Poniedziałek, 30 marca 2020 r.   Imieniny: Anieli, Kwiryna, Leonarda
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-08-29, 16:14 Kamila Zroślak

Parlamentarne plany liderów Koalicji Obywatelskiej z okręgu bydgoskiego

Liderzy list Koalicji Obywatelskiej: Andrzej Kobiak i Tadeusz Zwiefka./fot. Kamila Zroślak
Liderzy list Koalicji Obywatelskiej: Andrzej Kobiak i Tadeusz Zwiefka./fot. Kamila Zroślak
Senator Andrzej Kobiak chce stworzyć nową ustawę o zatrudnieniu osób z niepełnosprawnościami, a były europoseł PO Tadeusz Zwiefka powalczy o niezależność mediów.
- Postanowiłem pracować nad nową, pełną, ustawą o zatrudnieniu osób niepełnosprawnych. Mój pomysł polega na tym, aby znieść w ogóle formę dopłat do pracy osób niepełnosprawnych, ale w zamian za to, zwolnić i niepełnosprawnych, i firmy, które zatrudniają niepełnosprawnych, z wszelkich danin, które są przekazywane w związku z zatrudnieniem tej osoby - mówi Andrzej Kobiak, kandydat do Senatu, aktualny senator.

Tadeusz Zwiefka, kandydat Koalicji Obywatelskiej do Sejmu w okręgu bydgoskim, zamierza zająć się mediami.

- Jednym z głównych moich celów będzie obrona niezależności mediów po to, żebyśmy mogli rzeczywiście mówić o pluralizmie medialnym. Jeżeli mówimy o demokracji, jeżeli mówimy o wolności słowa, to nie może być takiej sytuacji, że wszystkie media są kontrolowane przez obóz rządzący.
Materiał Kamili Zroślak

Wiadomości lokalne

2020-03-30, godz. 17:53 Odwagi, wstań, woła cię. Bydgoskie duszpasterstwa zapraszają na rekolekcje Nie w kościele, a przed komputerem. W poniedziałek (30 marca) rozpoczynają się w Bydgoszczy internetowe rekolekcje wielkopostne dla młodzieży i osób pozostają ... » więcej 2020-03-30, godz. 17:05 Amstaf pogryzł 6-letnie dziecko. Pilnie poszukiwany właściciel psa! Właściciel czarnego, pręgowanego amstafa poszukiwany. Pies pogryzł sześcioletnie dziecko w Tuszynach-Koronowie. Rodzina malucha apeluje do właściciela psa, by ... » więcej 2020-03-30, godz. 16:12 Z dronem patrolują ulice. Kary za łamanie kwarantanny i gromadzenie się Toruńska policja skieruje do sądu wniosek o ukaranie 6 osób, które złamały zasady kwarantanny. Pięć innych ukarano w weekend mandatami za gromadzenie się. Pat ... » więcej 2020-03-30, godz. 15:12 25 nowych osób zakażonych koronawirusem w regionie! Skąd są chorzy? Testy laboratoryjne potwierdziły 79 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - poinformowało w poniedziałek po południu Ministerstwo Zdrowia. Aż 25 zakażonyc ... » więcej 2020-03-30, godz. 14:15 Mieszkanka Świecia kupiła 2 tys. rękawiczek ochronnych dla miejscowego szpitala 2 tysiące rękawiczek ochronnych trafiło do szpitala w Świeciu nad Wisłą. Sprzęt ochronny za własne oszczędności kupiła mieszkanka Świecia. » więcej 2020-03-30, godz. 13:15 Wrócił z Holandii i mimo obowiązku kwarantanny zorganizował imprezę Mimo licznych apeli, komunikatów i ogłoszeń, aż po informacje o konsekwencjach prawnych niestosowania się do zaleceń Inspekcji Sanitarnej, w regionie doszło d ... » więcej 2020-03-30, godz. 12:15 Dwa przypadki zakażenia koronawirusem u pracowników Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy Dwoje pracowników Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy zakażonych koronawirusem. Potwierdził to oficjalnie rzecznik kujawsko-pomorskiego wojewody A ... » więcej 2020-03-30, godz. 11:25 Kwarantanna i nadzór epidemiologiczny w poszczególnych powiatach regionu Rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego Adrian Mól przesłał informację dotyczącą liczby osób objętych kwarantanną i nadzorem epidemiologicznym w powiatach woje ... » więcej 2020-03-30, godz. 11:04 Pomagają na co dzień, ale teraz sami potrzebują pomocy Epidemia koronawirusa pokrzyżowała szyki stowarzyszeń i fundacji charytatywnych. Jak informuje Danuta Szukalska z kujawsko-pomorskiego Polskiego Czerwonego Kr ... » więcej 2020-03-30, godz. 09:50 Paweł Szramka: Pomoc państwa dla przedsiębiorców jest niewystarczająca - Tarcza antykryzysowa zaproponowana przez rząd ma swoje zalety, ale propozycje dla przedsiębiorców są niewystarczające - uważa poseł Paweł Szramka. Polityk K ... » więcej
1234567