Piątek, 21 lutego 2020 r.   Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-08-24, 12:28 Monika Kaczyńska/Magda Jasińska

Premier Mateusz Morawiecki w Toruniu i w Bydgoszczy, na regionalnej konwencji PiS [galeria]

Bydgoska konwencja PiS./fot. Michał Jędryka
Bydgoska konwencja PiS./fot. Michał Jędryka
Mateusz Morawiecki w Bydgoszczy./fot. Michał Jędryka
Mateusz Morawiecki w Bydgoszczy./fot. Michał Jędryka
Bydgoska konwencja PiS./fot. Michał Jędryka
Bydgoska konwencja PiS./fot. Michał Jędryka
Bydgoska konwencja PiS./fot. Michał Jędryka
Bydgoska konwencja PiS./fot. Michał Jędryka
Bydgoska konwencja PiS./fot. Michał Jędryka
Bydgoska konwencja PiS./fot. Michał Jędryka
Bydgoska konwencja PiS./fot. Michał Jędryka
Bydgoska konwencja PiS./fot. Michał Jędryka
Bydgoska konwencja PiS./fot. Michał Jędryka
Bydgoska konwencja PiS./fot. Michał Jędryka
- Przyszłością Rzeczpospolitej są ludzie młodzi - mówił w Toruniu premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu wziął udział w konwencji regionalnej PiS, która odbyła się w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki. Później pojechał do Bydgoszczy.
Jak podkreślał premier w ciągu 8 lat poprzedzających rządy Prawa i Sprawiedliwości z Polski wyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Mateusz Morawiecki akcentuje konieczność dbania o młode osoby i wprowadzania zmian korzystnych również dla nich.

- Dlatego zdecydowaliśmy się na przebudowę systemu podatkowego, na to żeby wprowadzić rozwiązania podatkowe jak najbardziej korzystne dla młodych, i takie rozwiązanie w postaci bez podatku PIT dla młodych ludzi do 26 roku życia wprowadziliśmy. Myślę, że każdy młody człowiek powinien popatrzeć, zrobić takie zestawienie: co się zmieniło, co się zadziało przez te lata. Dlaczego nazywamy te lata dobrym czasem do Polski - mówił w Toruniu premier Morawiecki.

Podczas konwencji zostali przedstawieni kandydaci startujący z list Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu i Senatu. Tuż po konwencji toruńskiej, premier udał się do Bydgoszczy, na spotkanie z tamtejszymi wyborcami i działaczami PiS.

- My mamy te umiejętności, które są potrzebne, żeby przejść na drugą stronę - mówił w bydgoskim kinoteatrze Adria, premier Morawiecki. I odwołał się do jednej z popularniejszych bydgoskich rzeźb.

- Pewnie większość państwa zebranych na tej sali jest z Bydgoszczy. Ja lubię tutaj u was jedną taką rzeźbę, bardzo piękną: Przechodzący przez rzekę. Żeby tak przejść, trzeba na pewno mieć umiejętności, profesjonalizm. I trzeba umieć zachować równowagę. I to jest właśnie polityka Prawa i Sprawiedliwości. Tak jak ten przechodzący przez rzekę u was, tutaj w Bydgoszczy, z jednej strony musimy mieć śmiałość podjęcia wyzwań społecznych - i mieliśmy tą śmiałość. Zniwelowaliśmy w dużym stopniu skrajne ubóstwo, znacząco zmniejszyliśmy nierówności.

Głos zabrał także bydgoski poseł Tomasz Latos.

- Za czasów naszych poprzedników, upadł bardzo ważny przemysł w Bydgoszczy - bydgoski Zachem. I jakoś nie było widać szczególnego zainteresowania tym faktem ówczesnej władzy. Natomiast dla tego rządu, kiedy trzeba było pomyśleć, i pamiętać o bydgoskiej Pesie - tak się wydarzyło. Trzeba, szanowni państwo, umieć zostawić te dwa fakty. Trzeba umieć zestawić te dwa wydarzenia, żeby zrozumieć, na czym polega troska dobrego gospodarza o Polskę.

Warto wiedzieć, że bydgoska lista Prawa i Sprawiedliwości do sejmu zaprezentowana podczas konwencji, różni się od przedstawionej przed kilkoma dniami. Jerzego Gawędę na 11 miejscu, zastąpi Grażyna Szabelska.

Więcej w materiale dźwiękowym Magdy Jasińskiej i Moniki Kaczyńskiej.
Materiał Moniki Kaczyńskiej z Torunia
Materiał Magdy Jasińskiej z Bydgoszczy - premier Mateusz Morawiecki
Materiał Magdy Jasińskiej z Bydgoszczy - Tomasz Latos

Wiadomości lokalne

2020-02-20, godz. 20:47 Od kwietnia opłaty za deszczówkę w Grudziądzu. Na razie zapłacą przedsiębiorcy i zarządcy dróg Grudziądzcy przedsiębiorcy i zarządcy dróg zapłacą od kwietnia za deszczówkę. Na razie z opłat zwolnieni będą mieszkańcy bloków, kamienic i domów jednorodzinn ... » więcej 2020-02-20, godz. 19:47 Czym jest edukacja globalna? Tego można było dowiedzieć się we Włocławku O edukacji globalnej rozmawiali dziś we Włocławku nauczyciele i eksperci. Seminarium miało pokazać, jak pracować w szkole, by uczniowie lepiej rozumieli świat ... » więcej 2020-02-20, godz. 18:36 W Toruniu rozpoczęło się zbieranie podpisów poparcia kandydatury Roberta Biedronia Społeczny Komitet Poparcia Roberta Biedronia rozpoczął zbieranie podpisów dla swojego kandydata w wyborach prezydenckich. W skład Komitetu weszli członkowie i ... » więcej 2020-02-20, godz. 17:32 Jest wyrok ws. wyprowadzenia majątku z Domaru. Kary w zawieszeniu Kary od 14 miesięcy do 2 lat więzienia w zawieszeniu, grzywny i dozór kuratora dla 7 oskarżonych o wyprowadzanie majątku z bydgoskiego Domaru. Bydgoski sąd uz ... » więcej 2020-02-20, godz. 16:37 Lewica Razem chce wzrostu opłat za parkowanie w Bydgoszczy Mniejsze dofinansowanie miasta dla transportu publicznego w Bydgoszczy to wina Prawa i Sprawiedliwości, a lekarstwem na to mają być wyższe opłaty za parkowani ... » więcej 2020-02-20, godz. 15:45 Medale dla bohaterów. Także tych współczesnych Za walkę o niepodległość, działalność charytatywną, ale również sumienne wykonywanie obowiązków zawodowych. Wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz wrę ... » więcej 2020-02-20, godz. 14:33 Chcesz lepiej poznać region? Jest do tego świetna okazja! „Poznaj Region z Przewodnikiem” - władze województwa po raz szósty zapraszają do wspólnego poznawania bardziej i mniej znanych zakątków Kujaw i Pomorza. » więcej 2020-02-20, godz. 13:36 Większy komfort dla pacjentów i lekarzy. Klinika w szpitalu wojskowym po modernizacji Klinika Ortopedii i Chirurgii Narządu Ruchu w szpitalu wojskowym w Bydgoszczy już po modernizacji. Od dziś ma też patrona - wybitnego ortopedę Wiesława Romani ... » więcej 2020-02-20, godz. 12:11 Rokowania są dobre! Mała Julka już po operacji w Bostonie! 5 miesięczna Julka z Bydgoszczy już po operacji. Z jej serca lekarze z Bostonu wycięli około 5 cm włókniaka. Jak stwierdzili - guz był dwa razy większy niż sa ... » więcej 2020-02-20, godz. 11:06 Gowin: reformy sądownictwa są niezbędne, ale jest pole do kompromisu Jarosław Gowin gościł w Toruniu przy okazji pierwszy raz obchodzonego Dnia Nauki Polskiej i święta UMK. » więcej
1234567