczej w regionie Sześć zgłoszeń o naruszeniu wyborczej w sobotę otrzymali policjanci w województwie kujawsko-pomorskim - trzy w Bydgoszczy oraz po jednym w Aleksandrowie Kujaw ... » więcej 2020-07-11, godz. 15:57 Dziecko wypadło z okna, trawa zamortyzowała upadek! Do groźnego zdarzenia doszło 11 lipca w Chełmnie. Z okna na drugim piętrze budynku wypadł 3-letni chłopiec. » więcej 2020-07-11, godz. 13:08 Koronawirus - złe i dobre wieści z regionu i kraju Dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Kujawsko-Pomorskiem. Stwierdzone je u mieszkańców powiatów: mogileńskiego i radziejowskiego. » więcej 2020-07-11, godz. 12:27 Do wozu i na interwencję! Strażacy nie mają wolnego! 118 razy interweniowali minionej doby strażacy w naszym regionie, z czego prawie połowa to wyjazdy związane z intensywnym deszczem i burzami, które przeszły 1 ... » więcej 2020-07-11, godz. 09:40 W sobotę było tłoczno! W niedzielę również do Chełmna na Jarmark Jaszczurczy! Po raz 21. Chełmno zaprasza na Jarmark Jaszczurczy. Na turystów czekają występy artystyczne, prezentacje rzemiosła średniowiecznego oraz wystawy. W związku z ... » więcej 2020-07-11, godz. 09:10 Grupa SPEED: kierowcy masowo tracą prawo jazdy. A ktoś inny może zachował życie Policjanci ze specjalnej grupy SPEED nie ustają w walce z 'piratami drogowymi'. Tylko w czerwcu funkcjonariusze zatrzymali 129 praw jazdy, w tym 122 za przekr ... » więcej 2020-07-10, godz. 22:00 O wyrzuceniu Anny Derewienko mówią politycy. Jest oświadczenie fundacji Bydgoscy radni i politycy zabrali głos w sprawie niepełnosprawnej kobiety, wykluczonej z listy podopiecznych fundacji Dum Spiro, Spero. Przypomnijmy: pani Ann ... » więcej 2020-07-10, godz. 21:22 PiS na koniec kampanii wyborczej: prezydent Andrzej Duda ma pomysł na region Tradycyjnie już na Wyspie Młyńskiej bydgoscy politycy Prawa i Sprawiedliwości podsumowali kampanię wyborczą przed II turą wyborów prezydenckich. - To była bru ... » więcej 2020-07-10, godz. 20:12 Podsumowanie kampanii Rafała Trzaskowskiego w Toruniu i Bydgoszczy - To najważniejsze wybory po 1989 roku - mówili w Toruniu działacze i sympatycy Koalicji Obywatelskiej podsumowując w regionie kampanię Rafała Trzaskowskiego. ... » więcej 2020-07-10, godz. 18:23 Docelowo ma łączyć, a już podzielił. Dlaczego ludzie nie chcą mostu na Drwęcy? [wideo] Usprawnienie komunikacji czy degradacja natury i pogorszenie życia mieszkańców? W Nowej Wsi w gminie Lubicz ma powstać most przez Drwęcę. Nie wszystkim się ta ... » więcej
1234567