Czwartek, 03 grudnia 2020 r.   Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Kasjana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2019-08-26, 18:48 Tatiana Adonis

Wybory bez hejtu? Da się - twierdzi jedna z kandydatek PiS do Sejmu

Paulina Wenderlich powiedziała, że zdecydowała się na start w wyborach, bo takie oczekiwanie wobec niej wyrażali mieszkańcy. Fot. Tatiana Adonis
Paulina Wenderlich powiedziała, że zdecydowała się na start w wyborach, bo takie oczekiwanie wobec niej wyrażali mieszkańcy. Fot. Tatiana Adonis
Stop mowie nienawiści - apeluje Paulina Wenderlich. „Dwudziestka” na liście PiS do Sejmu z okręgu bydgoskiego postuluje, by w kampanii wyborczej walczyć na programy, a nie inwektywy.
Paulina Wenderlich powiedziała, że zdecydowała się na start w wyborach, bo takie oczekiwanie wobec niej wyrażali mieszkańcy. - Skoro jest grupa osób, która chciałaby widzieć mnie w Sejmie, to postanowiłam, że ich nie zawiodę i zmierzę się w tych wyborach - stwierdziła.

- Skończmy tę wojnę, bo mieszkańcy, obywatele żyją zupełnie innymi sprawami - powiedziała Paulina Wenderlich. Te sprawy to w Bydgoszczy, chociażby brudna płyta Starego Rynku.

- Wiemy, że płyty były myte chemicznie, widzimy nic to nie dało - mówił towarzyszący kandydatce PiS, Adam Goździewski. - Miasto czeka co się będzie z tymi płytami działo po zimie, myślimy, że można tę sprawę rozwiązać przed zimą - dodał.

- Ten kamień i tak się zabrudzi. Chcę zobaczyć jak będzie wyglądał, czy nadal będą występowały takie problemy jak w tej chwili - mówi Jacek Witkowski, dyrektor bydgoskich drogowców.

Paulina Wenderlich uważa też, że samorządowcy powinni bardziej wsłuchiwać się w głos mieszkańców. - Narzucanie odgórne przez jednego z posłów, jak ma nazywać się dana ulica to jest jakiś dyktat partyjny, który nigdy nie powinien mieć miejsca. To my jako bydgoszczanie powinniśmy decydować o takich sprawach - powiedziała Wenderlich.

Kandydatce chodziło o posła Pawła Olszewskiego z PO, który chciałby aby wiadukt w ciągu Trasy Uniwersyteckiej, nad Alejami Jana Pawła II nosił imię Tadeusza Mazowieckiego. Grupa mieszkańców złożyła propozycję by obiekt nazwać imieniem Ireny Szewińskiej. Przewodnicząca Rady Miejskiej Monika Matowska odpowiada, że propozycji mieszkańców nie będzie chować do szuflady i prawdopodobnie będzie ona omawiana na sesji z propozycją posła.
Relacja Tatiany Adonis
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2020-12-02, godz. 20:08 W naszym regionie wolnych jest 847 łóżek covidowych i 62 respiratory W woj. kujawsko-pomorskim wolnych jest 847 łóżek covidowych i 62 respiratory - poinformował w środę urząd wojewódzki w Bydgoszczy. Ostatniej doby w regionie p ... » więcej 2020-12-02, godz. 18:35 Dr Rajewski: musimy nauczyć się żyć z wirusem, on nie zniknie, nawet jak będzie szczepionka [rozmowa] W „Popołudniu z nami” rozmawialiśmy z dr. Pawłem Rajewskim, wojewódzkim konsultantem w dziedzinie chorób zakaźnych. » więcej 2020-12-02, godz. 17:29 Inwestycja robi wrażenie. Oddano część nowego szpitala w Toruniu [dużo zdjęć] Pierwszy obiekt nowo budowanego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu gotowy. Wykonawca przekazał klucze do nowoczesnego gmachu lecznicy zakaźnej. » więcej 2020-12-02, godz. 15:20 Wysuwane trybuny, nowe oświetlenie i parkiet. Hala w Jeżewie do remontu Hala sportowo-widowiskowa w Jeżewie w powiecie świeckim doczeka się generalnego remontu. Inwestycja została dofinansowana z rządowego programu. » więcej 2020-12-02, godz. 14:28 Testy antygenowe nie w każdej przychodni. „Lekarz decyduje, komu je wykonać” Testy antygenowe na obecność koronawirusa wkrótce trafią do POZ-ów w naszym regionie. Placówki mogą już zgłaszać zapotrzebowanie. Testy nie pojawią się jednak ... » więcej 2020-12-02, godz. 13:14 Jego przyjaciel zmarł na COVID-19. Ufundował aparat do tlenoterapii dla szpitala [wideo] Aparat do wysokoprzepływowej tlenoterapii donosowej trafił dziś do 10. Wojskowego Szpitala Klinicznego w Bydgoszczy. Sprzęt pomaga w leczeniu niewydolności od ... » więcej 2020-12-02, godz. 11:39 Samochód zderzył się z szynobusem, kierowca nie żyje. Ruch kolejowy był wstrzymany Około 60-letni mężczyzna zginął w zderzeniu z pociągiem w podtoruńskich Łysomicach. Na oznakowanym przejeździe bez zapór osobowe auto wjechało pod szynobus. » więcej 2020-12-02, godz. 09:30 Haszysz i kokaina w puszkach z farbą. Znaleźli też broń, maczety i pieniądze [zdjęcia] 17 kilogramów narkotyków, a także broń maszynową, maczety i inne niebezpieczne narzędzia przechwycili funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego. W Bydgoszcz ... » więcej 2020-12-02, godz. 07:26 Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu na obwodnicy Bydgoszczy W środę 2 grudnia na budowie drogi ekspresowej S5 na 13,5-kilometrowym odcinku Bydgoszcz Opławiec - Bydgoszcz Błonie zmieniona zostanie organizacja ruchu na w ... » więcej 2020-12-01, godz. 21:36 Maseczkowy incydent w biurze działacza Konfederacji Policja nie może karać za nienoszenie maseczek w pracy - uważa Sławomir Mentzen, doradca podatkowy i zarazem przedstawiciel Konferederacji. We wtorek w jego t ... » więcej
1234567