Środa, 18 września 2019 r.   Imieniny: Irmy, Stanisława, Ireny
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-09-10, 08:12 Tomasz Gronet

Więcej czystej wody popłynie w Gąsawie. Będzie nowa stacja uzdatniania [wideo]

Wójt Gąsawy i wojewoda kujawsko-pomorski podpisali umowę na dofinansowanie modernizacji stacji uzdatniania wody. Fot. Zrzut ekranu
Wójt Gąsawy i wojewoda kujawsko-pomorski podpisali umowę na dofinansowanie modernizacji stacji uzdatniania wody. Fot. Zrzut ekranu
Wójt Gąsawy i wojewoda kujawsko-pomorski podpisali umowę na dofinansowanie modernizacji stacji uzdatniania wody. Umowa jest realizacją obietnicy złożonej wójtowi kilka miesięcy temu przez poseł Ewę Kozanecką.
- No nie bardzo wierzyłem, ale za trzy tygodnie pojawił odzew, że pani poseł znalazła sposób dofinansowania z rezerwy ogólnej premiera. mamy zatem dofinansowanie wysokości 1,5 mln zł. do stacji uzdatniania wody. Jest to dla nas wydarzenie ogromne, bo nasza stacja ma 50 lat, a jej moce pokrywają tylko 50 % zapotrzebowania na wodę - powiedział wójt Gąsawy Błażej Łabędzki.

- Wielomiesięczne starania przynoszą pozytywne efekty. Prawdą jest, że przynosi ta praca radość ogromną, tym bardzie że wiem, że gmina nie należy do bogatych i pan wójt ma duże problemy jeśli chodzi o sfinansowanie tak wielkich i priorytetowych inwestycji dla mieszkańców - powiedziała poseł Ewa Kozanecka (PiS).

- Byłem i widziałem stację i jest rzeczywiście w stanie opłakanym. Jest wielki czas na to aby powstała stacja z prawdziwego zdarzenia. Mieszkańcy zasługują na to by pić zdrową wodę - powiedział Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko-pomorski.

Wojewoda przekazał też Gąsawie promesę na 50% dofinansowanie przebudowy drogi Nowa Wieś Pałucka - Chomiąża Szlachecka oraz remont 3. dróg: Obudno - Parlin, Gąsawa - Huby i Grochowiska Szlacheckie - Szelejewo. W sumie z Funduszu Dróg Samorządowych do Gąsawy trafi przeszło milion złotych.
Mówi wójt Gąsawy Błażej Łabędzki
Podpisanie umowy. Wideo: Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki

Wiadomości lokalne

2019-09-18, godz. 08:04 Zastój na budowie S5, a znaki ograniczające prędkość stoją. Muszą? Na placu budowy drogi ekspresowej S5 na odcinku z Bydgoszczy na północ nic się nie dzieje, a znaki ograniczające prędkość wciąż stoją. Czy nie można ich usuną ... » więcej 2019-09-18, godz. 07:05 Ważna pomoc dla chorych niesamodzielnych, ale także ich rodzin Chorobie Alzheimera poświęcona będzie 22. Międzynarodowa Konferencja Opieki Długoterminowej, która w środę (18 września) rozpocznie się w Toruniu. » więcej 2019-09-17, godz. 21:30 Kim jest coach? Profesjonalista, ale nie zawód „Po pierwsze człowiek. Mosty zamiast murów” - to hasło I Ogólnopolskiej Konferencji Izby Coachingu. Spotkanie zorganizowane zostało na Uniwersytecie Kazimierz ... » więcej 2019-09-17, godz. 20:45 Anonimy i pogróżki - reperkusje decyzji rektora. UMK nie wyklucza zawiadomienia prokuratury Anonimowe listy, maile i telefony z pogróżkami odbiera Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Mają związek z ostatnią decyzją władz uczelni. Rektor UMK na ... » więcej 2019-09-17, godz. 20:15 Zieloni o swoi programie. Piotr Malich startuje z listy Koalicji Obywatelskiej Zielona wizja przyszłości to solidarność, demokracja i ekologia - poinformowali przedstawiciele partii Zieloni. Swój program wyborczy przedstawił w Bydgoszczy ... » więcej 2019-09-17, godz. 19:18 Schetyna: kto wygrywa wybory w kujawsko-pomorskim, wygrywa w całym kraju Kto wygrywa wybory w województwie kujawsko-pomorskim, wygrywa w całym kraju - ocenił w Toruniu lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. Dodał, że Koal ... » więcej 2019-09-17, godz. 17:05 Tego nie da się zapomnieć! Wspomnienia Sybiraków w 80. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę Bydgoscy Sybiracy wspominali 80. rocznicę agresji Związku Radzieckiego na Polskę 17 września 1939 roku i masową wywózkę Polaków na Sybir. W bydlęcych wagonach ... » więcej 2019-09-17, godz. 16:17 Terminal kolejowo-drogowy w Emilianowie pod Bydgoszczą: porozumienie podpisane Ważny krok w kierunku utworzenia w Emilianowie koło Bydgoszczy nowoczesnego terminala kolejowo-drogowego. Porozumienie podpisali w Brzozie przedstawiciele gmi ... » więcej 2019-09-17, godz. 15:20 Kandydaci SLD pytają o los wojskowych emerytów i rencistów oraz o bazę wojsk USA w Grudziądzu Los wojskowych emerytów i rencistów jest zagrożony - powiedział w Grudziądzu Robert Kwiatkowski - lider na liście KW Sojusz Lewicy Demokratycznej w okręgu tor ... » więcej 2019-09-17, godz. 14:35 Tańsze paliwo, winiety zamiast bramek na autostradach. Konfederacja dla kierowców Zniesienie akcyzy na paliwo, wprowadzenie winiet na autostradach i więcej miejsc parkingowych w miastach - to wyborcze propozycje Konfederacji, adresowane do ... » więcej
1234567