Wtorek, 22 października 2019 r.   Imieniny: Halki, Filipa, Salomei
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-08-11, 07:02 Janusz Wiertel

Wielki Festyn Pomidorowy w Jeziorach Wielkich. Wakacyjne Radio PiK też tam było!

Pomidor w roli głównej. Fot. Dorota Gruszka
Pomidor w roli głównej. Fot. Dorota Gruszka
Nie zabrakło stoisk i innych atrakcji! Fot. Dorota Gruszka
Nie zabrakło stoisk i innych atrakcji! Fot. Dorota Gruszka
Bitwa na pomidory w zeszłym roku budziła spore emocje. (Fot. Archiwum PR PiK)
Bitwa na pomidory w zeszłym roku budziła spore emocje. (Fot. Archiwum PR PiK)
Pomidorowy tort? Dlaczego nie?! Fot. Dorota Gruszka
Pomidorowy tort? Dlaczego nie?! Fot. Dorota Gruszka
Ile waży ten pomidor? Ponad 3 kg! W Jeziorach Wielkich to możliwe! Fot. Dorota Gruszka
Ile waży ten pomidor? Ponad 3 kg! W Jeziorach Wielkich to możliwe! Fot. Dorota Gruszka
Byliśmy tam rok temu, byliśmy i w tym roku... na bitwie na pomidory. Wóz satelitarny Polskiego Radia PiK pojawił się w niedzielę (11 sierpnia) w Jeziorach Wielkich.
Wielki Festyn Pomidorowy jest największą, wakacyjną imprezą, jaka odbywa się w powiecie mogileńskim. W programie przede wszystkim promocja lokalnego produktu, czyli pomidora z gminy Jeziora Wielkie. To oznacza paradę pomidorową, bitwę na pomidory, konkurs na najładniejszy tort pomidorowy. Oprócz tego uczestników imprezy czekały m.in. pokazy taneczne i koncerty. Wieczorem zaś, na zakończenie zabawy, zagrała gwiazda. W tym roku wystąpił zespół „Piękni i Młodzi”.

Te wszystkie atrakcję w niedzielę w Jeziorach Wielkich na stadionie koło Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji. A na antenie Polskiego Radia PiK relacje pojawiły się o godz: 13.50, 14.50 i 15.50.

Wiadomości lokalne

2019-10-21, godz. 20:05 „Zapal znicz pamięci” Już po raz jedenasty Instytut Pamięci Narodowej zachęca do upamiętnienia ofiar zbrodni niemieckich z początku II wojny światowej. Akcja edukacyjno-społeczna p ... » więcej 2019-10-21, godz. 19:29 Prawo i Sprawiedliwość składa kolejne protesty wyborcze, także ws. głosów w Kujawsko-Pomorskiem! Prawo i Sprawiedliwość złożyło do Sądu Najwyższego protesty wyborcze dotyczące czterech kolejnych okręgów w wyborach do Senatu. PiS wnioskuje o ponowne przeli ... » więcej 2019-10-21, godz. 18:30 Przez jednego z pasażerów ewakuowano samolot. Bydgoszczanin i inni najedli się strachu! Pasażerowie samolotu lecącego z Grecji do Polski przeżyli niecodzienną przygodę. Wszystko przez dziwne zachowanie jednej z osób na lotnisku w Atenach, czego s ... » więcej 2019-10-21, godz. 17:27 Podwyżki w Domach Pomocy Społecznej i żłobkach we Włocławku? Nie w tym roku! We włocławskim ratuszu odbyły się dziś kolejne mediacje w sprawie podwyżek dla pracowników Domów Pomocy Społecznej i Miejskiego Zespołu Żłobków. Z pewnością w ... » więcej 2019-10-21, godz. 17:19 Prokuratura bada sprawę śmierci 24-latka; interweniujący policjant użył paralizatora Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy przejęła dochodzenie ws. nagłej śmierci 24-latka w Inowrocławiu. W trakcie interwencji policjant miał użyć wobec niego paral ... » więcej 2019-10-21, godz. 17:03 Koalicja Obywatelska wesprze kujawsko-pomorskie inwestycje Koalicja Obywatelska podziękowała mieszkańcom za głosy oddane w wyborach parlamentarnych. W okręgu toruńsko-włocławskim zdobyła pięć mandatów cztery do Sejmu ... » więcej 2019-10-21, godz. 16:43 Czy „Nowe media” mogą przybliżyć prawdę historyczną? Jak dotrzeć do świadomości odbiorców, zwłaszcza młodych, z rzetelną wiedzą historyczną przez tzw. „nowe media” czyli internet i inne środki przekazu? Nad tym ... » więcej 2019-10-21, godz. 16:00 Psycholog współpracująca z policją zamordowana przez byłego męża Jest prokuratorski zarzut zabójstwa i tymczasowy areszt dla Grzegorza J. za uduszenie byłej żony. Kobieta była pracowniczką cywilną policji. » więcej 2019-10-21, godz. 15:34 Palisz odpadami w piecu? Licz się z grzywną! Bydgoszczanie nie chcą oddychać toksycznym powietrzem, dlatego coraz częściej dzwonią do Straży Miejskiej z prośbą, by palących w piecach śmieciami skontrolow ... » więcej 2019-10-21, godz. 14:14 Seniorzy dowiadują się o zagrożeniach, a oszuści są bardzo „kreatywni” Starość może być bezpieczna jeśli seniorzy odważą się rozmawiać. W bydgoskim inspektoracie ZUS odbył się kolejny Dzień Seniora. » więcej
1234567