Środa, 03 czerwca 2020 r.   Imieniny: Leszka, Tamary, Karola
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Apartamentowiec
2019-08-08, 19:25 Sławomir Jezierski

Prezydent Inowrocławia: grozi nam zastój. Szef klubu radnych: Znowu grozi PiS-em

- W Inowrocławiu szykują się ostre cięcia - zapowiada prezydent i urzędnicy/fot. Sławomir Jezierski
- W Inowrocławiu szykują się ostre cięcia - zapowiada prezydent i urzędnicy/fot. Sławomir Jezierski
– W budżecie Inowrocławia w przyszłym roku może zabraknąć nawet 19 mln zł - ostrzega prezydent. Miasto dokonało takich wyliczeń, w związku z przygotowywanym przez rząd projektem zmian podatków. Ryszard Brejza nazywa nowy rządowy program – „Minusem dla Polaków".
- Może dojść do zahamowania rozwoju miasta. Z jednej strony zabiera się nam pieniądze, a z drugiej nakazuje się wypłacanie kolejnych milionów złotych - mówi prezydent Inowrocławia. – Miastu grozi zatrzymanie wszystkich nowych planowanych inwestycji. Nie będzie można rozpocząć w wielu kolejnych, jakie mamy zaplanowane do realizacji w kolejnych latach - dodaje.

Aby zapobiec zastojowi miasta i niemożności uchwalenia budżetu, w Inowrocławiu szykują się ostre cięcia, co odbije się na mieszkańcach poprzez podwyżki podatków, opłaty parkingowej, mniejszej ilości imprez, rezygnacji z budżetu obywatelskiego czy mniejszej liczby patroli ... lista jest długa.

Do konferencji prezydenta Inowrocławia - w liście przesłanym m.in. do naszej redakcji odniósł się szef klubu inowroclawskich radnych PiS. Marcin Wroński napisał m.in. "Ryszard Brejza nie po raz pierwszy straszył mieszkańców PiS-em. Jest to nieuczciwe wykorzystywanie swojego stanowiska do celów nadchodzącej kampanii wyborczej do Sejmu i Senatu. Możliwe, że chce w ten sposób pomóc swojemu synowi Krzysztofowi Brejzie w nieudolnym kierowaniu sztabem wyborczym Koalicji Obywatelskiej."

Marci Wroński wyraził też zdziwienie, że prezydentowi Inowroclawia nie podoba się "obniżanie podatków PIT i CIT, wprowadzanie ulg w podatku dochodowym, zwolnienie osób młodych do 26. roku życia z płacenia podatków."

Przewodniczący radnych PiS radzi też Ryszardowi Brejzie skorzystanie z przysługującego mu urlopu. Uważa bowiem, że prezydent z niego nie korzysta "i uszczupla w ten sposób budżet miasta, wypłacając sobie ekwiwalent, w sumie 120 tys. zł. Proponowałbym skorzystać z letniej pogody, udać się na urlop, będą to pierwsze oszczędności w budżecie miasta" - napisał Marcin Wroński.
Mówi prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza
Mówi Grażyna Filipiak, odpowiedzialna za finanse Inowrocławia

Wiadomości lokalne

2020-06-03, godz. 07:45 Sanatoria niebawem przyjmą kuracjuszy. Co warto wiedzieć? Od 15 czerwca swoje działanie wznowią sanatoria. Na jakich zasadach placówki przyjmą kuracjuszy? » więcej 2020-06-03, godz. 06:15 Regionalna tarcza antykryzysowa także dla organizacji pozarządowych 8 mln zł wsparcia dla organizacji pozarządowych na Kujawach i Pomorzu. Władze województwa rozszerzają regionalną tarczę antykryzysową o pakiet dla NGO-sów. Gr ... » więcej 2020-06-02, godz. 19:55 Radny z Pleszewa Eryk K. aresztowany. Miał wyłudzić dotację dla firmy z Grudziądza Radny z Pleszewa Eryk K. został zatrzymany przez bydgoską policję i tymczasowo aresztowany - potwierdziła rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy ... » więcej 2020-06-02, godz. 18:33 Płyną kajakiem i pomagają. Warto także wspomóc ich wyczyn! Dwóch kajakarzy z Podkarpacia płynie Wisłą i innymi pomorskimi ciekami głównie po to, by pomóc hospicjum dziecięcemu. Wyruszyli we wtorek rano z Torunia. » więcej 2020-06-02, godz. 18:19 Kujawsko-Pomorskie: 1 nowy przypadek koronawirusa Jedno nowe zakażenie koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim. Potwierdzono je u osoby mieszkającej w Bydgoszczy - poinformował Urząd Wojewódzki. » więcej 2020-06-02, godz. 18:05 Zmarł mjr Marian Słowiński, żołnierz gen. Maczka. Pochodził z Inowrocławia „W wieku 101 lat zmarł mjr Marian Słowiński, obrońca Ojczyzny w 1939 r., waleczny pancerniak gen. Stanisława Maczka, wyzwoliciel Francji, Belgii i Holandii. B ... » więcej 2020-06-02, godz. 17:55 Poseł Tomasz Lenz mówi: sprawdzam. Chodzi o wyborcze obietnice Andrzeja Dudy Poseł Tomasz Lenz rozlicza obietnice prezydenta Andrzeja Dudy. Jak wskazuje toruński polityk Platformy Obywatelskiej, najważniejsze niezrealizowane z ostatnie ... » więcej 2020-06-02, godz. 17:07 Żłobek „Słoneczko” w Bydgoszczy zamknięty. Jedna z opiekunek z koronawirusem Koronawirus pojawił się w bydgoskim żłobku „Słoneczko”. Placówka przy pl. Poznańskim od dziś jest zamknięta, a na kwarantannie przebywa prawie 178 osób. Wirus ... » więcej 2020-06-02, godz. 16:35 Rozbudowa mostu Piłsudskiego z rządowym wsparciem Prawie 46 mln zł rządowego wsparcia otrzymają władze Torunia na rozbudowę mostu Józefa Piłsudskiego - przekazali na konferencji prasowej politycy Prawa i Spra ... » więcej 2020-06-02, godz. 15:50 Rozpoczął się proces ws. tragicznego pożaru w Inowrocławiu. Czad zabił 4 osoby Przed Sądem Okręgowym w Bydgoszczy rozpoczął się proces przeciwko Eugeniuszowi S., oskarżonemu o nieumyślne spowodowanie pożaru w Inowrocławiu, którego skutki ... » więcej
1234567