Piątek, 22 listopada 2019 r.   Imieniny: Cecylii, Wszemiły, Stefana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-08-26, 18:48 Tatiana Adonis

Wybory bez hejtu? Da się - twierdzi jedna z kandydatek PiS do Sejmu

Paulina Wenderlich powiedziała, że zdecydowała się na start w wyborach, bo takie oczekiwanie wobec niej wyrażali mieszkańcy. Fot. Tatiana Adonis
Paulina Wenderlich powiedziała, że zdecydowała się na start w wyborach, bo takie oczekiwanie wobec niej wyrażali mieszkańcy. Fot. Tatiana Adonis
Stop mowie nienawiści - apeluje Paulina Wenderlich. „Dwudziestka” na liście PiS do Sejmu z okręgu bydgoskiego postuluje, by w kampanii wyborczej walczyć na programy, a nie inwektywy.
Paulina Wenderlich powiedziała, że zdecydowała się na start w wyborach, bo takie oczekiwanie wobec niej wyrażali mieszkańcy. - Skoro jest grupa osób, która chciałaby widzieć mnie w Sejmie, to postanowiłam, że ich nie zawiodę i zmierzę się w tych wyborach - stwierdziła.

- Skończmy tę wojnę, bo mieszkańcy, obywatele żyją zupełnie innymi sprawami - powiedziała Paulina Wenderlich. Te sprawy to w Bydgoszczy, chociażby brudna płyta Starego Rynku.

- Wiemy, że płyty były myte chemicznie, widzimy nic to nie dało - mówił towarzyszący kandydatce PiS, Adam Goździewski. - Miasto czeka co się będzie z tymi płytami działo po zimie, myślimy, że można tę sprawę rozwiązać przed zimą - dodał.

- Ten kamień i tak się zabrudzi. Chcę zobaczyć jak będzie wyglądał, czy nadal będą występowały takie problemy jak w tej chwili - mówi Jacek Witkowski, dyrektor bydgoskich drogowców.

Paulina Wenderlich uważa też, że samorządowcy powinni bardziej wsłuchiwać się w głos mieszkańców. - Narzucanie odgórne przez jednego z posłów, jak ma nazywać się dana ulica to jest jakiś dyktat partyjny, który nigdy nie powinien mieć miejsca. To my jako bydgoszczanie powinniśmy decydować o takich sprawach - powiedziała Wenderlich.

Kandydatce chodziło o posła Pawła Olszewskiego z PO, który chciałby aby wiadukt w ciągu Trasy Uniwersyteckiej, nad Alejami Jana Pawła II nosił imię Tadeusza Mazowieckiego. Grupa mieszkańców złożyła propozycję by obiekt nazwać imieniem Ireny Szewińskiej. Przewodnicząca Rady Miejskiej Monika Matowska odpowiada, że propozycji mieszkańców nie będzie chować do szuflady i prawdopodobnie będzie ona omawiana na sesji z propozycją posła.
Relacja Tatiany Adonis
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2019-11-22, godz. 07:17 Konieczna wyobraźnia. O nauczaniu niewidomych matematyki Niewidomi mogą i powinni uczyć się matematyki. Powinni być jednak właściwie kształceni - i temu poświęcona jest konferencja „Matematyka niewi(a)doma' odbywają ... » więcej 2019-11-22, godz. 06:15 Spełnijmy marzenia! Rozpoczynamy zbiórkę dla podopiecznych Domu Dziecka w Cerkwicy Małej Nowe sportowe buty, mówiąca lalka, kubek z własnym imieniem - o tym m.in. marzą podopieczni Domu Dziecka w Cerkwicy Małej koło Kamienia Krajeńskiego. Wkrótce ... » więcej 2019-11-21, godz. 21:10 Transplantacje rodzinne - nie zawsze możliwe. Z jakiego powodu? Jak przygotować się do oddania krewnemu nerki? O tym mówili specjaliści na spotkaniu w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy. » więcej 2019-11-21, godz. 20:25 Tu zajdzie zmiana. We Włocławku powstanie centrum przesiadkowe W przyszłym roku we Włocławku ruszy budowa centrum przesiadkowego. Będzie kosztować 16 mln złotych. Blisko 8 mln złotych miasto otrzymało z Regionalnego Progr ... » więcej 2019-11-21, godz. 19:45 Rośnie siedziba IPN w Bydgoszczy. Jest już wiecha Budowa nowej siedziby Instytutu Pamięci Narodowej w Bydgoszczy na półmetku. Na budynku powieszono wiechę. » więcej 2019-11-21, godz. 19:02 Dyskusja nad projektem budżetu Torunia i apel do rządu Toruńscy radni przyjęli apel do rządu o podjęcie działań rekompensujących samorządom ubytki dochodów. Toruń szacuje, że w 2020 roku wpływy z powodu wprowadzen ... » więcej 2019-11-21, godz. 18:15 Pali coraz mniej osób, ale palenie tytoniu to wciąż problem Coraz mniej Polaków sięga po papierosy. W 2011 roku paliło 31 proc. naszych rodaków, w tym roku 21 proc. - Mamy spadek, ale papierosy to nadal problem, także ... » więcej 2019-11-21, godz. 16:23 Gminie Sadki nie po drodze z Metropolią Bydgoską Gmina Sadki nie jest już częścią Metropolii Bydgoskiej. Zdaniem wójta Dariusza Gryniewicza, gmina nie odnosiła żadnych korzyści z przynależności do stowarzysz ... » więcej 2019-11-21, godz. 16:11 Gdzie leży „Piąty ocean”? W Świeciu! Rozpoczął się tam festiwal podróżników W Świeciu rozpoczął się Ogólnopolski Festiwal Podróżników „Piąty Ocean”. Przez trzy dni miłośnicy przygody będą opowiadać o swoich małych i większych podróżac ... » więcej 2019-11-21, godz. 15:08 Jak eksperci oceniają rynek nieruchomości w Bydgoszczy? Nie jest źle „Bydgoszcz da się lubić - uwarunkowania i perspektywy rynku nieruchomości” - to konferencja, która odbyła się dziś na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodnicz ... » więcej
1234567