Środa, 22 stycznia 2020 r.   Imieniny: Anastazego, Wincentego / Dzień Dziadka
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-09-03, 10:08 Magda Jasińska/Redakcja

Poseł Kukiz'15: Tylko PSL zdecydowało się przyjąć nasze postulaty

Paweł Szramka/fot. Archiwum
Paweł Szramka/fot. Archiwum
– Nasi wyborcy bardzo często nie do końca rozumieją tę decyzję - tak tłumaczył w "Rozmowie dnia" wspólny start z PSL-em Paweł Szramka, poseł Kukiz'15, lider listy PSL-Koalicja Polska z okręgu toruńsko-włocławskiego.
Wspólne punkty programowe PSL i Kukiz'15 to trzy filary: obywatelski, gospodarczy i antykorupcyjny. – Często zwolennicy czy też inni wyborcy nie do końca rozumieją tę decyzję. My mówimy wprost, że PSL nie różni się praktycznie niczym od partii systemowych, które do tej pory rządziły w Polsce. Natomiast PSL jako jedyne ugrupowanie zdecydował się na przyjęcie naszych postulatów ,o których mówiliśmy od początku - takie, jak zmiana ordynacji wyborczej, referenda, obniżenie podatków. Wszystkie inne partie nie były zainteresowane takimi rozwiązaniami – tłumaczył Paweł Szramka.

Tylko trudno realizować swoje postulaty, jeżeli w sondażach dana partia ma trochę powyżej progu wyborczego - podkreślała prowadząca "Rozmowę dnia" Magda Jasińska.
– Natomiast należy pamiętać, że w tej kadencji Sejmu też nie byliśmy wiodącą siłą polityczną, a dzięki nam były poruszane takie tematy, jak: ordynacja, referenda, zmiana systemu finansowania partii, gabinety polityczne – wszystkie te kwestie, które były przemilczane przez poprzednie kadencje, ponieważ nie było takiego ruchu jak właśnie Kukiz'15 - dopowiadał poseł.

Cała "Rozmowa dnia" - zapis (obszerny fragment), dźwięk, wideo

Wiadomości lokalne

2020-01-22, godz. 08:06 Jakiej pracy chcą młodzi, a jaką oferuje rynek? Oto jest pytanie! W Zespole Szkół Handlowych w Bydgoszczy odbyła się dyskusja i warsztaty dotyczące funkcjonowania na dzisiejszym rynku pracy. Jakie wnioski? Młodzi chcą robić ... » więcej 2020-01-22, godz. 07:03 Szkoła istnieje od 120 lat i ma zostać zlikwidowana. Będą walczyć, by tak się nie stało Burmistrz Lubrańca Stanisław Budzyński chce zlikwidować Zespół Szkół w Kłobi. Pismo w tej sprawie wysłał do Związku Nauczycielstwa Polskiego. » więcej 2020-01-21, godz. 21:26 Nie podoba się im pomysł przebudowy linii tramwajowej w Grudziądzu. Co na to mieszkańcy? Projekt przebudowy linii tramwajowej w Grudziądzu zawiera błędy i nie był konsultowany z mieszkańcami mówili dzisiaj na konferencji prasowej politycy Nowoczes ... » więcej 2020-01-21, godz. 20:48 Awans Jarosława Wenderlicha. Został wiceprzewodniczącym Stałego Komitetu Rady Ministrów Przewodniczący Klubu Radnych PiS w Bydgoszczy, Jarosław Wenderlich został powołany przez premiera na wiceprzewodniczącego Stałego Komitetu Rady Ministrów. Akt ... » więcej 2020-01-21, godz. 20:23 Dlaczego na niektórych przystankach wiaty są, a na innych nie ma? My wiemy! Przejechać trasę szybko i w miarę wygodnie - to podstawowy cel pasażera komunikacji zbiorowej. Często trzeba też na tramwaj lub autobus poczekać. Nie zawsze j ... » więcej 2020-01-21, godz. 19:16 Ciąg dalszy sporu o organizację ruchu wokół Katedry w Bydgoszczy Droga wokół Katedry w Bydgoszczy od dziś jest „drogą pożarową”. Stanął tam znak, który do wjazdu uprawnia jedynie straż pożarną. » więcej 2020-01-21, godz. 18:17 Apelacja w sprawie wyroku dotyczącego tragedii na UTP w Bydgoszczy Bydgoska prokuratura odwołuje się od wyroku w sprawie tragedii na UTP w Bydgoszczy, której pokłosiem była śmierć trojga studentów. Nie zgadza się Sądem Okręgo ... » więcej 2020-01-21, godz. 17:19 Pomoc dla doktora Pawła Drojeckiego. Wkrótce pobranie komórek macierzystych Około 100 tysięcy złotych udało się zebrać podczas koncertu charytatywnego „Moc dla Pawła” w Arenie Toruń. Na rzecz chirurga ze stwardnieniem zanikowym boczny ... » więcej 2020-01-21, godz. 15:21 Tu 100 lat temu stało Wojsko Polskie. Chełmża też świętuje powrót do Macierzy - Powróciły twoje dzieci do domu - mówił w Chełmży marszałek województwa Piotr Całbecki, podczas uroczystości powrotu miasta do wolnej Polski. » więcej 2020-01-21, godz. 14:32 Wojskowa Akademia Techniczna szkoli uczniów. I pozyskuje studentów W toruńskim Zespole Szkół Mechanicznych, Elektrycznych i Elektronicznych zainaugurowano cykl wykładów z nauczycielami i doktorantami Wojskowej Akademii Techni ... » więcej
1234567