Sobota, 26 września 2020 r.   Imieniny: Wawrzyńca, Kosmy, Damiana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2019-08-29, 18:14 Michał Zaręba

Krzysztof Czabański podsumował swoje cztery lata w Sejmie

W nowej kadencji Krzysztof Czabański „dwójka” na liście Prawa i Sprawiedliwości chce skupić się na repolonizacji oraz dekoncentracji mediów. Fot.
W nowej kadencji Krzysztof Czabański „dwójka” na liście Prawa i Sprawiedliwości chce skupić się na repolonizacji oraz dekoncentracji mediów. Fot.
Poprawa bezpieczeństwa na toruńskich ulicach i odrolnienie części terenów w specjalnej strefie ekonomicznej w Brześciu Kujawskim - to przykłady spraw, które udało się załatwić posłowi Krzysztofowi Czabańskiemu w mijającej kadencji Sejmu. Ostatnie cztery lata Przewodniczący Rady Mediów Narodowych podsumował na konferencji prasowej w parku na Bydgoskim Przedmieściu w Toruniu.
- Na moją prośbę wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński zwiększył garnizon toruński, zwiększyła się liczba patroli, zwłaszcza na Starówce, to jest odczuwalne i bardzo ważne, ponieważ były skargi. Udało mi się też interwencją poselską skłonić ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela do tego, żeby odrolnił część terenów, które stanowią specjalną strefę ekonomiczną w Brześciu Kujawskim. Przybyło tam wiele firm - powiedział Krzysztof Czabański.

Poseł przekazał, że udało mu się zwiększyć pieniądze na ośrodek telewizyjny w Bydgoszczy oraz dla Polskiego Radia Pomorza i Kujaw, co zostało wykorzystane między innymi na lepszy sprzęt i nowe programy.

W nowej kadencji Krzysztof Czabański „dwójka” na liście Prawa i Sprawiedliwości chce skupić się na repolonizacji oraz dekoncentracji mediów.

- Nie tylko poprawiać będziemy media publiczne, trzeba zrobić też system stały finansowania. Chodzi też o to by zapobiec monopolowi na tym rynku oraz zbyt dużej roli kapitału zagranicznego. Jeżeli będziemy kontynuować naszą misję, jako obóz Zjednoczonej Prawicy, to będę chciał by w naszym programie było wynagrodzenie osób, które przez lata uczciwie, rzetelnie płaciły abonament RTV, trzeba docenić tych ludzi, którzy nigdy nie zwątpili w rolę mediów publicznych - dodał Krzysztof Czabański.Poseł przekazał też, że ktoś w ostatnich dniach zdewastował drzwi do jego biura w Toruniu - zniknęła tabliczka, a hejt na PiS i jego osobę rozpoczął się od akcji billboardowej PO.
Materiał Michała Zaręby (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2020-09-25, godz. 20:45 Wojewoda: OSP jest fenomenem podziwianym przez cały świat Wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz wręczył OSP promesy na zakup sprzętu i wyposażenia oraz termomodernizację budynków. » więcej 2020-09-25, godz. 20:30 W Inowrocławiu stypendia dla młodych, zdolnych i pracowitych Prezydent Ryszard Brejza, już po raz siedemnasty przyznał stypendia młodym inowrocławianom, którzy rozpoczynają studia dzienne i wyróżniają się osiągnięciami ... » więcej 2020-09-25, godz. 19:34 Klimat leży młodzieży na sercu, dlatego głośno protestują w Toruniu i Bydgoszczy [wideo] Młodzież zabiera głos w sprawie klimatu. Przy pomniku Mikołaja Kopernika w Toruniu kilkaset młodych osób głośno wyraziło swoją troskę o przyszłość planety. » więcej 2020-09-25, godz. 17:32 Gry, zagadki i dąb czyli 115. rocznica urodzin Mariana Rejewskiego Dąb Pamięci Mariana Rejewskiego, ozdobił plac przed Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Bydgoszczy. Był też tort, wykład i zwiedzanie sali pamięci, a w plana ... » więcej 2020-09-25, godz. 15:19 Rozmowa dnia: skąd kryzys w Zjednoczonej Prawicy, jak z niego wyjść? - Kryzysom w koalicji powinien zapobiec przede wszystkim zdrowy rozsądek — powiedział poseł Tomasz Latos, gość dzisiejszej Rozmowy Dnia. » więcej 2020-09-25, godz. 14:12 Podróżnicy po raz piąty czekają ze swoimi opowieściami. Posłuchajcie! W 2014 roku odbyli roczną podróż dookoła świata z dwójką dzieci. Od pięciu lat organizują w Toruniu Festiwal Podróżników Extreme Travel Festiwal. W tym roku w ... » więcej 2020-09-25, godz. 13:08 Codzienne towarzyszenie osobie chorej wyczerpuje. Warto prosić o pomoc Opiekunowie niepełnosprawnych z Torunia mają szansę nieco odpocząć. Rusza program „Opieka wytchnieniowa”, który daje szansę na krótką przerwę od codziennej pr ... » więcej 2020-09-25, godz. 12:00 Dziennik z czasu kwarantanny. To się czyta jak dobrą powieść sensacyjną! [foto] Niezwykły dziennik z czasu lock downu trafił do Archiwum Państwowego w Toruniu. Swoje zapiski przekazali muzealnikom pracownicy Hoteliku Centrum, który na poc ... » więcej 2020-09-25, godz. 10:15 Zastrzyk finansowy dla strażaków: na sprzęt, umundurowanie, remont 31 jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu byłego województwa włocławskiego otrzymało promesy na zakup sprzętu oraz termomodernizację budynków. Strażac ... » więcej 2020-09-25, godz. 09:45 Koronawirus: bydgoskie liceum „Ósemka" na nauczaniu hybrydowym W związku z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa u jednego z nauczycieli z VIII LO w Bydgoszczy, 7 nauczycieli i 4 klasy (około 120 uczniów) przebywa na ... » więcej
1234567