Piątek, 22 listopada 2019 r.   Imieniny: Cecylii, Wszemiły, Stefana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-08-23, 11:08 Sławomir Jezierski

Hejt w Inowrocławiu. Gdzie były komputery na których powstawały wpisy?

Ofiary internetowego hejtu zgromadziły się przed inowrocławskim ratuszem. Fot. Sławomir Jezierski
Ofiary internetowego hejtu zgromadziły się przed inowrocławskim ratuszem. Fot. Sławomir Jezierski
Ofiary internetowego hejtu zgromadziły się przed inowrocławskim ratuszem. Jak twierdzą byli obrażani przez anonimowe osoby za którymi stoją pracownicy Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Inowrocławia. Jak dodają machiny do tworzenia hejtu w Internecie.
Rozpoznawalny inowrocławski rysownik Jarosław Wojtasiński - jak uważa - za polityczną satyrę poniósł konsekwencje.

- Przed utratą pracy rozpoczęła się taka nagonka, hejt w sieci, ten hejt zgłosiłem i to trwało trochę. Prokuratura ustaliła, że hejt płynął z IP komputerów z Ratusza w Inowrocławiu, wskazano też urząd gminy i prywatne mieszkanie w Janikowie. Jako rysownik mam wilczy bilet i nie mogę wystawiać swoich prac w mieście - powiedział Jarosław Wojtasiński.

- Długi czas hejtowano moją działalność, hejtowano również mój wygląd, moje zachowanie i w pewnym momencie stwierdziłam, że trzeba powiedzieć dość i sprawdzić kto to pisze. Zgłosiłam sprawę na policję i oni ustalili, że hejt wychodził z komputera zarejestrowanego w Janikowie, tam mieszkała, jak się okazało, była rzeczniczka prasowa Ratusza. Tam mieszka 5 osób i policja nie ustaliła kto dokładnie to pisał - powiedziała Magdalena Basińska.

- Były to komentarze, różnego rodzaju profile, które szkalowały mnie, moją rodzinę, w sposób hurtowy. (...). Ja miałem status poszkodowanego. Zostałem powiadomiony, że teraz ta sprawa została dołączona do sprawy afery fakturowej - powiedział szef klubu radnych PiS w Inowrocławiu.

Zgromadzenie przed inowrocławskim Ratuszem liczyło kilka osób.
Mówi Jarosław Wojtasiński
Mówi Magdalena Basińska
Mówi Marcin Wroński
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2019-11-21, godz. 21:10 Transplantacje rodzinne - nie zawsze możliwe. Z jakiego powodu? Jak przygotować się do oddania krewnemu nerki? O tym mówili specjaliści na spotkaniu w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy. » więcej 2019-11-21, godz. 20:25 Tu zajdzie zmiana. We Włocławku powstanie centrum przesiadkowe W przyszłym roku we Włocławku ruszy budowa centrum przesiadkowego. Będzie kosztować 16 mln złotych. Blisko 8 mln złotych miasto otrzymało z Regionalnego Progr ... » więcej 2019-11-21, godz. 19:45 Rośnie siedziba IPN w Bydgoszczy. Jest już wiecha Budowa nowej siedziby Instytutu Pamięci Narodowej w Bydgoszczy na półmetku. Na budynku powieszono wiechę. » więcej 2019-11-21, godz. 19:02 Dyskusja nad projektem budżetu Torunia i apel do rządu Toruńscy radni przyjęli apel do rządu o podjęcie działań rekompensujących samorządom ubytki dochodów. Toruń szacuje, że w 2020 roku wpływy z powodu wprowadzen ... » więcej 2019-11-21, godz. 18:15 Pali coraz mniej osób, ale palenie tytoniu to wciąż problem Coraz mniej Polaków sięga po papierosy. W 2011 roku paliło 31 proc. naszych rodaków, w tym roku 21 proc. - Mamy spadek, ale papierosy to nadal problem, także ... » więcej 2019-11-21, godz. 16:23 Gminie Sadki nie po drodze z Metropolią Bydgoską Gmina Sadki nie jest już częścią Metropolii Bydgoskiej. Zdaniem wójta Dariusza Gryniewicza, gmina nie odnosiła żadnych korzyści z przynależności do stowarzysz ... » więcej 2019-11-21, godz. 16:11 Gdzie leży „Piąty ocean”? W Świeciu! Rozpoczął się tam festiwal podróżników W Świeciu rozpoczął się Ogólnopolski Festiwal Podróżników „Piąty Ocean”. Przez trzy dni miłośnicy przygody będą opowiadać o swoich małych i większych podróżac ... » więcej 2019-11-21, godz. 15:08 Jak eksperci oceniają rynek nieruchomości w Bydgoszczy? Nie jest źle „Bydgoszcz da się lubić - uwarunkowania i perspektywy rynku nieruchomości” - to konferencja, która odbyła się dziś na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodnicz ... » więcej 2019-11-21, godz. 14:13 Dopalacze i pestycydy pod lupą w Bydgoszczy. Otwarto nowe laboratorium Dobrzy specjaliści i najlepszy w Polsce sprzęt - w Bydgoszczy otwarto Laboratorium Chemiczne, w którym badane będą dopalacze i pestycydy oraz Krajowe Laborato ... » więcej 2019-11-21, godz. 13:07 Łukasz Schreiber będzie kierował Komitetem Stałym Rady Ministrów, Michał Dworczyk szefem Kancelarii Premiera Premier Mateusz Morawiecki powołał w czwartek kierownictwo KPRM, szefem kancelarii został ponownie Michał Dworczyk, poseł PiS Krzysztof Kubów - szefem gabinet ... » więcej
1234567