Środa, 18 września 2019 r.   Imieniny: Irmy, Stanisława, Ireny
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-08-28, 14:32 Redakcja

Wielka gałąź spadła na przedszkolny plac zabaw w Toruniu! Widok makabryczny!

Konar ułamał się i spadł na przedszkolaki bawiące się na placu zabaw./fot. UM Toruń
Konar ułamał się i spadł na przedszkolaki bawiące się na placu zabaw./fot. UM Toruń
Konar ułamał się i spadł na przedszkolaki bawiące się na placu zabaw./fot. UM Toruń
Konar ułamał się i spadł na przedszkolaki bawiące się na placu zabaw./fot. UM Toruń
Konar ułamał się i spadł na przedszkolaki bawiące się na placu zabaw. /fot. Michał Zaręba
Konar ułamał się i spadł na przedszkolaki bawiące się na placu zabaw. /fot. Michał Zaręba
Sześcioro dzieci ucierpiało, gdy spadł na nie konar drzewa - do zdarzenia doszło na terenie przedszkola przy ulicy Strumykowej w Toruniu. Miasto zdecydowało: kontrola na wszystkich miejskich placach zabaw!
Strażacy poinformowali, że żadne dziecko nie odniosło poważnych obrażeń - ich zdaniem można mówić jedynie o zadrapaniach - jednak przedszkolaki zostały zabrane do szpitala na badania. Na miejscu działają strażacy i i ratownicy medyczni.

- Na terenie placu zabaw, na którym bawiło się 32 dzieci, spadł konar z jednego z dwóch rosnących tam drzew - mówi st. kpt. Arkadiusz Piętak, rzecznik prasowy Kujawsko -Pomorskiego Komendanta Państwowej Straży Pożarnej. - Sześcioro dzieci trafiło do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Mają otarcia, stłuczenia.

- Ta gałąź jest z zielonymi liśćmi i kasztanami. Nic nie wskazywało na to, że się oderwie. Nawet nie było wiatru - mówi Anna Blum, dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 1 w Toruniu.
- To był na pewno wypadek losowy, ale służby muszą to potwierdzić. Cieszę się, że tylko tak się to skończyło...

Zastępca prezydenta Torunia Zbigniew Fiderewicz zarządził kontrolę wszystkich miejskich placów zabaw pod kątem bezpieczeństwa. To następstwo wypadku, do jakiego doszło dziś w Przedszkolu Miejskim nr 1 w Toruniu.
Materiał Michała Zaręby (Popołudnie z nami)
Toruń

Wiadomości lokalne

2019-09-17, godz. 21:30 Kim jest coach? Profesjonalista, ale nie zawód „Po pierwsze człowiek. Mosty zamiast murów” - to hasło I Ogólnopolskiej Konferencji Izby Coachingu. Spotkanie zorganizowane zostało na Uniwersytecie Kazimierz ... » więcej 2019-09-17, godz. 20:45 Anonimy i pogróżki - reperkusje decyzji rektora. UMK nie wyklucza zawiadomienia prokuratury Anonimowe listy, maile i telefony z pogróżkami odbiera Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Mają związek z ostatnią decyzją władz uczelni. Rektor UMK na ... » więcej 2019-09-17, godz. 20:15 Zieloni o swoi programie. Piotr Malich startuje z listy Koalicji Obywatelskiej Zielona wizja przyszłości to solidarność, demokracja i ekologia - poinformowali przedstawiciele partii Zieloni. Swój program wyborczy przedstawił w Bydgoszczy ... » więcej 2019-09-17, godz. 19:18 Schetyna: kto wygrywa wybory w kujawsko-pomorskim, wygrywa w całym kraju Kto wygrywa wybory w województwie kujawsko-pomorskim, wygrywa w całym kraju - ocenił w Toruniu lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. Dodał, że Koal ... » więcej 2019-09-17, godz. 17:05 Tego nie da się zapomnieć! Wspomnienia Sybiraków Bydgoscy Sybiracy wspominali 80. rocznicę agresji Związku Radzieckiego na Polskę 17 września 1939 roku i masową wywózkę Polaków na Sybir. W bydlęcych wagonach ... » więcej 2019-09-17, godz. 16:17 Terminal kolejowo-drogowy w Emilianowie pod Bydgoszczą: porozumienie podpisane Ważny krok w kierunku utworzenia w Emilianowie koło Bydgoszczy nowoczesnego terminala kolejowo-drogowego. Porozumienie podpisali w Brzozie przedstawiciele gmi ... » więcej 2019-09-17, godz. 15:20 Kandydaci SLD pytają o los wojskowych emerytów i rencistów oraz o bazę wojsk USA w Grudziądzu Los wojskowych emerytów i rencistów jest zagrożony - powiedział w Grudziądzu Robert Kwiatkowski - lider na liście KW Sojusz Lewicy Demokratycznej w okręgu tor ... » więcej 2019-09-17, godz. 14:35 Tańsze paliwo, winiety zamiast bramek na autostradach. Konfederacja dla kierowców Zniesienie akcyzy na paliwo, wprowadzenie winiet na autostradach i więcej miejsc parkingowych w miastach - to wyborcze propozycje Konfederacji, adresowane do ... » więcej 2019-09-17, godz. 13:45 Wsparcie dla artystów i organizacji pozarządowych. Radny i senator wspólnie - Chciałbym, aby jeden procent z CIT-u przedsiębiorcy oddawali na zakup dzieł sztuki - mówi senator Andrzej Kobiak z PO. Z kolei Ireneusz Nitkiewicz zapowiada ... » więcej 2019-09-17, godz. 13:12 Polityka historyczna na początek. Debaty Parlamentarne w Polskim Radiu PiK [wideo] We wtorek (17 września) rozpoczęliśmy cykl Debat Parlamentarnych w Polskim Radiu PiK. Przez cztery tygodnie w studiu im. Jeremiego Przybory dyskutować będą ka ... » więcej
1234567