Czwartek, 14 listopada 2019 r.   Imieniny: Rogera, Serafina, Wawrzyńca
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-08-29, 18:14 Michał Zaręba

Krzysztof Czabański podsumował swoje cztery lata w Sejmie

W nowej kadencji Krzysztof Czabański „dwójka” na liście Prawa i Sprawiedliwości chce skupić się na repolonizacji oraz dekoncentracji mediów. Fot.
W nowej kadencji Krzysztof Czabański „dwójka” na liście Prawa i Sprawiedliwości chce skupić się na repolonizacji oraz dekoncentracji mediów. Fot.
Poprawa bezpieczeństwa na toruńskich ulicach i odrolnienie części terenów w specjalnej strefie ekonomicznej w Brześciu Kujawskim - to przykłady spraw, które udało się załatwić posłowi Krzysztofowi Czabańskiemu w mijającej kadencji Sejmu. Ostatnie cztery lata Przewodniczący Rady Mediów Narodowych podsumował na konferencji prasowej w parku na Bydgoskim Przedmieściu w Toruniu.
- Na moją prośbę wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński zwiększył garnizon toruński, zwiększyła się liczba patroli, zwłaszcza na Starówce, to jest odczuwalne i bardzo ważne, ponieważ były skargi. Udało mi się też interwencją poselską skłonić ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela do tego, żeby odrolnił część terenów, które stanowią specjalną strefę ekonomiczną w Brześciu Kujawskim. Przybyło tam wiele firm - powiedział Krzysztof Czabański.

Poseł przekazał, że udało mu się zwiększyć pieniądze na ośrodek telewizyjny w Bydgoszczy oraz dla Polskiego Radia Pomorza i Kujaw, co zostało wykorzystane między innymi na lepszy sprzęt i nowe programy.

W nowej kadencji Krzysztof Czabański „dwójka” na liście Prawa i Sprawiedliwości chce skupić się na repolonizacji oraz dekoncentracji mediów.

- Nie tylko poprawiać będziemy media publiczne, trzeba zrobić też system stały finansowania. Chodzi też o to by zapobiec monopolowi na tym rynku oraz zbyt dużej roli kapitału zagranicznego. Jeżeli będziemy kontynuować naszą misję, jako obóz Zjednoczonej Prawicy, to będę chciał by w naszym programie było wynagrodzenie osób, które przez lata uczciwie, rzetelnie płaciły abonament RTV, trzeba docenić tych ludzi, którzy nigdy nie zwątpili w rolę mediów publicznych - dodał Krzysztof Czabański.Poseł przekazał też, że ktoś w ostatnich dniach zdewastował drzwi do jego biura w Toruniu - zniknęła tabliczka, a hejt na PiS i jego osobę rozpoczął się od akcji billboardowej PO.
Materiał Michała Zaręby (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2019-11-13, godz. 21:05 Testowali seniorów z wiedzy obywatelskiej. Olimpiada na bydgoskim UKW 75 pytań i 60 minut na odpowiedź - kujawsko-pomorscy seniorzy pisali e środę test z wiedzy obywatelskiej. » więcej 2019-11-13, godz. 19:48 Trasa S5: sześć firm chce kończyć odcinek za Włochów, wyrzuconych z budowy W środę otwarto oferty firm budowlanych, które zgłosiły chęć budowy odcinka trasy S5 - od Białych Błot do Szubina. Zgłosiło się sześć firm. » więcej 2019-11-13, godz. 18:54 Bilet Uczniowski i Karta Malucha dla mieszkańców Metropolii Bydgoszcz 10 złotych za bilet miesięczny i 100 złotych za całoroczny zapłacą od 1 grudnia dzieci i młodzież z czterech ościennych gmin w okolicach Bydgoszczy za korzyst ... » więcej 2019-11-13, godz. 18:08 To była największa zbrodnia popełniona przez Niemców. Prezentacja teki edukacyjnej IPN Nauczyciele historii nie tylko z regionu Kujaw i Pomorza otrzymali nową tekę edukacyjną Instytutu Pamięci Narodowej. Tym razem są to materiały na temat Zbrodn ... » więcej 2019-11-13, godz. 16:08 Protest w Mamliczu przeciw planom burmistrza Barcina. "Dzieci potrzebują tej szkoły!" - Skoro gmina ma pieniądze na basen czy lodowisko, to na szkołę też muszą się znaleźć - mówią mieszkańcy Mamlicza w gminie Barcin. Protestują przeciw planom b ... » więcej 2019-11-13, godz. 15:22 Wenezuelka chce zostać w Toruniu. Boi się mafii, która zmusiła ją do przemytu narkotyków - Boję się o życie swoje i moich dzieci - mówi Wenezuelka Yurbi, która przebywa w Toruniu i próbuje zalegalizować swój pobyt w Polsce. Kobieta - szukając prac ... » więcej 2019-11-13, godz. 14:26 Dzienne domy opieki medycznej ułatwią powrót do zdrowia po pobycie w szpitalu W regionie powstają dzienne domy pomocy medycznej. To nowa forma wsparcia, która ma pomóc w sprawowaniu opieki nad osobami chorymi i ułatwić ich powrót do peł ... » więcej 2019-11-13, godz. 13:12 Sejmik województwa zatwierdził zmiany personalne w samorządzie regionu Paweł Zgórzyński i Marek Domżała zostali nowymi radnymi województwa z PSL. Zastąpili Dariusza Kurzawę i Ryszarda Bobera, którzy dostali się do parlamentu. Now ... » więcej 2019-11-13, godz. 11:15 Samobójstwa, depresje, kryzysy. Dlaczego młodzi cierpią? Konferencja w Toruniu Pół tysiąca! młodych ludzi w ubiegłym roku odebrało sobie życie. Co czwarty nastolatek cierpi na depresję. W Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu zorganizowana z ... » więcej 2019-11-13, godz. 09:52 Zbigniew Girzyński: Mam nadzieję na merytoryczną debatę Niespokojnie też już było — mówił w Rozmowie Dnia poseł Zbigniew Girzyński z Prawa i Sprawiedliwości, nawiązując do wtorkowej wypowiedzi posła Tomasza Lenza z ... » więcej
1234567