Środa, 29 stycznia 2020 r.   Imieniny: Zdzisława, Franciszka, Józefa
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-08-02, 16:28 Adriana Andrzejewska-Kuras

Spowodował karambol na A1. Trafił przed sąd

Policyjne zdjęcia z wypadku do którego doszło w lutym
Policyjne zdjęcia z wypadku do którego doszło w lutym
- Za to co zrobiłem, to powinienem siedzieć dożywotnio - mówił podczas jednego z przesłuchań Tomasz B., oskarżony o spowodowanie karambolu na autostradzie A1. Zginął 28-latek, a w zdarzeniu brało udział 5 samochodów.
Do tragedii doszło 13 lutego tego roku tuż po północy w Kopaninie. Mężczyzna jechał pod prąd i zderzył się z samochodem dostawczym. Porzucił auto i uciekł. Uderzył w nie osobowy renault. Dziś w toruńskim Sądzie Rejonowym rozpoczął się proces w tej sprawie. Akt oskarżenia odczytał prokurator Tomasz Grzyb z prokuratury rejonowej Toruń-Wschód.

- Kierujący renault najechał na pojazd oskarżonego po czym stracił panowanie nad samochodem, otarł się o auto stojące na poboczu, a następnie najechał na tył stojącego na poboczu samochodu ciężarowego. Na skutek czego pasażer samochodu reanult poniósł śmierć na miejscu zdarzenia - powiedział prokurator Tomasz Grzyb.

Mężczyzna nigdy nie miał prawa jazdy, jak tłumaczył jechał w stronę Warszawy bez celu. Gdy zobaczył bramki postanowił zawrócić. Zapomniał, że jest na autostradzie. Po zderzeniu z wyciągnął kluczyki ze swojego auta i uciekł w pole.

- Wystraszyłem się tego wszystkiego, tego wypadku. Zobaczyłem samochody potrzaskane. Chciałem wszystkich przeprosić, naprawdę, nie chciałem - mówił w sądzie oskarżony.

- Nasz syn nie żyje. Chciałbym by ten człowiek poniósł karę. To jest normalna zbrodnia, to nie to, że nie chciał, pomylił się, nie ma czegoś takiego. Jeździć bez uprawnień po całej Polsce? Jak tak można? - powiedział ojciec ofiary.

W moczu oskarżonego wykryto amfetaminę. Mężczyzna twierdzi, że nie był pod wpływem substancji odurzających, że ślad po narkotykach utrzymuje się długo w organizmie.
Materiał Adriany Andrzejewskiej-Kuras (Popołudnie z nami)
Toruń

Wiadomości lokalne

2020-01-29, godz. 10:26 Anna Gembicka w Radiu PiK: - Turystyka uzdrowiskowa może ożywić region Dawny basen solankowy w Ciechocinku ma szansę znowu przyciągać kuracjuszy. Starania o odnowienie niszczejącego od lat obiektu - zapowiedziała na naszej anteni ... » więcej 2020-01-29, godz. 10:15 Władze szpitala w Świeciu uspokajają: nikt w tej lecznicy nie choruje na koronawirusa 55 - letni mężczyzna mieszkaniec Chełmna, który trafił tam kilka dni temu sam zgłosił się do lecznicy, bo miał objawy grypy. Wcześniej wrócił z Australii, mia ... » więcej 2020-01-29, godz. 09:41 Starówka to nie wszystko. Warto zajrzeć za winkiel, wejść po schódkach - z tą książką! Powstał nowy subiektywny przewodnik po Bydgoszczy zatytułowany „Za winklem, po schódkach”, a w nim miejsca nieoczywiste, nieco ukryte, pierwsza liga miejskieg ... » więcej 2020-01-29, godz. 07:55 „Środa z Profilaktyką”- tym razem wszystko o aktywności fizycznej Przeciwdziałanie chorobom oraz wsparcie w ich leczeniu poprzez aktywność fizyczną dostosowaną do stanu zdrowia będzie głównym tematem kolejnej „Środy z Profil ... » więcej 2020-01-29, godz. 06:30 Poseł Piotr Król szefem podkomisji stałej ds. transportu drogowego Bydgoski poseł Prawa i Sprawiedliwości Piotr Król został przewodniczącym podkomisji stałej ds. transportu drogowego, drogownictwa, bezpieczeństwa ruchu drogow ... » więcej 2020-01-28, godz. 20:15 Co dalej z portem multimodalnym w Emilianowie? Wojewoda odpowiada Trzymamy rękę na pulsie - zapewnia wojewoda kujawsko-pomorski w sprawie powstania portu multimodalnego w Emilianowie pod Bydgoszczą. „Express Bydgoski” napisa ... » więcej 2020-01-28, godz. 18:35 Sądowa batalia o uniewinnienie wójta gminy Warlubie Wójt Warlubia walczy o uniewinnienie. W Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy odbyła się rozprawa apelacyjna. To pokłosie wyroku świeckiego sądu z czerwca 2019 roku, ... » więcej 2020-01-28, godz. 17:20 Naukowcy z UMK, UKW i UTP w komitetach naukowych Polskiej Akademii Nauk Bydgoscy i toruńscy naukowcy członkami nowo wybranych komitetów Polskiej Akademii Nauk. W 77 zespołach naukowych PAN na kadencję 2020-2023 znalazło się 65 ucz ... » więcej 2020-01-28, godz. 16:26 Co jest w pojemnikach przy stawie Kozłówka w Inowrocławiu? W okolice stawu Kozłówka w Inowrocławiu ktoś podrzucił dwa pojemniki z nieznaną zawartością. Prawdopodobnie doszło do skażenia terenu. Dochodzenie w celu ujaw ... » więcej 2020-01-28, godz. 15:12 Nie ma zgody na pochwalanie zabójstwa i zniesławianie w internecie. Wyrok dla „Magicala” Daniel Z., znany w sieci jako „Magical ”, i jego matka zostali skazani przez Sąd Rejonowy w Toruniu na prace społeczne m.in. za pochwalanie zabójstwa Pawła Ad ... » więcej
1234567