Piątek, 22 listopada 2019 r.   Imieniny: Cecylii, Wszemiły, Stefana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-09-05, 20:41 Elżbieta Rupniewska/Redakcja

Lewica w Bydgoszczy: Więcej pieniędzy dla nauczycieli - od tego zaczniemy

Konferencja prasowa Lewicy w Bydgoszczy/fot. Elżbieta Rupniewska
Konferencja prasowa Lewicy w Bydgoszczy/fot. Elżbieta Rupniewska
Podwyżki wynagrodzeń dla nauczycieli, stałe umowy o pracę i 300 tablic multimedialnych dla szkół w każdym powiecie - to wyborcze obietnice Lewicy.
- Zawód nauczyciela musi przestać być wiecznym wolontariatem, dlatego podniesienie wynagrodzeń, to będzie jedna z pierwszych naszych decyzji - mówił Krzysztof Gawkowski, lider listy Lewicy w okręgu bydgoskim. - Każdy nauczyciel za rządów Lewicy będzie zarabiał nie mniej niż 3,5 tys. zł. Wszyscy, którzy będą przychodzili do pracy w szkole, będą czuli odpowiedzialność, bo zniesiemy umowy chwilowe, śmieciówki, umowy-zlecenia - dodał.

Jan Szopiński, nr 2 na bydgoskiej liście Lewicy, mówił o problemie wykluczenia komunikacyjnego uczniów, mieszkających poza Bydgoszczą. – Gdybym dostał się do Sejmu, dążyć będę do tego, aby samorządy powiatowe miały dodatkowe finansowanie w kwestii dotyczącej z jednej strony remontów burs i internatów, a z drugiej strony – stworzenia specjalnego funduszu, w którym miasta takie jak Bydgoszcz byłyby zainteresowane budową nowych internatów i burs - mówił.

Lewica zapowiada zniesienie lekcji religii w szkołach. Obiecuje też, że sprawdzi, czy po reformie w szkołach dzieci nie uczą się do późnych godzin.
Mówi Krzysztof Gawkowski, lider listy Lewicy w okręgu bydgoskim
Mówi Jan Szopiński, nr 2 na bydgoskiej liście Lewicy
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2019-11-21, godz. 21:10 Transplantacje rodzinne - nie zawsze możliwe. Z jakiego powodu? Jak przygotować się do oddania krewnemu nerki? O tym mówili specjaliści na spotkaniu w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy. » więcej 2019-11-21, godz. 20:25 Tu zajdzie zmiana. We Włocławku powstanie centrum przesiadkowe W przyszłym roku we Włocławku ruszy budowa centrum przesiadkowego. Będzie kosztować 16 mln złotych. Blisko 8 mln złotych miasto otrzymało z Regionalnego Progr ... » więcej 2019-11-21, godz. 19:45 Rośnie siedziba IPN w Bydgoszczy. Jest już wiecha Budowa nowej siedziby Instytutu Pamięci Narodowej w Bydgoszczy na półmetku. Na budynku powieszono wiechę. » więcej 2019-11-21, godz. 19:02 Dyskusja nad projektem budżetu Torunia i apel do rządu Toruńscy radni przyjęli apel do rządu o podjęcie działań rekompensujących samorządom ubytki dochodów. Toruń szacuje, że w 2020 roku wpływy z powodu wprowadzen ... » więcej 2019-11-21, godz. 18:15 Pali coraz mniej osób, ale palenie tytoniu to wciąż problem Coraz mniej Polaków sięga po papierosy. W 2011 roku paliło 31 proc. naszych rodaków, w tym roku 21 proc. - Mamy spadek, ale papierosy to nadal problem, także ... » więcej 2019-11-21, godz. 16:23 Gminie Sadki nie po drodze z Metropolią Bydgoską Gmina Sadki nie jest już częścią Metropolii Bydgoskiej. Zdaniem wójta Dariusza Gryniewicza, gmina nie odnosiła żadnych korzyści z przynależności do stowarzysz ... » więcej 2019-11-21, godz. 16:11 Gdzie leży „Piąty ocean”? W Świeciu! Rozpoczął się tam festiwal podróżników W Świeciu rozpoczął się Ogólnopolski Festiwal Podróżników „Piąty Ocean”. Przez trzy dni miłośnicy przygody będą opowiadać o swoich małych i większych podróżac ... » więcej 2019-11-21, godz. 15:08 Jak eksperci oceniają rynek nieruchomości w Bydgoszczy? Nie jest źle „Bydgoszcz da się lubić - uwarunkowania i perspektywy rynku nieruchomości” - to konferencja, która odbyła się dziś na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodnicz ... » więcej 2019-11-21, godz. 14:13 Dopalacze i pestycydy pod lupą w Bydgoszczy. Otwarto nowe laboratorium Dobrzy specjaliści i najlepszy w Polsce sprzęt - w Bydgoszczy otwarto Laboratorium Chemiczne, w którym badane będą dopalacze i pestycydy oraz Krajowe Laborato ... » więcej 2019-11-21, godz. 13:07 Łukasz Schreiber będzie kierował Komitetem Stałym Rady Ministrów, Michał Dworczyk szefem Kancelarii Premiera Premier Mateusz Morawiecki powołał w czwartek kierownictwo KPRM, szefem kancelarii został ponownie Michał Dworczyk, poseł PiS Krzysztof Kubów - szefem gabinet ... » więcej
1234567