Środa, 30 września 2020 r.   Imieniny: Wery, Honoriusza, Hieronim
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-08-21, 08:55 Elżbieta Rupniewska

„Jedynka” Konfederacji w Bydgoszczy: - Musimy zająć się poważnymi sprawami

Konfederacja „Wolność i niepodległość" i jedynka, Marcin Sypniewski./fot. Elżbieta Rupniewska
Konfederacja „Wolność i niepodległość" i jedynka, Marcin Sypniewski./fot. Elżbieta Rupniewska
W okręgu bydgoskim, na liście kandydatów Konfederacji do Sejmu znana jest tylko „jedynka". To Marcin Sypniewski. Lider bydgoskiej listy przedstawił siebie i wizję Polski, którą będzie chciał realizować jako poseł.
Jak zapowiada Marcin Sypniewski, w przyszłym tygodniu znana będzie kolejność kandydatów do Sejmu na liście Konfederacji w okręgu bydgoskim. Konfederacja chce też za tydzień skończyć zbieranie podpisów na listach poparcia dla kandydatów.

- Mam zaszczyt otworzyć listę Konfederacji „Wolność i niepodległość” w okręgu bydgoskim. Kandyduję z list Konfederacji dlatego, że głęboko wierzę, że Polska potrzebuję prawdziwej, realnej zmiany. Konfederacja to wielkie zjednoczenie sił wolnościowych, patriotycznych, antysystemowych. Więcej nas łączy, niż dzieli. Wspólnie idziemy do wyborów po to, żeby zmienić Polskę, i żeby przywrócić władzę obywatelom. Musimy zakończyć ten jałowy spór między Platformą i PiS - em, i zająć się poważnymi sprawami: katastrofą demograficzną, kryzysem finansów publicznych, który też nieuchronnie nastąpi, jeżeli nic nie zmienimy - mówi kandydat Konfederacji.

Dodajmy, że z warszawskiej listy Konfederacji w wyborach do Sejmu wystartuje też Paweł Skutecki, były już bydgoski poseł Kukiz'15.

Więcej w materiale Elżbiety Rupniewskiej.
Materiał Elżbiety Rupniewskiej.

Wiadomości lokalne

2020-09-30, godz. 20:56 Bez lip jest lipa! Protest przeciwko wycince drzew w Toruniu Nie zgadzamy się na wycięcie lip przy ulicy Żwirki i Wigury w Toruniu - mówią członkowie Rady Osiedla Chełmińskie Przedmieście. » więcej 2020-09-30, godz. 18:56 Bydgoszcz muzycznie kreatywna? Postara się to udowodnić! Bydgoszcz będzie aplikować do listy „miast kreatywnych” UNESCO, w dziedzinie muzyki - poinformował prezydent miasta Rafał Bruski, w czasie konferencji prasowe ... » więcej 2020-09-30, godz. 17:51 Umowa podpisana. W Toruniu będą autobusy elektryczne Toruń wkracza w nową erę komunikacji miejskiej. 30 września 2020 r. miasto za pośrednictwem Miejskiego Zakładu Komunikacji podpisało umowy na zakup sześciu au ... » więcej 2020-09-30, godz. 16:57 Co uprawiasz, co hodujesz? Trwa Powszechny Spis Rolny. Jest obowiązkowy! Co generalnie uprawiają rolnicy, jakie zwierzęta hodują, jakie mają gospodarstwa i czego potrzebują, jakiego wsparcia, pomocy w polityce państwa oraz Unii Eur ... » więcej 2020-09-30, godz. 16:49 Siedem szkół z regionu zamkniętych, 40 ma lekcje zdalne. Przez epidemię Koronawirus w kujawsko- pomorskich szkołach: rośnie liczba placówek, którym pandemia reorganizuje plan zajęć. » więcej 2020-09-30, godz. 15:47 Nieoficjalnie: Jest decyzja ws. finansowania budowy Centrum Camerimage w Toruniu - Jestem spokojny o przyszłość tej inwestycji - przekazał Polskiemu Radiu PiK prezydent Torunia. » więcej 2020-09-30, godz. 14:47 Odznaczenie prezydenta RP dla prof. Polaka! Tymczasem UMK nie zmienia decyzji Prezydent RP Andrzej Duda odznaczył Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski prof. Wojciecha Polaka. Odznaczenie zostało przyznane toruńskiemu naukowcowi ... » więcej 2020-09-30, godz. 14:06 Tylko dwa wolne respiratory dla chorych na Covid-19 w szpitalu w Grudziądzu - W naszym szpitalu, który obecnie działa na II i III poziomie, czyli jako zakaźny i wielospecjalistyczny, mamy obecnie dwa wolne miejsce pod respiratorem dla ... » więcej 2020-09-30, godz. 13:11 Starosta sępoleński zakażony koronawirusem. 20 osób z urzędu na kwarantannie Jarosław Tadych dowiedział się w środę, że choruje na Covid-19. Starostwo Powiatowe w Sępólnie Krajeńskim jest czynne w ograniczonym zakresie, bo część pracow ... » więcej 2020-09-30, godz. 12:23 Bydgoszcz zakorkowana! Drogowcy: „Inwestycje niezbędne, a aut coraz więcej” [film z drona] Kujawska, Wojska Polskiego, Królowej Jadwigi - i w wielu innych miejscach Bydgoszczy trwają remonty i tworzą się gigantyczne korki. Tymczasem drogowcy namawia ... » więcej
1234567