Poniedziałek, 06 kwietnia 2020 r.   Imieniny: Izoldy, Celestyna, Wilhelma
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-09-05, 20:41 Elżbieta Rupniewska/Redakcja

Lewica w Bydgoszczy: Więcej pieniędzy dla nauczycieli - od tego zaczniemy

Konferencja prasowa Lewicy w Bydgoszczy/fot. Elżbieta Rupniewska
Konferencja prasowa Lewicy w Bydgoszczy/fot. Elżbieta Rupniewska
Podwyżki wynagrodzeń dla nauczycieli, stałe umowy o pracę i 300 tablic multimedialnych dla szkół w każdym powiecie - to wyborcze obietnice Lewicy.
- Zawód nauczyciela musi przestać być wiecznym wolontariatem, dlatego podniesienie wynagrodzeń, to będzie jedna z pierwszych naszych decyzji - mówił Krzysztof Gawkowski, lider listy Lewicy w okręgu bydgoskim. - Każdy nauczyciel za rządów Lewicy będzie zarabiał nie mniej niż 3,5 tys. zł. Wszyscy, którzy będą przychodzili do pracy w szkole, będą czuli odpowiedzialność, bo zniesiemy umowy chwilowe, śmieciówki, umowy-zlecenia - dodał.

Jan Szopiński, nr 2 na bydgoskiej liście Lewicy, mówił o problemie wykluczenia komunikacyjnego uczniów, mieszkających poza Bydgoszczą. – Gdybym dostał się do Sejmu, dążyć będę do tego, aby samorządy powiatowe miały dodatkowe finansowanie w kwestii dotyczącej z jednej strony remontów burs i internatów, a z drugiej strony – stworzenia specjalnego funduszu, w którym miasta takie jak Bydgoszcz byłyby zainteresowane budową nowych internatów i burs - mówił.

Lewica zapowiada zniesienie lekcji religii w szkołach. Obiecuje też, że sprawdzi, czy po reformie w szkołach dzieci nie uczą się do późnych godzin.
Mówi Krzysztof Gawkowski, lider listy Lewicy w okręgu bydgoskim
Mówi Jan Szopiński, nr 2 na bydgoskiej liście Lewicy
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2020-04-06, godz. 21:30 Iwona Michałek: - Chcemy, żeby kadencja prezydencka trwała siedem lat Prawo i Sprawiedliwość nie zdołało wprowadzić do porządku obrad posiedzenia Sejmu projektu w sprawie głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich. 2 ... » więcej 2020-04-06, godz. 20:26 Klikasz i masz! Wielkanocne przysmaki z wiejskiej kuchni do wiejskiej e-skrzynki Świąteczna przysmaki na Wielkanoc można zamówić przez 'wiejską e-skrzynkę'. Jest to projekt przygotowywany przez Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczeg ... » więcej 2020-04-06, godz. 19:19 Gorzeń: czołowe zderzenie osobówki z busem. Trzy osoby zakleszczone [zdjecia] W poniedziałek (06.04.), po godz. 16, doszło do niebezpiecznego wypadku na drodze powiatowej między Bydgoszczą, a Nakłem nad Notecią. Siedem osób zostało posz ... » więcej 2020-04-06, godz. 18:20 Koronawirus w Polsce i w regionie. Cztery zakażenia w kujawsko-pomorskim [wideo] Resort zdrowia dwa razy dziennie podaje epidemiologiczne statystyki. Według danych z ok. godz. 18, w poniedziałek 6 kwietnia, w całej Polsce zachorowało kolej ... » więcej 2020-04-06, godz. 17:50 W czterech ścianach problemy się mnożą. Można się nimi dzielić z psychologami! Bezpłatne infolinie z poradami psychologicznymi na czas epidemii koronawirusa oblężone. Na infolinię bydgoskiej BORPY dzwonią mieszkańcy z poczuciem lęku i za ... » więcej 2020-04-06, godz. 16:41 Półtora tysiąca masek ochronnych i trzy tysiące rękawic od biskupa Jana Tyrawy Środki ochrony od ordynariusza Diecezji Bydgoskiej rozdysponowała w placówkach służby zdrowia Caritas, która zapowiada więcej podobnych działań w ramach ogóln ... » więcej 2020-04-06, godz. 15:32 Na cmentarz i na działkę? Można. Kary za gromadzenie się i łamanie kwarantanny Setki wniosków wpłynęło do sanepidu od policji o ukaranie osób, które naruszyły zasady kwarantanny albo nie dostosowały się do zakazu zgromadzeń. - Nie ma nat ... » więcej 2020-04-06, godz. 14:47 Ulotki o obostrzeniach trafiły do bezdomnych. Policjanci przy Bazylice Policjanci odwiedzili jadłodajnię przy bydgoskiej Bazylice. Przekazali pracownikom i wolontariuszom ulotki o nowych obostrzeniach, by ci mogli rozdać je bezdo ... » więcej 2020-04-06, godz. 14:02 Firmy kupują maski i przekazują pieniądze, starsza pani przyniosła 13. emeryturę Szpital zakaźny w Bydgoszczy dziękuje za wsparcie finansowe i rzeczowe osobom prywatnym, stowarzyszeniom i firmom. » więcej 2020-04-06, godz. 13:19 Wybudowali szpital polowy w Bydgoszczy. „Gdyby liczba chorych mocno wzrosła" Żołnierze z 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej wybudowali w Bydgoszczy szpital polowy. To przygotowania lecznicy wojskowej na ewentualne zwię ... » więcej
1234567