Środa, 20 listopada 2019 r.   Imieniny: Anatola, Sedzimira, Rafała
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-08-21, 08:55 Elżbieta Rupniewska

„Jedynka” Konfederacji w Bydgoszczy: - Musimy zająć się poważnymi sprawami

Konfederacja „Wolność i niepodległość" i jedynka, Marcin Sypniewski./fot. Elżbieta Rupniewska
Konfederacja „Wolność i niepodległość" i jedynka, Marcin Sypniewski./fot. Elżbieta Rupniewska
W okręgu bydgoskim, na liście kandydatów Konfederacji do Sejmu znana jest tylko „jedynka". To Marcin Sypniewski. Lider bydgoskiej listy przedstawił siebie i wizję Polski, którą będzie chciał realizować jako poseł.
Jak zapowiada Marcin Sypniewski, w przyszłym tygodniu znana będzie kolejność kandydatów do Sejmu na liście Konfederacji w okręgu bydgoskim. Konfederacja chce też za tydzień skończyć zbieranie podpisów na listach poparcia dla kandydatów.

- Mam zaszczyt otworzyć listę Konfederacji „Wolność i niepodległość” w okręgu bydgoskim. Kandyduję z list Konfederacji dlatego, że głęboko wierzę, że Polska potrzebuję prawdziwej, realnej zmiany. Konfederacja to wielkie zjednoczenie sił wolnościowych, patriotycznych, antysystemowych. Więcej nas łączy, niż dzieli. Wspólnie idziemy do wyborów po to, żeby zmienić Polskę, i żeby przywrócić władzę obywatelom. Musimy zakończyć ten jałowy spór między Platformą i PiS - em, i zająć się poważnymi sprawami: katastrofą demograficzną, kryzysem finansów publicznych, który też nieuchronnie nastąpi, jeżeli nic nie zmienimy - mówi kandydat Konfederacji.

Dodajmy, że z warszawskiej listy Konfederacji w wyborach do Sejmu wystartuje też Paweł Skutecki, były już bydgoski poseł Kukiz'15.

Więcej w materiale Elżbiety Rupniewskiej.
Materiał Elżbiety Rupniewskiej.

Wiadomości lokalne

2019-11-20, godz. 19:41 Pomagają dzieciom, chorym i seniorom. To dla nich są Stalowe Anioły [lista nagrodzonych] Tworzą rodzinne domy dziecka, pomagają seniorom, osobom chorym, ubogim i niepełnosprawnym - dziś odebrali Stalowe Anioły, specjalne nagrody zarządu województw ... » więcej 2019-11-20, godz. 18:45 Lewicowi działacze kontra kurator oświaty. Poszło o głośny film "Nieplanowane" Sprzeciw wobec listu kujawsko-pomorskiego kuratora oświaty wyrazili działacze lewicowych partii z regionu. Zaapelowali, by Marek Gralik przestał zachęcać uczn ... » więcej 2019-11-20, godz. 16:55 Sebastian Chmara wygrywa cywilny proces z Krzysztofem Pietrzakiem Właściciel Tartaku Bydgoszcz winny zniesławienia i naruszenia dóbr osobistych byłego zastępcy prezydenta miasta Sebastiana Chmary. Taki wyrok zapadł w bydgosk ... » więcej 2019-11-20, godz. 16:03 Uszkodziła biura parlamentarzystów PiS. Sąd: Miała prawo wyrazić niezadowolenie Elżbieta P. oskarżona o uszkodzenie biur byłych parlamentarzystów PiS Krzysztofa Czabańskiego i Andrzeja Mioduszewskiego nie poniesie konsekwencji karnych. Ta ... » więcej 2019-11-20, godz. 15:18 Internowani w Chełmnie doczekali się sprawiedliwości. Wyrok dla dwóch generałów SB Po niemal 11 latach od chwili zgłoszenia przestępstwa do prokuratury i ponad 100 rozprawach, przed sądem zapadł w we wtorek w Warszawie prawomocny wyrok w spr ... » więcej 2019-11-20, godz. 12:15 Bezpłatnie, na 2 tygodnie. Włocławska szkoła wypożycza sprzęt rehabilitacyjny Już nie tylko rowery trójkołowe, ale też wózki inwalidzkie, balkoniki rehabilitacyjne i kule ortopedyczne można wypożyczyć w Zespole Szkół nr 3 we Włocławku. ... » więcej 2019-11-20, godz. 11:15 „Środa z Profilaktyką” w oddziale NFZ w Bydgoszczy Ciąży i opiece nad niemowlęciem poświęcona jest kolejna „Środa z Profilaktyką” w Kujawsko-Pomorskim Oddziale Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia. Do godz. ... » więcej 2019-11-20, godz. 10:45 Powiat świecki ogranicza plastik. Ma być bardziej ekologicznie Starostwo Powiatowe w Świeciu nad Wisłą rezygnuje z plastiku. Starosta Barbara Studzińska wprowadziła zarządzenie polegające na wyeliminowaniu z codziennej pr ... » więcej 2019-11-20, godz. 09:59 Adam Banaszak: Projekt nie był ani prawicowy ani lewicowy, był niemądry Jedność Zjednoczonej Prawicy nie jest zagrożona dopóki nie będą zachwiane trzy filary: przedsiębiorczość, samorządność i sfera nauki - powiedział w Rozmowie D ... » więcej 2019-11-20, godz. 08:19 W piątek i sobotę we Włocławku żałoba po śmierci biskupa Dembowskiego Prezydent Włocławka ustanowił dni żałoby na terenie miasta w związku ze śmiercią biskupa seniora Diecezji Włocławskiej Bronisława Dembowskiego. Żałoba będzie ... » więcej
1234567