Czwartek, 06 sierpnia 2020 r.   Imieniny: Sławy, Jakuba, Oktawiana
Ministerstwo Zdrowia: 726 nowych zakażeń koronawirusem. 11 przypadków w Kujawsko-Pomorskiem
Ministerstwo Zdrowia: 726 nowych zakażeń koronawirusem. 11 przypadków w Kujawsko-Pomorskiem
Ministerstwo Zdrowia: 726 nowych zakażeń koronawirusem. 11 przypadków w Kujawsko-Pomorskiem
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Skorzystaj z oferty. Kliknij! (OGŁOSZENIE WŁASNE NADAWCY)
2019-08-23, 11:08 Sławomir Jezierski

Hejt w Inowrocławiu. Gdzie były komputery na których powstawały wpisy?

Ofiary internetowego hejtu zgromadziły się przed inowrocławskim ratuszem. Fot. Sławomir Jezierski
Ofiary internetowego hejtu zgromadziły się przed inowrocławskim ratuszem. Fot. Sławomir Jezierski
Ofiary internetowego hejtu zgromadziły się przed inowrocławskim ratuszem. Jak twierdzą byli obrażani przez anonimowe osoby za którymi stoją pracownicy Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Inowrocławia. Jak dodają machiny do tworzenia hejtu w Internecie.
Rozpoznawalny inowrocławski rysownik Jarosław Wojtasiński - jak uważa - za polityczną satyrę poniósł konsekwencje.

- Przed utratą pracy rozpoczęła się taka nagonka, hejt w sieci, ten hejt zgłosiłem i to trwało trochę. Prokuratura ustaliła, że hejt płynął z IP komputerów z Ratusza w Inowrocławiu, wskazano też urząd gminy i prywatne mieszkanie w Janikowie. Jako rysownik mam wilczy bilet i nie mogę wystawiać swoich prac w mieście - powiedział Jarosław Wojtasiński.

- Długi czas hejtowano moją działalność, hejtowano również mój wygląd, moje zachowanie i w pewnym momencie stwierdziłam, że trzeba powiedzieć dość i sprawdzić kto to pisze. Zgłosiłam sprawę na policję i oni ustalili, że hejt wychodził z komputera zarejestrowanego w Janikowie, tam mieszkała, jak się okazało, była rzeczniczka prasowa Ratusza. Tam mieszka 5 osób i policja nie ustaliła kto dokładnie to pisał - powiedziała Magdalena Basińska.

- Były to komentarze, różnego rodzaju profile, które szkalowały mnie, moją rodzinę, w sposób hurtowy. (...). Ja miałem status poszkodowanego. Zostałem powiadomiony, że teraz ta sprawa została dołączona do sprawy afery fakturowej - powiedział szef klubu radnych PiS w Inowrocławiu.

Zgromadzenie przed inowrocławskim Ratuszem liczyło kilka osób.
Mówi Jarosław Wojtasiński
Mówi Magdalena Basińska
Mówi Marcin Wroński
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2020-08-06, godz. 08:00 Atrakcje na wakacje? Sępólno Krajeńskie zaprasza na swoje święto! Koncerty w sieci, kameralne wystawy czy regaty - takie propozycje zapisały się w programie tegorocznych Dni Sępólna Krajeńskiego. » więcej 2020-08-06, godz. 06:00 Staruszek ze wstydliwymi zarzutami. Jaki usłyszy wyrok? 5 sierpnia w Sądzie Okręgowym w Toruniu rozpoczął się proces 81-letniego mężczyzny oskarżonego o seksualne wykorzystywanie dziewczynki. » więcej 2020-08-05, godz. 21:40 Popełniasz wykroczenia i myślisz, że nikt nie zauważył! SPEED widzi i karze! Mandaty i punkty karne dla kierowców, nałożyli policjanci z grudziądzkiej grupy SPEED, za wjazd na czerwonym świetle oraz rozmowę przez telefon komórkowy. Wsz ... » więcej 2020-08-05, godz. 15:09 Niebezpiecznie w pracy. Dużo wypadków w lipcu Rekordowa liczba 21 wypadków przy pracy miała miejsce w lipcu w naszym regionie. Dwa z nich to wypadki ze skutkiem śmiertelnym. Przyczyny bada Państwowa Inspe ... » więcej 2020-08-05, godz. 14:16 Kula armatnia, monety i dachówki. Trwają prace archeologów na zamku w Świeciu [zdjęcia, wideo] Na zamku krzyżackim w Świeciu pracują archeolodzy. Naukowcy z Bydgoszczy prowadzą tam badania i odkrywają kolejne tajemnice tej XIV-wiecznej twierdzy. Prace w ... » więcej 2020-08-05, godz. 13:12 W Toruniu od września inaczej kursować będą autobusy i tramwaje. Powód? Pandemia Od 1 września 2020 roku planuje się zmiany w rozkładzie jazdy autobusów i tramwajów MZK. Ze względu na aktualną sytuację epidemiczną trasa niektórych linii ma ... » więcej 2020-08-05, godz. 11:12 Polecaj miejsca w regionie i wygrywaj! Konkurs w Polskim Radiu PiK Pani Hanna z Torunia, to kolejna laureatka naszego wakacyjnego konkursu. Poleciła naszym Słuchaczom wakacje na Pojezierzu Brodnickim i wygrała voucher na base ... » więcej 2020-08-05, godz. 10:38 Wszystkie spotkania odwołane, pracownik bydgoskiego Urzędu Miasta z koronawirusem Koronawirus w bydgoskim Ratuszu. 5 sierpnia zakażenie potwierdzono u jednego z pracowników. » więcej 2020-08-05, godz. 10:14 Jak grillować to polskie mięso! Zorganizowano specjalną akcję by o tym przypomnieć Grillowanie - to niemal sport narodowy Polaków. Jeśli grillować - to polskie mięso o wysokiej jakości- z takiego założenia wyszedł Krajowy Ośrodek Wsparcia Ro ... » więcej 2020-08-05, godz. 08:20 Przedwiośnie apeluje do władz Torunia. Chodzi o edukację seksualną, antydyskryminacyjną i antyprzemocową O wprowadzanie edukacji seksualnej i antyprzemocowej - apelują do władz Torunia młodzi ze Stowarzyszenia Przedwiośnie. Przedstawili wyniki ankiety, którą prze ... » więcej
1234567